Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gustaw6666

Bezpieczeństwo spotkań podstolikowych

Rekomendowane odpowiedzi

Zapoznam się jak to wyglada w praktyce, dziękuję.

 

P.S Na jakiej podstawie, i kto dokonuje oceny wartosci?, oraz jeśli firma, jakie sa tego koszta?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sklasyfikować zegarki jako przedmmioty codziennego uzytku. Ewentualnie jako zbiór klekcjonerski ale wtedy masz limity i potrzebujesz katalogowania. Jeżeli sklasyfikujesz jako przedmioty codziennego użytku to limit jest do 2 mln. Umieszczasz załącznik do umowy z wykazem i wartościami. Ubezpieczenie na wartości odtworzeniowej, w razie szkody Twoja wycena (załącznik), rzeczoznawca lub dowody zakupu. 

 

Jak firma nie rozeznawałem ale wtedy będzie jako środki obrotowe i wycena na podstawie dowodów zakupu. Nie wiem jaka taryfikacja ale przypuszczam, że będzie wysoko, ponieważ zarówno kradzież jak i rabunek zawierałem w ramach ubezpieczenia mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak myślałem i pisałem, nie jest to takie proste i oplacalne jak by się wydawało na pierwszy rzut oka. ( rzeczoznawca, dowody zakupu, zmiany w kolekcji...)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoda to proste, mówiłeś że znasz się na ubezpieczeniach, więc napisałem Ci jak osobie z branży :)

Ogólnie po Twojej stronie leży zrobienie wykazu i dokonanie płatności za polisę, reszta w rękach ogarniętego agenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięzko się rozmawia w temacie i na pw jednoczesnie ;)

Moje zdanie znasz z pw.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.