Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Awanturnik

Seiko 5 ktokolwiek do wymiany tarczy, wskazowek itd

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy, objechałem wszystkich zegarmistrzow w moim miescie Poznaniu ale kazdego przerasta wymiana kilku podespolow w seiko 5, najwyrazniej znaja sie tylko na zmianie bateryjek w kwarcach. Mozecie polecic kogokolwiek, kto mi powymienia czesci w seiko 5 w rozsadnej cenie i nie spaskudzi roboty? Moze to byc tez ktos z forum jak juz to robil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Bateryjkarze jak bateryjkarze, z Seiko5 na mechanizmie 7009A lub podobnym jest ten problem, że tarcz tak dużo nie ma. No niby tarcze są ale niesprawne  :) . Wiem, to może zabrzmieć nieco dziwacznie, niesprawna tarcza  :) . Chodzi o to, że owe mechanizmy mają taki a nie inny sposób blokowania kołków mocowania tarczy do płyty mechanizmu. Przez co częstą usterką jest odcięcie owych kołków przez ów zacny mechanizm blokujący co niechybnie prowadzi do odpadnięcia tarczy od mechanizmu i po krótkim czasie blokowania wskazówek. Inna przypadłość owych tarcz to nagminne gubienie indeksów. Z używanymi tarczami wcale słodko nie jest gdyż miewają całkiem nieźle "podocinane" kołki mocujące i przy kolejnej operacji tego typu zwykle źle się to kończy. Trzeba mieć w rękach fach i wyczucie wirtuoza by zrobić to przyzwoicie.

Kolejny mały problemik polega na tym, że Seiko5 po tego typu operacji może nagle złapać odchyłki. Póki jest niegrzebany to jest O.K. Ale jak się zacznie to dopiero się robi ... :) .

Zbierając do kupy powyższe, nie ma lekko. Seiko5 to jednorazówka, fakt starczająca na dobre ćwierć wieku ale jednorazówka. No chyba, że zrobi się jej przegląd po całości. Takie jest moje zdanie na podstawie przegrzebanej górki tych mechanizmów.

Nie pomogę w wymianie bo tym się nie zajmują. Napisałem byś był świadom meandrów związanych z tą wymianą. Może być tak, że po operacji kosmetycznej wymiany tarczy i wskazówek wszystko pójdzie gładko. Lecz wcale tak być nie musi.

Jak masz zdolności manualne możesz zrobić to sam bez niczyjej łaski. Jeżeli nikt nie będzie chciał się podjąć a suma kosztu narzędzi nie przekracza kosztów usługi rozwiązanie jest jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze podłamałeś mnie, tyle filmikow na yt jak ludzie robią to sami a okazuje sie tak skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie, może jak w Polsce nie ma nikogo kto potrafi to zrobić to może chociaż w europie jakiś namiar, cokolwiek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Co konkretnie chcesz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie chcesz zrobić?

 

Wymienić bezel, tarczę, wskazówki, szkiełko w SNHZ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić bezel, tarczę, wskazówki, szkiełko w SNHZ. 

 

Na Gwarnej jest Zegarmistrz w bramie po schodach po stronie sfinxa.Szukaj szyldu "Zegarmistrz". Mechanizm zapewne masz 7s26 lub 7s36 więc wszystko wymienialne i naprawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tej dobrej porady wyleczyłem się z chęci tuningu Seiko 5 :-). Wniosek: trzeba kupować od razu to co najlepiej odpowiada własnemu ideałowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Po przeczytaniu tej dobrej porady wyleczyłem się z chęci tuningu Seiko 5 :-). Wniosek: trzeba kupować od razu to co najlepiej odpowiada własnemu ideałowi.

W rzeczy samej :) , jak zaczniesz tak pójdzie i dalej... . Dobry wybór, dobry efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to miałem farta. Jakiś czas temu trochę dłubałem przy paru 5 (na 7009), luma, wskazówki, tarcza i takie tam i obyło się bez tych problemów  :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Kurcze, to miałem farta. Jakiś czas temu trochę dłubałem przy paru 5 (na 7009), luma, wskazówki, tarcza i takie tam i obyło się bez tych problemów  :) .

Dłubałeś własnoręcznie + przy paru '5 = inna bajka jak zegarmistrz + jedna sztuka z określoną tarczą i wskazówkami. To nie fart, to premedytacja  :) .

Kiedy ktoś ma dokładnie określoną wersję, na którą się zasiadził to lepiej jest jej poszukać w oryginale jak szukać guza przy robieniu squadaka. Składanie wiąże się z niewiadomymi a one zwykle generują opoślizg czasowy oraz koszty, których się pierwotnie, zwykle nie uwzględnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłubałeś własnoręcznie + przy paru '5 = inna bajka jak zegarmistrz + jedna sztuka z określoną tarczą i wskazówkami. To nie fart, to premedytacja  :) .

Kiedy ktoś ma dokładnie określoną wersję, na którą się zasiadził to lepiej jest jej poszukać w oryginale jak szukać guza przy robieniu squadaka. Składanie wiąże się z niewiadomymi a one zwykle generują opoślizg czasowy oraz koszty, których się pierwotnie, zwykle nie uwzględnia.

 

Wszystko zależy od tego, czy nastawiamy się na satysfakcję z roboty czy na zysk. A to są dwa przeciwstawne kryteria :unsure:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby ktoś dłubał w 5 dla zysku. Tu w grę wchodzi tylko radocha :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.