Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

meXy

TAG Heuer Aquaracer vs Omega 300M Bond

TAG vs Omega  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Życie jest za krótkie, żeby przywiązywać się do przedmiotów. Mam ochotę odświeżyć swoje otoczenie i zamienić Bonda 2531.80.00 w stanie mint, na najnowszego TAG-a WAY211C.BA0928. Byłby to mój pierwszy zegarek "majtkowy", czyli kupiony bez powodu, po prostu mi się podoba. Bez naleciałości historycznych, studiowania losów marki, wybitnych osiągnięć z jego udziałem. Taka zachcianka. Mechanicznie podobnie, finansowo akcja się bilansuje, jednak może być nieodwracalna. Jak myślicie, zaszaleć?

 

post-1617-0-80121700-1484347230_thumb.jpg

post-1617-0-70024300-1484347248.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym został przy Bondzie, szeczególnie jeśli masz w takim stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zamieniałem bo mi się zachciało a teraz z chęcią bym wrócił co do niektórych zegarków.jak zamienić to na coś lepszego bo to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamienił ale tylko dlatego że ten Bond mi sie nie podoba. Ale starszej wersji albo nowa 300m z ceramiką to bym nie oddał. Ta wersja akurat dla mnie jest za nudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie porównywalne mechanicznie. Klon ety 2824 w wersji elabore vs ETA 2892 w wersji COSC z modyfikacjami Omegi, między innymi wydajniejszym naciągiem. Daje to o sobie znać gdy robisz jeden dzień przerwy a przed nią spędziłeś dzień za biurkiem lub za kierownicą. I wtedy taka Sellita pojutrze często już stoi kiej te gable w kompoście.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że większości użytkowników jednak na elementy mechaniczne gdzieś w tyle, ważniejszy jest odbiór wizualny i nadgarstkowy to czy coś stanie parę godzin wcześniej czy później jest raczej mało istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gustaw666 - nic dodać nic ująć.

Nie zamieniaj !

Wydaje mi się że większości użytkowników jednak na elementy mechaniczne gdzieś w tyle, ważniejszy jest odbiór wizualny i nadgarstkowy to czy coś stanie parę godzin wcześniej czy później jest raczej mało istotne.

Dobrze Ci się wydaje, ale jesteśmy na forum miłośników a nie użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem przewrotnie- to dobry pomysł z zamianą, także bierz Taga, a Bonda ślij do mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TAG jest ładniejszy i do noszenia może być fajniej ale Bonda bym się nie pozbywał z przyczyn czysto finansowych - jego wartość będzie już tylko rosnąć, zwłaszcza jeśli jest z dodatkami. Gdybym miał to bym nie sprzedał, a gdybym mógł kupić za rozsądną cenę to pewnie bym kupił, chociaż wątpię żebym nosił bo 2254 albo ceramiczna znacznie bardziej mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie tu dochodzimy do sedna sprawy- najczęściej nie można mieć wszystkiego, więc pytanie czy lepiej mieć zegarek "do gablotki" czy do noszenia. Dlatego ja z zasady praktycznie w ogóle nie kupuję vintage, bo wiem, że tylko by zalegały, a jest tyle zegarków, które mi się podobają i mają szansę cieszyć oczy widokiem na nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad czym się tu zastanawiać. Miałem taką Omegę. Sprzedałem szybko. IMO nuda. A tego Taga mierzyłem. Super jest.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tag Heuer'a, dużo ładniejszy moim zdaniem. Ogólnie nie jestem fanem tej 300tki od Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od firm , mechanizmów , prestiżu , itd., ten Tag po prostu ładniejszy jest . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ochotę zamienić najbardziej oklepany zegarek ostatnich lat na fajnego Taga to zamieniaj, o czym tu gdybać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się Omega od tego Taga bardziej podoba (wyłączając bransoletę). Tarcza przyciężkawa w tym Tagu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklepany - może na forum. Ile razy którykolwiek z nas widział w realu, nie na podstoliku tę Omegę u kogoś? Rzeczywistości nie da się oszukać. Wieloaspektowo ta Omega przeważa.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ochotę zamienić najbardziej oklepany zegarek ostatnich lat na fajnego Taga to zamieniaj, o czym tu gdybać?

Dobrze prawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklepany - może na forum. Ile razy którykolwiek z nas widział w realu, nie na podstoliku tę Omegę u kogoś? Rzeczywistości nie da się oszukać. Wieloaspektowo ta Omega przeważa.

 

 

To samo można rzec i o Tagu - też go nie widać w realu na co drugim nadgarstku. A czy przeważa - cóż, dla mnie absolutnie nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podważam hipotezę, że SMP to oklepany zegarek. Nie twierdzę, że AquaRacer nim jest. Żaden z nich poza forum nie jest oklepany. Nawet Tissoty i Certiny to na ulicy prawdziwą rzadkość i arystokracja. Oklepany jest Perfect, Casio, mam wrażenie, że sumarycznie 70% obywateli to nosi. A następne 20% Festina i marki modowe do 1000 zł. Za chwilę pewnie często będzie można spotkać Eliksę, Aztorina i Albert Riele dzięki agresywnej reklamie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustaw6666 mądrze prawisz Tissoty i Certiny to już fanaberia a zegarki z tego postu to już kosmos. Oklepane to one są na forum i to też chyba tylko w postach bo ilu forumowiczów posiada któryś z w/w modeli pewnie 2%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklepany - może na forum. Ile razy którykolwiek z nas widział w realu, nie na podstoliku tę Omegę u kogoś? Rzeczywistości nie da się oszukać. Wieloaspektowo ta Omega przeważa.

Widziałem kilka razy. Max 10. A Taga nigdy. :P


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw i Ptaku mają pierdyliard procent racji, jeżeli chodzi o "oklepanie factor" - dla 99% populacji, Seiko lub Citizen to już "wow". A foty są najróżniejsze... ;)

15940710_10154904418117052_1685077437625

15994578_10154904418147052_3592426289674


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.