Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Leon1981

Sw200 vs Seiko 6R15 ,6R27

Recommended Posts

SPB041J1_300x300.pngSPB039J1_300x300.pngWitam . Mam pytanie do uzytkownikow Seiko . Czy jest jakas diametralan roznica w mechanizmach Seiko Presage jesli chodzi o dokladnosc . Mam na nysli 6r15 i 6r27. Montowane sa one  w tych zegarkach na zdjeciach. Techniczne roznice sa mi znane ale raczej interesuje mnie eksploatacja i dokladnosc. Obecnie mam dwie Etreny z werkiem Sellita SW200 . Dokladnosc nawet 4 s na dobe przy ciaglym noszeniu . Czy ktos mi pomoze? Zastanawialem sie nad Seiko Alpinist ale jakos te zlote indeksy mi nie pasuja. Pozdrawiam 

Oba moje Alpinisty robiły coś pomiędzy 4-6s dziennie, mój SARB035 na 6r15 robi coś koło 6 sekund - tyle że Seiko podaje o wiele większe dopuszczalne odchyłki dla tych mechanizmów, więc taka dobra regulacja jest wartością dodaną.

Teraz druga rzecz - 6r15 bije z mniejszą częstotliwością niż SW200, bo 21.600BPH. Wskazówka sekundowa porusza się nieco mniej "płynnie", co przy zegarkach o małych średnicach nie jest tak zauważalne. Niższa częstotliwość ponoć oznacza też mniejsze zużycie mechanizmu w ciągu długiego użytkowania. 6r15 ma też dłuższą rezerwę chodu, niż zwykła Sellita, bo aż +50h.

6r27 bije już z częstotliwością 28,800BPH, tak jak SW200/ETA2824-2. Rezerwa chodu porównywalna i możesz oczekiwać dobrej regulacji już z pudełka.

Generalnie nie powinieneś obawiać się tych mechanizmów.

Złote indeksy Ci nie pasują w Alpiniście? To w takim razie go nie kupuj :) Jak dla mnie dobrze komponują się z tym odcieniem zieleni.

gallery_65341_2677_372706.jpg

ng6mnrm.png

Dziekuje za info . Alpiniste widzialem tylko na zdjeciach. napewno wyglada lepiej na zywo. Z tego co mowisz generalnie obydwa sa fajne . Mam na oku Alpiniste bo lubie Seiko  i zielony kolor. Moze to kwestia przyzwyczjenia do zlotego. Inna sprawa to dodatkowa bransoleta. Ogladalem Youtuba i tam sie wypowiadali ze jakosc paska nie jest porownywalna z jakoscia samej koperty czy tez zegarka. Cos mozesz mi powiedziec na ten temat?

Jakość paska fabrycznego w Alpiniście? :D On nie ma jakości - po prostu istnieje w namacalnym świecie, dzięki bliżej nieokreślonym prawom fizyki ;)

Jeżeli kupisz, natychmiast miej przygotowaną jakąś alternatywę - raczej w brązie.

Bransoleta stalowa fabryczna do tego modelu to ~150$ + przesyłka z Japonii. Bransoleta chiński zamiennik w stylu oystera Rolexa to ~25$ na ebayu.

ng6mnrm.png

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Filip_tbg
      Witam wszystkich!

Bardzo proszę o opinię i pomoc w podjęciu decyzji.
      Spędziłem kilka godzin szukając czegoś atrakcyjnego w dobrej cenie i spełniającego moje wymagania. 
      Wybrałem 2 które są na jasnej tarczy, do 42 mm, nie za grube i nie za popularne.

ALPINA AL-525S3S6 https://www.zegarki.pl/pl/alpina-al-525s3s6

ETERNA Avant Garde https://www.ashford.com/eterna-2945-53-61-1339.html

Eterne mogę mieć w takiej cenie bez żadnych innych kosztów, Alpiny nigdzie nie mogę znaleźć ze stanów w lepszej pozostaje polski sklep.
      Tylko czy warto dopłacić 1300 zł?
      Może ktoś coś wie o innych sklepach po za ashford.com czy jomashop.com ?

Pozdrawiam

• By syczek
      Witam, kupię Eternę KonTiki Date, w wersji z bransoletą i czarną tarczą.

• By syczek
      Cześć, szukam kolejnego zegarka, automat, nie diver, nie chrono, nie garniturowiec, średnica min. 40mm, może coś z Orisa np. Artelier Pointer Day, ale nie jest to warunek. Chętnie rozważę Eternę np. Kontiki Date, może jakiegoś Pontosa, Balla. Kwoty max. nie podaję, do indywidualnego ustalenia.
    • By Jakub P.
      Dzień dobry. 

Około dwa miesiące temu w jednym z bardziej znanych salonów wrocławskich zakupiłem zegarek Eterna Super KonTiki. 

Zegarek bardzo mi się podoba i był przemyślanym zakupem, niemniej dostrzegam dwa, być może powiązane problemy, z czego jeden z nich jest przedmiotem niniejszego tematu. 

Otóż według informacji producenta, zegarek posiada 65h rezerwę chodu. Nie jest to mój pierwszy automat, dlatego jestem świadomy, że sprężyna musi być nakręcona, a zegarek "chodzony". 

Niestety pomimo, że jak to z nowym nabytkiem, niemal nie zdejmuję czasomierza z nadgarstka w ciągu dnia, kiedy dam mu odpoczać np. w weekend, obserwuję rezerwę na poziomie 30 h.

A teraz do rzeczy. Nawet wówczas, gdy zegarek jest na punktualnym chodzie i rano precyzyjnie pokazuje np. godz. 09.00, data się nie zmienia. Zegarek miał prawidłowo ustawianą datę, zgodnie z ogólnymi zaleceniami. Po pierwsze nie istnieje tu możliwość pomylenia 12 w nocy z 12 w dzień. Po drugie, data zaczyna się zmieniać ok. godz. 00, po czym na drugi dzień po 16.00 (godzina pokazywana idealnie zgodnie z rzeczywistością) nadal trwa proces zmiany. Mocne poruszenie zegarkiem na nadgarstku powoduje, że zegarek zmienia datę.

Zegarek zachowuje się jakby nie miał "siły" przekręcić tarczki z cyferkami daty. Sklep proponuje wysyłkę na serwis, jednakże w pierwszej kolejności chciałbym poprosić o opinię bardziej doświadczonych Kolegów z forum. 

Pozdrawiam, 
      Jakub 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.