Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jan M. Krawczyk

Zegarek dla kobiety

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę naszej koleżanki, chciałem kontynuować wątek rozpoczęty przez tekst napisany na naszą stronę główną "Kobieta na zakupach". Do przeczytania pod tym adresem: http://kmziz.pl/artykul/kobieta-na-zakupach

 

Przyznam, że sam miałem trudność ze znalezieniem czegoś fajnego, gdy kupowałem żonie pierwszy prawdziwy zegarek. Może ten wątek będzie jakąś inspiracją lub wskazówką przy poszukiwaniach.

 

Co ciekawego możecie polecić i co sprawdziło się u waszych matek, żon, kochanek, córek, znajomych i innych reprezentantek płci pięknej?

 

omega_watches_cindy_crawford_20030923_Lo


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy zegarek  ? co ma się kryć pod tym pojęciem.

Ja kupiłem między innymi taką Festinę w ceramice :

post-410-0-42897500-1483959531_thumb.jpg

post-410-0-72208000-1483959535_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat. Za jakieś pół roku będę chciał Żonie na urodziny kupić jakiś zegarek, wiec wszelkie sugestie będą miłe widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napiszę coś krótko z moich skromnych doświadczeń, bo kupiłem żonie kilka zegarków. Z moich doświadczeń wynikałoby, że najlepiej kupować Paniom dokładnie te zegarki, które faktycznie chą posiadać / w granicach rozsądku i możliwości oczywiście ;) /. Moja małżonka obecnie nosi na zmianę kilka Baby-G, Festinę i SKX-a 009 (na czerwonym zulu), czasem też podbiera niektóre moje G-Shocki. Wszystkie zegarki, które jej sprezentowałem, były kupione po dokładnej konsultacji, czasem i przymiarce. Zdarzyło mi się kupić coś "od siebie", chciałem zrobić miłą niespodziankę. Wystarałem się, sprowadziłem z zagranicy i... no niestety ;) - zbyt wiele dla mnie nieuchwytnych, a jednak istotnych detali. Obecnie już nie próbuję jej namawiać na konkretny zegarek, raczej ograniczam się do odradzania, jeśli żona upatrzy sobie coś, co zdecydowanie nie jest warte zakupu. Ale i takie sytuacje są rzadkością, bo żona od jakiegoś czasu w części dzieli moje zegarkowe zainteresowania. Dodam, że bardzo lubię kupować żonie zegarki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zegarek, który ja kupiłem swojej żonie, był efektem porad w tym wątku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102432-pierwszy-prawdziwy-zegarek-dla-żony/.Skończyło się modelem Tissota:

x_NCKG0u.png

A obecnie żonie podobają się męskie zegarki vintage. Zarówno coś w stylu prostej Omegi, jak i chronografu Universal Geneve. Może finansowo nie będzie to dla mnie zbyt szczęśliwe, ale podoba mi się ten trend. Również nie widzę nic niewłaściwego w noszeniu przez kobiety męskich, współczesnych, zegarków sportowych. Całkiem przyjemnie to wygląda:

 

Ellen-Vintage-Daytona-Rolex.jpg

 

Charlize-Theron-Rolex-DEEP-SEA-Lakers-Ga


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwie, ze nie masz niż przeciwko bo jak kupi coś w tym zaprezentowanym stylu to będziesz mógł bez przeszkód pożyczać, ;):D

Częściowa kolekcja mojej żony :)

Seiko ja jej kupiłem Michael kors i M-watch ona sama! :D

W planach jakaś damska Omega typu reduced biała! :)

 

post-22413-0-38845100-1483966226_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie zegarki i spodnie do wszystkiego ... żeby choć jedna założyła spódnicę ... echhh  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja druga połowa ma cos takiego. 83ce1b3a535c0ff224c6946a4dbecae8.jpg

Bardzo elegancki, z ciekawym wykonczeniem tarczy. Jak na damski, to troche gruby, bo 12mm i wyglada jak bańka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat próbuję zarazic zone moja pasja...

 

Zaczelo sie od prezentu ode mnie czyli klasyki w wydaniu Tissot'a T-One:

2n87vyc.jpg

Byl noszony, ale teraz czeka od roku na swoja szanse...

 

Potem bylo kilka modowych prob wlasnych mojej małżonki z czego najbardziej udane to Plicate Watch i Danish Design, ktore dostaja czasem drobny czas na nadgarstku...

Problemem jest jedak sprzedawanie damskich zegarków na bazarku. Nie ma takiego popytu jak na meskie. Niestety.

 

Potem kilka moich prob z Rakieta "zielone sloneczko" i Swatch'em Caterhred...

Grzecznie jednak leżą w szufladzie wraz z mniej udanymi modowymi modelami i tymi niespecjalnymi "na specjalne okazje".

 

Na koniec ostatnie dwa prezenty ode mnie sa noszone regularnie od roku:

 

Laco Tokio

2lxz6eu.jpg

 

Blonex Junior

5u1u1w.jpg

 

Zmieniam im jedynie paski pod kreacje zony. A paskow jest troche;-)

 

Finalne wybory wydaja sie z pozoru "mało kobiece", ale jako zegarkomaniak jestem zadowolony z wyborow malzonki.

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-48316-0-41630100-1484007841_thumb.jpgpost-48316-0-43641800-1484007888_thumb.jpgpost-48316-0-92315000-1484007971.jpg

Swojej pani nabylem takie-vintage Longines 14k z kamykami :) i kwarcowe Seiko.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

W moim przypadku wiedziałem mniej więcej jaki ma być ten zegarek.

 

Przewertowałem strony producentów i do Painta wklejałem wytypowane przeze mnie zegarki.

 

Zrobiłem taką tabelkę bez cen i oznaczeń i pokazałem aby sobie coś z tego wybrała.

 

Po wytypowaniu poszliśmy do sklepu aby go na żywo obejrzeć i potem zdecydowała czy taki jej pasuje.

 

Nie ma najmniejszego sensu kupować w ciemno bo jest minimalna szansa że trafimy a potem taki zegarek leży nie używany bo się nie podoba i mogą być problemy:

 

- kupiłem Ci taki ładny zegarek a Ty go nie nosisz!

- bo do butów mi nie pasuje

 

 

- tyle pieniędzy zapłaciłem z ten szwajcarski zegarek a Ty nosisz jakieś dziadostwo!

- jest taki nijaki, jakiś dziwny taki, jak mi dokupisz torebkę w kolorze paska to może założę.

 

itd itp

 

Najważniejsze to tak jak koledzy radzili: kwarcowy a nie automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większość "tak". Ale czemu tylko kwarcowy? I nie zauważyłem, żeby to wszyscy radzili. Moja żona nie chce kwarców już, bo "nie mają duszy". A, że służą jako dodatek, a nie do tyrania i zadań specjalnych, to nie widzę powodu.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny dylemat jakiś czas temu jaki kupić zegarek, a sprawa jest tym bardziej trudna że jak jak jej coś nie podpasuje to nie założy budżet 500 zł więc kokosów nie ma ale już coś wybrać można, chodziliśmy tak niby przypadkiem po sklepach abym zobaczył jaki styl jej pasuje. Wiem teraz jedno jak się kupuje zegarek czy to facetowi czy kobiecie jak już kupować to taki jaki sobie wybiorą sami. To ważny codzienny element ubioru i jak nie podpasuje będzie lipa.

skończyło się na tym że na OLX ktoś wystawił takiego DKNY wiem że firma tzw gaciowa ale stan super cena zaledwie 200 lub 250 i przede wszystkim takie lubi, trafiłem i powiem wam jest wykonany na prawdę nieźle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie pisałem że zegarek na prezent niespodziankę to bardzo ciężki temat. Obarczony dużym ryzykiem nie trafienia w gust potencjalnego obdarowywanego. Dla kobiety często najważniejszym argumentem jest aby był "ładny " , co by to ni emiało oznaczać. I ważne,  nie dla nas , tylko dla niej "ładny " :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma parcie na Omegi. Ale to chyba dobrze ze nie podobają sie jej dla przykładu MK ;). Chociaż ostatnio łaskawie przyjęła fajnego Drozda :)

post-33375-0-00964400-1484152937_thumb.jpeg

post-33375-0-37718400-1484153015_thumb.jpeg

post-33375-0-51070300-1484153229_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W moim przypadku kobita od czasu do czasu jakiś zegarek sobie zażyczy, jednak jest to na zasadzie określonego stylu/wyglądu. Mam na myśli, że nie interesuje jej raczej marka a sam wygląd. Do tej pory 'uzbierała' małego, bielutkiego, ceramicznego Skagena, Moto 260 2nd w kolorze złotym, Citizena Eco-Drive'a w srebrze, DKNY chronograph ;-) również w złocie. W codziennym użytku zdecydowanie wygrywa Citizen. Ostatnio coś przebąkiwała o czarnych tarczach, ale jest cicho.

 

Według mnie nie warto ryzykować niczego drogiego jako prezent od tak. Myślę, że należy się coś dopytać, dowiedzieć czy w ogóle chce i jak tak to co ;-)

 

Dodam, że połówka nie ma problemu z moją pasją zegarkową, ale nie pała do niej entuzjazmem. 

 

Pozdrawiam


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez probowac ksztaltowac gust i pasje zegarkowa swojej Pani;-)

 

Na zdjeciu ulubiony zegarek mojej 9-letniej Pani - mechaniczny Yema Club :-)

 

15nnejn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeważają skórzane paski. Jeden zegarek, najbardziej ulubiony jeszcze po moim dziadku. Ten Laco Tokio, jest naprawdę super! Chyba rozważę go przy zakupie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyż nie jest to wspaniała chwila kiedy Żona mówi Ci - Chciałabym w prezencie nowy zegarek !!!

To wzajemne zrozumienie ! Akceptacja twojej pasji ! Tematy na długie wieczorne rozmowy !

Oczywiście ma już kilka zegarków, chyba nawet dość dużo - jest Rado florentynka, Must de Cartier, Ebel Wave, ML, Dugena (chyba dwie sztuki), Certina a nawet jakiś wynalazek Versace. Ja w przeciwieństwie do Marcina kupowałem je bez żadnych konsultacji licząc bardziej na krótką chwilę radości niż fascynację. Moja Żona często zresztą nie zakłada żadnego zegarka.

A teraz ! Tak sama z siebie ! Będziemy kupować razem.

No to do netu, noc zarwałem, w pracy "jestem dla nikogo". Sprawdziłem stan konta i przejrzałem dostępne kredyty.

Rozterki: bardziej sportowo, klasycznie czy designersko.

No naturalnie Rolex Datejust  - ale z jaką tarczą, a poza tym to ja nie lubię Rolexa  i budżet jednak obciąża.

Omega Constellation - na pasku czy w stali, chyba jednak bransa będzie bardziej klasyczna a może jednak De Ville bo mniej nachalny. Wiem Bulgari B-Zero, biżuteria Bulgari zawsze Jej się podobała - nie coś bardziej "zegarkowego".

TAG Heuer Aquaracer Black 35mm - spory ale może da radę tylko czy nie jest zbyt sportowy to może czarną Carrerę Lady.

Perrelet Diamonds Flower - tak bardzo pasuje to jeden z najciekawszych zegarków kobiecych ale to ja choruję na Perreleta i od zakupu Diamonds Flower nie wyzdrowieję.

To może Breitling Colt Lady MoP - nieee mam złe wspomnienia.  

Ciąg dalszy ADHD, przecież coś wiem o zegarkach "made in germany" wiec:  

Union Glasshütte Seris - piękny (http://www.union-glashuette.com/de/kollektion/seris/kleine-sekunde/D004-228-17-126-00/)zmieszczę się w 3k euro z czymś niepowtarzalnym.

Meistersinger Phanero (http://www.meistersinger.com/collection/single-hand-watches/phanero/infos/Clocks.html) tylko czy Ona zrozumie o co chodzi. 

Glasshütte Orginal PanoMatic Luna (http://www.glashuette-original.com/collection/the-4-pillars/detail/panomatic-luna/)tego mój budżet nie zniesie a seria Pavonina jakoś mi pachnie stylistyką spod znaku Michael Kors.

Askania Elly Beinhorn (https://shop.askania.berlin/Kollektion/ELLY-BEINHORN-7756/Askania-Uhren-online-Kaufen.html) ale kto wogóle będzie wiedział o co chodzi.

Habring2 The Little ( http://www.habring2.com/index.php/en/collection/the-little-habring)od Marii i Richarda ma przepiękne wnętrze i podobno nie trzeba czekać dłużej niż rok. Wiem

Schaumburg Passion (http://www.schaumburgwatch.com/passion.asp) jakoś wytłumaczę, że nie warto się śpieszyć a wiem gdzie zamówić.

Tyle możliwości, tym razem będziemy wspólnie oglądać i robić testy nadgarstkowe. W rzeczywistości zapisałem chyba z dziesięć stron pomysłami zanim wróciłem do domu .... wróciłem i zastałem Żonę gotową do wyjścia po nowy, wymarzony zegarek który wybrała już dawno - ceramicznego I-Watch'a....

 

PS. w jakiś dziwny sposób ukradli jej IWatch'a  - może znowu wrócimy do poszukiwań 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Cartier też się zawsze obroni...nawet bez znanych "ambasadorek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient w swojej ofercie posiada ciekawe damskie zegarki. Dwa przykłady z codziennie innym kwiatkiem lub ptaszkiem :)

 

 

ff22ab3f45cb57bb22d904c0af49087c_orig.jp   e9b640a87852cf02c661b17a160951e4_orig.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt już nic nie napisze w temacie ? Obserwuję wątek, bo czeka mnie zakup dla kobiety a tu nic ............... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.