Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Urbanator

Budżetowy zegarek z mosiądzu/brązu

Rekomendowane odpowiedzi

Jako neofita zegarkowy po zakupie pierwszego automatu, postanowiłem uzupełnić stan posiadania o zegarek weekendowy. Zainteresowały mnie te wykonane z mosiądzu czy też brązu, oczywiście dostępne za przyzwoitą cenę, którą określam na max 1500zł. Z dostępnych w tym budżecie najciekawszą propozycją wydaje się oferta Maraneza. Niestety jak widzę dostępność na rynku europejskim jest ograniczona-brak dystrybucji na naszym kontynencie, jedyna opcja to zakup bezpośredni z dostawą z Hong-Kongu.Moje pytanie- czy ktoś realizował zakup tych produktów ze strony www.maranez.com ?Jakie są wrażenia i sugestie? 

Jeszcze jedno, czy są jakieś inne alternatywne modele zegarków z brązu czy też mosiądzu, mieszczące się w zakładanym przeze mnie budżecie?

No i jeszcze jedno: brąz czy mosiądz-sugestie za i przeciw pożądane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maranez to dobry wybór, miałem zamawiałem przeszło bez problemów. Zobacz jeszcze Helsona, Armidę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Gerlacha Submarine sprawdzałeś? jest o nim trchę informacji na forum i w sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maranez to dobry wybór, miałem zamawiałem przeszło bez problemów. Zobacz jeszcze Helsona, Armidę.

@satanic mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy zakupu Maraneza,Helsona, Armidy-występuje tylko opcja płatności via CCNow to konkurencja PayPala, zakładałeś konto na tej platformie? Długo szła przesyłka?

Helson za  drogi, zresztą najbardziej podoba mi się oszczędny design Maraneza.

 

a Gerlacha Submarine sprawdzałeś? jest o nim trchę informacji na forum i w sieci

Tak jak napisałem wyżej ładniejszy dla mnie jest Maranez. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie płacisz przez pay pala, wypełniasz dane i wybierasz checout pay pal. Przesyłka z tego co pamiętam Fedexem tydzień do dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-94977-0-12247200-1484493231_thumb.jpg 

 

Jeszcze znalazłem w sieci taki wynalazek- producent Orologio Strumento Macchinista, czy ktoś spotkał się z tym zegarkiem? Trafiłem tylko na ich profil na FB, ale tam oprócz zdjęć nie za wiele informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj napisać do nich na FB z pytaniem o możlwość zakupu czy cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maranez- szybka transakcja, w tydzien był u mnie. Fajny zestaw, dwie logowane klamry, nato, pasek, guma. Solidny mechanizm. Po roku złapał layan juz fajną patynkę, luma ciągle świeci długo;) Świetny zegar.

post-67307-0-27894700-1485509174_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rav_c płaciłeś pay-palem? Zamawiałaś ze strony Maraneza? Ja czekam na dostępność Layanów w wersji z kamiennymi tarczami, cierpliwy jestem.Ciekawe czy ktoś ma w Polsce taki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i tak. Bardzo szybka wysyłka. Ja kupowałem jak był ciut wiekszy wybor, mam czarną tarczę z arabskimi, teraz juz w ogóle takiej nie ma dostepnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, nadal rozglądam się za czymś w "brązie/mosiądzu" i znalazłem taki produkt:

 

post-94977-0-51546400-1488127654_thumb.jpg

 

Czy ktoś miał do czynienia z marką Zelos/Ventus bo tak firmowany jest ten zegarek (zdjęcie ze strony sklepu), jak wygląda jakość w rzeczywistości? Cena nie jest wysoka za zegarek automat(napęd- proste Seiko SN35) i szafir : 249EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze cos takiego  Captain Willard (Hommage) poszukaj sobie w necie.

Dane jakie znalazlem na temat zegarka:

 

Solid Bonze Case

Seiko NH35a Movement

Sapphire Crystal front and back, AR Coated

Super lumed Dial and hands

1000 feet / 300 meters water resistant

metal bezel insert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze cos takiego  Captain Willard (Hommage) poszukaj sobie w necie.

Dane jakie znalazlem na temat zegarka:

 

Solid Bonze Case

Seiko NH35a Movement

Sapphire Crystal front and back, AR Coated

Super lumed Dial and hands

1000 feet / 300 meters water resistant

metal bezel insert

@Normad, pod nazwą którą podałeś wygooglowuje mi tylko Seiko model 6105 w stalowej kopercie, masz jakiegoś linka do tej specyfikacji, którą dołączyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Litus
      Microbrand, produkujący zegarki w kopertach stalowych (316L), tytanowych i mosiężnych, z użyciem mechanizmów automatycznych Seiko i Citizen-Miyota. Charakter dotychczasowej produkcji obejmuje divery w różnej stylistyce, inspirowanej klasycznymi wzorami, uzupełnionej o elementy własnego designu.
      Kraj pochodzenia: Tajlandia;
       
      https://www.maranez.com/
       
      P.S. Postanowiłem dodać temat, ponieważ zegarki tego producenta są znane, cenione i dość często pojawiają się w postach na forum, ale on sam do tej pory nie miał tutaj swojego miejsca. To dobra okazja, ponieważ w ofercie pojawił się nowy model: Samui i trwa właśnie przedświąteczna promocja ;-).
       

       
       
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.