Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
markali

Zegarki polskie - jakość - który kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zbieram na acropolisa, mam już 30 procent docelowej kwoty :) Jak się uda, będą dwa Xicorry

To już ponad dwa lata, udało się kupić ten zacny model ?

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście:-)

post-70090-0-51295500-1564948360_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Nie jestem zgłębiony wiedzą czy historią  polskich zegarków . Ale czy są lub były polskie zegarki ? (mechanizm )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

     W zegarkach naręcznych Błonie  model ALFA  były polskie mechanizmy .Tych modeli nie było dużo .Ale były.  Firma GF  w Warszawie od 1891 produkowała budziki do wybuchu Powstania 1944r. .Fabryki na dolnym  śląsku   Świebodzice ,Pieszyce,Świdnica ,Świt Cieszyn w pierwszych latach po wojnie wytwarzały zegary ścienne , kominkowe ,podłogowe ,elektryczne . Potem łódzkie budziki ; Państwowa Fabryka Zegarów , Mera- Poltik  . Trochę tego było. To tak na szybko. Trzeba grzebać w literaturze zegarkowej .Jeszcze  Metron Toruń ,Spółdzielnie  INCO itd.    Zachęcam do lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem tak na szybko . Jestem troszkę zawiedziony , że tak naprawdę nigdy nie mieliśmy polskich zegarków . Zegarki z Błonia miały mechanizm na licencji radzieckiej , tu i ówdzie coś tam poprawianych . najbardziej rozbił mnie ten opis .” Firma działająca jako: „G.GERLACH Fundacja   Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej” 
Założona w roku 2011 „ czytam jakie tam mechanizm . A tam że to chińczyk  , to się pytam o jaki rozwój polskiej myśli technicznej mechaniki precyzyjnej oni piszą ?

Gdyby wprowadzili restrykcje jak w Szwajcarii to żaden z rzekomo polskich zegarków nie mógł być nazwany polski . Zapewne mi się oberwie , ale czym się różni majtkowiec    od tych mede in poland z chińskimi bebechami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up. Nie lubię Gerlacha.

To projekt czysto komercyjny, zbudowany na wielkich słowach, polskim sentymencie i poczuciu dumy narodowej- w ogólnym rozrachunku Gerlach produkuje takie sobie zegarki i puste frazesy, ale to pozwala trzepać kasę na narodowych kucach. Przepraszam, że trochę jadę po bandzie i uogólniam.

Edytowane przez xMuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja posiadam niekomercyjne egzemplarze Gerlacha, Żabola i Żubra.

Wracając do kucy narodowych widzę że przeczytałeś wątek o Tarpanie  B)

Prawda- projekt wyszedł im bardzo ładnie.


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.