Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Leon1981

Sw200 vs Seiko 6R15 ,6R27

Rekomendowane odpowiedzi

SPB041J1_300x300.pngSPB039J1_300x300.pngWitam . Mam pytanie do uzytkownikow Seiko . Czy jest jakas diametralan roznica w mechanizmach Seiko Presage jesli chodzi o dokladnosc . Mam na nysli 6r15 i 6r27. Montowane sa one  w tych zegarkach na zdjeciach. Techniczne roznice sa mi znane ale raczej interesuje mnie eksploatacja i dokladnosc. Obecnie mam dwie Etreny z werkiem Sellita SW200 . Dokladnosc nawet 4 s na dobe przy ciaglym noszeniu . Czy ktos mi pomoze? Zastanawialem sie nad Seiko Alpinist ale jakos te zlote indeksy mi nie pasuja. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba moje Alpinisty robiły coś pomiędzy 4-6s dziennie, mój SARB035 na 6r15 robi coś koło 6 sekund - tyle że Seiko podaje o wiele większe dopuszczalne odchyłki dla tych mechanizmów, więc taka dobra regulacja jest wartością dodaną.

 

Teraz druga rzecz - 6r15 bije z mniejszą częstotliwością niż SW200, bo 21.600BPH. Wskazówka sekundowa porusza się nieco mniej "płynnie", co przy zegarkach o małych średnicach nie jest tak zauważalne. Niższa częstotliwość ponoć oznacza też mniejsze zużycie mechanizmu w ciągu długiego użytkowania. 6r15 ma też dłuższą rezerwę chodu, niż zwykła Sellita, bo aż +50h.

 

6r27 bije już z częstotliwością 28,800BPH, tak jak SW200/ETA2824-2. Rezerwa chodu porównywalna i możesz oczekiwać dobrej regulacji już z pudełka.

 

Generalnie nie powinieneś obawiać się tych mechanizmów.

 

Złote indeksy Ci nie pasują w Alpiniście? To w takim razie go nie kupuj :) Jak dla mnie dobrze komponują się z tym odcieniem zieleni.

 

gallery_65341_2677_372706.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info . Alpiniste widzialem tylko na zdjeciach. napewno wyglada lepiej na zywo. Z tego co mowisz generalnie obydwa sa fajne . Mam na oku Alpiniste bo lubie Seiko  i zielony kolor. Moze to kwestia przyzwyczjenia do zlotego. Inna sprawa to dodatkowa bransoleta. Ogladalem Youtuba i tam sie wypowiadali ze jakosc paska nie jest porownywalna z jakoscia samej koperty czy tez zegarka. Cos mozesz mi powiedziec na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość paska fabrycznego w Alpiniście? :D On nie ma jakości - po prostu istnieje w namacalnym świecie, dzięki bliżej nieokreślonym prawom fizyki ;)

 

Jeżeli kupisz, natychmiast miej przygotowaną jakąś alternatywę - raczej w brązie.

 

Bransoleta stalowa fabryczna do tego modelu to ~150$ + przesyłka z Japonii. Bransoleta chiński zamiennik w stylu oystera Rolexa to ~25$ na ebayu.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli chodzi o oryginalne to wychodzi już sporo za ten czasomirz.dzieki za radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez 777
      Dzień dobry panowie,
      z zakupowych rozterek na placu boju pozostały trzy wyselekcjonowane zegarki.
       
      1.  TAG HEUER AQUARACER 300M AUTOMATIC CALIBRE 5 WAY201N.FT6177
       
      2. Breitling Chronomat Colt Automatic 44 A17388101C1X1 
       
      3. Eterna Super KonTiki 1273.41.40.1718
       
      Zegarki podane w kolejności od mojego faworyta. Zapraszam do dyskusji osoby które mają te zegarki w kolekcji lub z nimi obcowały i mają punkt odniesienia. Osobiście miałem przyjemność ponosić Breitling Superocean i bardzo podobało mi się wykonanie tego zegarka. Z Tag Heuer i Eterna nie miałem do czynienia. 
       
      Myślałem nad Omega Seamaster, ale stwierdziłem że to jeszcze nie czas na wydanie 25k PLN. Mam budżet powiedzmy do 16-18k PLN. Zegarki tylko nowe z oficjalnych dystrybucji. 
       
      Jak macie jakieś inne pomysły to śmiało pisać. Od razu powiem ze nie mogę się przekonać do Oris Aquis…
       
       



    • Przez SPS
      Cześć, 
       
      DOXA IL DUCA szuka domu  nr ref. 130.90.202.03 
      Kupiony u AD - APART Zabrze. 
       
      Najważniejsze cechy zegarka; 
      - Zegarek nad datą ma szkło powiększające,
      - koperta stal szlachetna (złote PVD) o  średnicy koperty 41 mm i wysokości 11 mm, 
      - zakręcana sygnowana koronka,
      - szkło szafirowe,
      - mechanizm automat SW200 (26 kamieni),
      - tarcza granatowa szlif słoneczny,
      - wodoszczelność określona na 10 ATM (100M),
      - pasek skórzany w kolorze czarnym przecieranym na granat z zapięciem motylkowym, 
      - oczywiście oryginalne pudełko i dokumenty a nawet metka, 
       
      Stan oceniam na regulaminowe 8/10. Jest jedna drobna ryska na kopercie między godziną 12 a 1. 
       
      Dostawa. Kurier lub inpost do wyboru  Nie wysyłam za pobraniem. Możliwy odbiór osobisty Ruda Śląska / aglomeracja śląska.
       
      Cena 1600 zł  ->   1500 zł  -> 1400 zł   -> 1300 zł kurier w cenie. 
       
      Zdjęcia poniżej 
      Zapraszam  
       

       

       

       

       

       

       
      Regulaminowa karteczka  

       

       
       
       
       
       
    • Przez Radek07
      Witam serdecznie. Przymierzam się do kupna divera w kwocie Ok 5k i dostałem ofertę na eterne super kontiki black edition. Wyszło ich tylko 888 szt. Myślicie ze to dobry pomysł czy poszukać jakiegoś Aquaracera?
       
       
      Prosze o opinie o Eternie super kontiki
    • Przez Filip_tbg
      Witam wszystkich!
       
      Bardzo proszę o opinię i pomoc w podjęciu decyzji.
      Spędziłem kilka godzin szukając czegoś atrakcyjnego w dobrej cenie i spełniającego moje wymagania. 
      Wybrałem 2 które są na jasnej tarczy, do 42 mm, nie za grube i nie za popularne.
       
       ALPINA AL-525S3S6 https://www.zegarki.pl/pl/alpina-al-525s3s6
       
      ETERNA Avant Garde https://www.ashford.com/eterna-2945-53-61-1339.html
       
      Eterne mogę mieć w takiej cenie bez żadnych innych kosztów, Alpiny nigdzie nie mogę znaleźć ze stanów w lepszej pozostaje polski sklep.
      Tylko czy warto dopłacić 1300 zł?
      Może ktoś coś wie o innych sklepach po za ashford.com czy jomashop.com ?
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.