Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RobertK_70

Jaka bransoleta do Omega Constellation???

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem Omegę Constellation na Allegro. Kwarcowy mechanizm 1441.... Wszystko z nią OK.

Oferowana była bez oryginalnej bransolety, ale oczywiście o tym wiedziałem.

 

Teraz szukam bransolety zastępczej i pełno jest różnistych na Ebay, ale nie do końca wiem, jaką mam kupić.

Czy ze zdjęcia poniżej Koledzy są w stanie zasugerować jaką nabyć? Przejrzałem dziesiątki zdjęć w necie i nie mam za bardzo pomysłu na wskazówkę dotyczącą właściwej bransoletki. Oczywiście oryginał za kilka tysięcy nie jest moim celem, ale nawet oryginału nie mogę znaleźć... A problem jest w zapięciu – żadna bransoleta nie wydaje się pasować.

 

Wydawało mi się, że to popularny model i nie będzie żadnego kłopotu, a tu – jak na razie – porażka…

Taką nawet zakupiłem (link poniżej), ale niestety… Nie pasuje…

http://www.ebay.com/itm/Solid-Steel-Strap-Bracelet-Replacement-Watch-Band-For-Mens-Omega-Constellation-/301892464232

 

Czy może brakuje jakiegoś łącznika między kopertą a ogniwami bransolety?

 

Czy któryś z kolegów pomoże w rozwiązaniu problemu? Pewnie jakiś posiadacz podobnej Omegi rozbierał bransoletę i wie, jak mi dopomóc…

Wymiary podane w milimetrach....

 

 

 

 

 

 

post-58821-0-41611900-1484512206_thumb.jpg

post-58821-0-53526300-1484512231_thumb.jpg


Tempus fugit - aeternitas manet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem.

Kup oryginalną.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miły i nie odpowiem nieładnie na post bardziej doświadczonego kolegi...

Jednak nieśmiało zasugeruję uważne przeczytanie problemu...

A jak wygląda oryginalna?

Robert


Tempus fugit - aeternitas manet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież w necie są tysiące zdjęć tych zegarków na bransolecie

wystarczy zerknąć na jedno z nich i na zapięciu będzie numer bransolety

 

co do samej bransolety obawiam się że żadna inna niż oryginał nie będzie pasowała bez mniejszych lub większych przeróbek ponieważ w grę wchodzą wersja half bar lub full bar

 

co do samego zegarka to ja (i pewnie wielu innych użytkowników forum) też go widziałem na alledrogo i nie kupowałem właśnie ze względu na brak bransolety z której znalezieniem byłby problem

 

tu masz oryginał:

http://www.ofrei.com/page1282.html


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Na dekielku są dwie zbliżone liczby: 396 10 70 oraz 396 10 80 (te są wytłoczone). Jest jeszcze jedna liczba: 50423905 (ta jest nadrukowana i nadrukowany jest rok 2007). Na mechanizmie - oprócz Omega 1441" jest jeszcze napis "ETA 255 561".

O co pytać w sklepie, który podałeś? Którymi liczbami się posługiwać?

Robert


Tempus fugit - aeternitas manet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego  CIESLUT

"Tysiące zdjęć tych zegarków" w necie przejrzałem, ale nawet nie miałem pojęcia, że jest tam gdzieś jakiś numer bransolety... I na tysiącu zdjęć też żadnego numeru nie widziałem, ale pewnie na kilku jest... Będę uważniej się im przyglądał...

Dzięki za podrzucenie linka do zdjęcia z oryginałem...

Jakkolwiek przedstawiony przez Ciebie oryginał nie ma zakończenia, albo przy moim zegarku brak jest zakończenia... Jak powinno to wyglądać? Bo zdjęcia z neta tego nie pokazują (albo nie wiem czego szukać).

 

A co do zakupu na Allegro - też długo się wahałem, ale w końcu padło, że kupuję. Myślałem, że łatwo jest nabyć zamiennik (u Chińczyków na Ebayu pełno... ale jak napisałem wcześniej - nie pasują) i ewentualnie rozważałem jakiś delikatny pasek...

Nie mam jednak tyle doświadczenia co poniektórzy :) Jednak zakup i tak mi się podoba...

 

 

Robert


Tempus fugit - aeternitas manet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakujący element jest w komplecie z bransoletą i jest to wałek ze złota

 

najlepszym rozwiązaniem będzie dorobienie mocowania na pasek i docięcie paska

coś w stylu longinesa

na drugim zdjęciu masz numery bransolety

 

 

 

post-29996-0-08881100-1484556865.png

post-29996-0-37585200-1484556872.png


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woowww..

No widzisz... Ja tego numeru bransolety szukałem zupełnie gdzie indziej - przy "zapięciu" z kopertą... :) :)

Już mam wskazówki i będę "przewalczał" temat...

Podzięki...

Robert


Tempus fugit - aeternitas manet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
    • Przez Francua
    • Przez mati95
      Witam ma prośbe czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć jaki to jest dokłanie model zegarka, ponieważ szukałem po zdjęciach w interencie i nie mogę znaleźć takiego samego. Od zegarmistrza dowiedziałem się, że jest to damski zegarek omega autentyczny z lat około 1920 roku. Ma wybitą punce oraz było sprawdzane i jest 585 próba złota. Zegarek ma około 17 gram. Średnica bez tych uchwytów to około 25 mm. Posiadam zegarek bez paska, mechanizm jest sprawny, tak samo nakręcanie. Jedyna złota rzecz która w nim nie jest co jest dla mnie dziwne to koronka jak widać na zdjeciach, ale może się ktos wypowie co sie zna.
       I moje pytanie czy uważacie, że jest on wart więcej niż samo złoto po rozebraniu zegarka gdyż cięzko mi zrobić jego wycenę. Z góry dziękuje za pomoc, dodaje zdjęcia poniżej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.