Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Rozglądam się za zegarkiem EDC w cenie ok. 6 tys. zł. Obecnie taką rolę spełnia Seiko Sarb033, ale niedługo trafi na bazarek. Zegarek zamierzam kupić po uszczupleniu swojej kolekcji, więc pewnie bliżej lata.

Wymagania:

- cena: max 6 tys. zł

- wielkość: 40-42 mm i nie za gruby

- preferowana bransoleta

- stan: nowy lub używany

- preferowana ciemna tarcza (najlepiej czarna lub granatowa)

- preferowany szwajcar

Po bardzo wstępnym rekonesansie oraz przymiarce nadgarstkowej (zdjęcie nie moje) na razie faworytem jest Logines Legend Diver. Ogólnie to lubię zegarki z zacięciem vintage, minusem jest brak bransolety.

post-31882-0-57448700-1484127505_thumb.jpg

Drugim typem jest Tag Heuer Aquaracer 300M Calibre 5 (WAY2112.BA0928). Na pewno na plus kolor tarczy oraz (podobno) wygodna bransoleta. Minusem jest jego bardziej sportowy charakter co gryzie się trochę z moim ubiorem codziennym.

post-31882-0-84063200-1484127736_thumb.jpg

P.S. Wiem, że jest podobny temat na forum jednak kolega miał większy budżet i typy jakie padły to zegarków jeszcze droższych, obecnie poza moim zasięgiem.

Edited by alabuz

LLD jest świetny, to byłby dobry wybór.

Jako alternatywę może coś z Glycine lub Eterny.

Przymierz LLD, bo zegarek na pewno bardzo fajny, ale jednak dosyć duży. Szczególnie l2l, co widać na załączonym przez Ciebie zdjęciu.

Brałbym Airmana na bransolecie. rozm 42. do tego płaski i odpowiednio wyprofilowane uszy przez co rewelacyjnie lezy na ręku.

Tego który się Tobie bardziej podoba, koperta jest jedna, reszta kwestia tarczy i funkcji. Pisze oczywiście o wersji w rozm. 42. Do tego dystrybutor jest forumowiczem więc i cene zapewne uzyskasz dobrą.

Np.

http://www.glycine.pl/airman-szczegoly-38.html

Z rabatem może trochę przekroczysz budżet ale używanego spokojnie dostaniesz poniżej

SST 12 tez super leży

http://www.glycine.pl/airman-szczegoly-41.html

nie mówiąc o mniejszym, 40mm, DB12, tylko nie wiem czy do niego jest bransoleta

http://www.glycine.pl/airman-szczegoly-141.html

Jednak do koszuli (a tak się ubieram na codzień) bardziej pasuje mi LLD lub ew. Eterna Kontiki. Glycine fajny, ale bardziej jako sportowy na weekend.

Hamiltona w tej cenie raczej bym nie kupił. Zawsze kojarzyły mi się z zegarkami z niższej półki.

Jednego Orisa mam (Classic Date) i ta propozycja na pewno warta rozpatrzenia.

Jeszcze ktoś coś

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Hamiltona w tej cenie raczej bym nie kupił. Zawsze kojarzyły mi się z zegarkami z niższej półki.

To zależy czy chcesz zegarek który Ci się podoba, czy zwracasz uwagę również na mechanizm. Jeśli tak, to równie dobrze powinieneś odrzucić Longinesa legend diver.

Też mi się on wizualnie podoba, ale wg mnie nie jest on wart swojej ceny (praktycznie zwykła eta 2824). Dlatego ten zegarek sobie odpuściłem. 

TH też wcale nie jest lepszy :P

Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie muszę iść na dużo kompromisów i szwajcarskiego in-house raczej nie kupię :)

Natomiast już za tą cenę wybór jest naprawdę duży i stąd moje dylematy i prośba o wsparcie kolegów z forum. Na razie skłaniam się właśnie ku LLD i gdyby ktoś mi złożył jakąś fajną propozycję nówki/używki to pewnie bym się poważnie zastanowił, choć zakup planuję na lato. Ale wyboru jeszcze nie dokonałem, cały czas mam pewne obawy o jego rozmiar.

Jeszcze 5 lat temu moim marzeniem był Hamilton Jazzmaster Slim na meshu. A teraz mi się on w ogóle nie podoba :) Od tego czasu jakoś moja fascynacja marką Hamilton bardzo opadła.

post-31882-0-15658000-1484164885_thumb.jpg

Jeszcze 5 lat temu moim marzeniem był Hamilton Jazzmaster Slim na meshu. A teraz mi się on w ogóle nie podoba :) Od tego czasu jakoś moja fascynacja marką Hamilton bardzo opadła.

attachicon.gif2q884lf.jpg

Z czystej ciekawości zapytam nieśmiało (jeśli wolno): z jakiegoś konkretnego powodu, czy tak po prostu...?

AEON - kącik zegarkowyhttps://www.aeonzegarki.com

Mój głos na LLD. Zawsze mi się podobał, choć L2L ma spory.

Ewentualnie szukałbym Eterny KonTiki 4H.

No i zawsze zagłosuję za airmanem.

Może FREDERIQUE CONSTANT FC-710MB4H6. Niewielka dopłata (7 532zł brutto w sklepie) a masz mechanizm manufakturowy. Kwestia czy Ci się podoba
http://zegaris.pl/3600-thickbox_default/frederique-constant-fc-710mb4h6.jpg

http://zegaris.pl/4195-large_default/frederique-constant-fc-710mb4h6.jpg

Edited by bercikk5

Jeśli liczy się przede wszystkim wygląd to LLD moim zdaniem nie ma konkurencji w tej cenie spośród wszystkich dotychczasowych propozycji. Sam o nim myślę.

Skoro do koszuli i na bransolecie to może taki Ci podejdzie (z czarną tarczą też jest):

60520-11-401-11A_FXA.jpg

Edited by rdzeno

Zaproponowany FC nie w moim guście, ale ogólnie markę lubię i pewnie wybiorę się do ich salonu i coś poprzymierzam.

Wczoraj przeglądając forum wszedłem w wątek o marce JeanRichard i w pierwszej chwili pomyślałem: ale brzydale, ale później zaczęły mi się podobać:) Ogólnie mają coś w sobie, ale na EDC raczej się na nadają, bo za duże (44mm).

Można gdzieś w Warszawie przymierzyć Eternę?

Zdjęcia z przymiarki. Rozmiar na granicy, ale chyba ok, prawda?c70bdac43d9b639c4a9633d8ec0cac86.jpgc8394e5e9e64af280673e8767178b11e.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Guest urko12

Zdjęcia z przymiarki. Rozmiar na granicy, ale chyba ok, prawda?

Dla mnie bardzo ok, ale ja dopiero wyrastam z dużych sikorów, więc autorytetem, a zwłaszcza obiektywnym autorytetem, być może nie jestem  :)

Dla mnie bardzo ok, ale ja dopiero wyrastam z dużych sikorów, więc autorytetem, a zwłaszcza obiektywnym autorytetem, być może nie jestem :)

Jak dla mnie nadgarstek w tym przypadku jest przytłoczony rozmiarem zegarka. Zwróć uwagę ze l2l pokrywa się z powierzchnią nadgarstka.

Wiadomo że to Ty musisz się czuć z zegarkiem my możemy tylko Tobie doradzić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pozdrawiam

Marcin

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Hisu89
      Cześć,

Postanowiłem kupić sobie zegarek. Na ten moment nie mam żadnego. Miałem jeden, ale niestety nie jestem pewien co się z nim stało  Z racji przeprowadzki, zdejmowania go nieraz etc. w którymś momencie go gdzieś zostawiłem już go nie widziałem długo. Przez przeprowadzkę i nawał pracy miałem typowe przekonanie że "pewnie jest w drugim mieszkaniu". No ale nagle się okazało że nie mogę go zlokalizować. I choć wciąż wierzę że gdzieś musi leżeć, to niestety po takim czasie muszę działać z założeniem że się nie znajdzie.

Czego szukam - cóż, chyba najprościej powiedzieć czegoś cieszącego oko, ale nie w pełni klasycznego.  Nie mówię że ma zaraz być to zupełny odlot (choć może), ale jednak taki zupełnie klasyczny wygląd mniej do mnie przemawia. Dla przykładu poprzednim razem byłem zafascynowany "sercem" czy jak to się tłumaczy i miałem ORIENT FAG02001B0 (albo coś niemal identycznego z tej samej marki). I bardziej klasycznych rzeczy pewnie bym nie chciał, a bardziej ciekawe już nawet i chętnie.

Generalnie budżet mam większy niż przy moim poprzednim zegarku. Najchętniej do 3k. Większe ceny... no do przemyślenia ale łatwo się na to nie zgodzę bo zwyczajnie boli mnie wydawać taką kwotę na zegarek. Oczywiście w pełni rozumiem człowieka wydającego pieniądze na coś co sprawi mu frajdę, ale po prostu przy aktualnej swojej sytuacji musiałbym to przed sobą mocniej uzasadniać
      Przeglądałem nieco tematów na tym forum dzisiaj i BARDZO mi się podoba C1 Grand Malvern worldtimer a już w ogóle jestem zakochany w C1 Moonglow ale ceny mnie przerażają (choć w 100% ich jeszcze nie odrzuciłem, ale powiedzmy bardziej Worldtimer niż dwa razy droższy prawie Moonglow). Inna sprawa że nie wiem jak bardzo takie coś pasuje jako EDC.

Wiem, to naprawdę małe sprecyzowanie tego co chcę. Problemem jest że wiem tak mało (mimo wczytywania się w temat w ten weekend) że boję się że zanim znajdę czas (przez pracę) w to się zagłębić bardziej to pomysł się "rozejdzie" jak to często bywa. Pomyślałem więc że może ludzie wiedzący więcej, podrzucą zegarki ciekawe według nich i to mnie natchnie.

EDIT: W sumie z ważnych informacji. Facet, 17.5cm nadgarstek  Także pewnie raczej większa niż mniejsza tarcza
    • By cordi7
      Witam wszystkich,

Potrzebuje inspiracji / pomocy w wyborze, ma byc cos w stylu (niekoniecznie homage) Rolex Oyster Perpetual / Tudor Black Bay 36.
      Tak sobie mysle, ze przydalby mi sie fajny EDC w meskim rozmiarze (39 mm i mniej :P), w rozsadnych pieniadzach, ktorego mi nie zal.

Typ zegarka: EDC, ma przejsc ze smart casual wiec nie moze byc field watch
      Rozmiar: 36 - 39 mm, max absolutny 40 mm
      Budzet: powiedzmy do 2.000 PLN
      (tak jak pisalem wczesniej ma byc nie zal go targac)
      Pasek: bransoleta (koniecznie)
      Szklo: szafir (jak mowilem mam zamiar go nie oszczedzac)

Na co patrze:
      Hamtun Nanok
      za: rozmiar (39mm x 11mm) Sellita SW-240 mozliwosc zamowienia utwardzanej powloki luzna inspiracja - dosc oryginalny design ma wyjsc w tym roku wersja w tytanie (waga) day date przeciw: cena (ostatnie sztuki w stali to ze znizka okolo 450 GBP) nie wiadomo kiedy ruszy kampania na wersje tytanowa
        Smiths PRS-25
      za: rozmiar antymagnetyczny (4.800 A/m) Miyota 9039 cena 329 GBP poprawione zapiecie bransolety (mniejsze) przeciw: silna inspiracja Rolexem Rolex 1016 na razie niedostepny, zamowienia ruszaja polowa - koniec maja
        Borealis Adraga
      za: rozmiar Miyota cena (430 USD) przeciw: niedostepny (wyprzedany), tylko sztuki z tynku wtornego silna inspiracja Rolextem Explorerem cena (oplaty od 430 USD)
        Vratislavia Conceptum Architekt V2
      za: design dbalosc VC o szczegoly i jakosc Miyota 9015 przeciw: rozmiar (40mm) proste uszy koperty dostepnosc - do konca maja powiny sie pojawic prototypy
        Tissot Gentleman Powermatic 80
      za: design (silna inspiracja OP) mechanizm (Powermatic 80 na krzemowej sprezynie) jakosc wykonania przeciw: rozmiar - 40 mm, w 38 mm bralbym design (silna inspiracja OP) cena - najdrozszy z zestawienia  
      Czy jest cos, co mi umyka i czego nie bralem pod uwage?

Dzieki za podpowiedzi
    • By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
    • By fanfar19
      Zastanawiałem się czy napisać o swoich problemach z Tag Heuer Carrera w wątku Tag Heuer, czy zakładać osobny. Ale chyba szkoda zaśmiecać wątku wielbicieli????

Więc idąc za popularnym na forum zwyczajem robienia zdjęć swoim zegarkom, ja też parę takich zrobiłem swojej Tag Heuer Carrera Calibre 5. Również macro (no, powiedzmy). Patrząc na te zdjęcia doszedłem do wniosku, że tarcza w mojej Carrera nie jest dobrze skorelowana z wewnętrznym bezelem.
      Wygląda to mniej więcej tak:

Do tego dzień tygodnia też nie jest prosto. Poniżej przykład dla wtorku.

Wcześniej jakoś tego nie zauważałem, a nawet jak zauważałem to zakładałem, że to problem moich oczu. No ale jak już zauważyłem, to widziałem z każdym spojrzeniem na zegarek.
      I zaczęło mnie to drażnić. W końcu fajny zegarek, a unikałem patrzenia na niego.

Pomyślałem więc, że oddam do serwisu, w końcu zegarek ma i gwarancję i rękojmię. Niech będzie serwis. Trufey w tym przypadku jest autoryzowanym serwisem Tag Heuer’a w Polsce.
      Oddałem więc.
      I tutaj nastąpiło moje zdziwienie. Otrzymałem taką informację od Trufey’a:
      ###
      - przesunięcie indeksów skali zewnętrznej tarczy względem indeksów tarczy głównej mieszczą się w normach producenta
      ###
      Czyli to co widać na zdjęciu pierwszym jest wg TH w normie? Hm. Miałem takie wewnętrzne bezele w Longines i Victorinox (nawet podwójny), żona ma w Certinie i wszędzie jest równiutko. A to tańsze zegarki. I to sporo.

No ale pomyślałem, poczekam na zegarek i wtedy się zobaczy. Parę dni temu przyszedł. Jak efekty?
      Dzień tygodnia poprawiono. Ale co dziwne dla TUE, już FRI jest krzywo, ciekawe jak to możliwe?
      Przesunięcie indeksów – właściwie bez zmian. Chyba faktycznie w Trufey uważają, że wszystko jest w normie. Bardzo pojemnej normie.

I pewnie machnąłbym ręką, odebrał zegarek i uderzył temat z rękojmi albo i w ogóle.

Ale jak się okazało, w Trufey nie bardzo umieją złożyć zegarek, mianowicie pojawiła się szpara pomiędzy bezelem, a tarczą, na wysokości indeksów 10 i 11. Widoczna gołym okiem, nawet moim.
      No i udało im się trochę porysować kopertę, z boku, widać tak go musieli odkładać na jakąś twardą powierzchnię. Na szczęście same mikroryski, nic dużego.
      Odmówiłem przyjęcia zegarka, mają go odesłać jeszcze raz do poprawki. Choć nie wiem czy dobrze zrobiłem. Może się okazać, że kolejny raz wróci w jeszcze gorszym stanie.
    • By sebster79
      Witajcie drodzy Forumowicze

Mam możliwość zakupu jednego z dwóch opcji, bardzo różnych od siebie, w podobnej cenie,pełnej autentyczności i świetnym stanie
      obecnie posiadam zegarki automatyczne i kwarcowe, certine diver,steinhart ocean one,tissot solar ,bulova moon i fenix 6 pro szafir, ze względu na duża ilość sportu używam najczęściej fenix ale lubie zalozyc automatyczny zegarek w dni wolne,wakacje i wypady na nurkowanie zakładam divera,a fenix sprawdza się do monitoringu wszystkiego łącznie ze snem oraz nawigacja w górach ,posiadając wolne fundusze myśle nad zakupem dodatkowego czasomierza ,podobają mi się oba z lekka przewaga na taga, sportowa elegancja, a fortis to limitowana wersja zegarka który ma ciekawa historie za sobą ,zastanawiam się który będzie bardziej prestiżowy lepiej wykonany i praktyczniejszy , ewentualnie ,którego lepiej odsprzedam. Dziekuje z góry za wasze zdania i opinie
      ps; myśle ,ze po zakupie sprzedam albo bulova moon , lub tissota , ewentualnie stenka 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.