Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Janwatos

Karta gwarancyjna seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, otóż kupiłem parę dni temu zegarek marki seiko ze sklepu internetowego. Wszystko wydaje się być w porządku, jednak dostałem również międzynarodową książeczkę gwarancyjną a w niej kartę gwarancyjną która jest pusta. Oczywiście sklep dał mi swoją gwarancję na 2 lata. I moje pytanie brzmi, czy jest to normalne, że karta jest pusta, czy mogę jednak mieć podejrzenia, że zegarek jest podróbką? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie dostaje się pusta, ot taki zwyczaj u majfrendow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Masz paragon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma pusta karta gwarancyjna do oryginalności? Przecież gdyby była to podróbka to i tak mogliby wypisać książeczkę ;). Najprawdopodobniej sprzedawca wypisał polską gwarancję i zapomniał o tym, że jest jeszcze druga ;). Wypisz sobie sam te numerki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, ale wydało mi się to dziwne więc wolałem spytać. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

W Polsce podstawą gwarancji jest paragon/faktura. Więc nic się nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Gwarantem jest producent, a nie sklep więc nie paragon, tylko karta gwarancyjna, a tę wypisujemy do każdego zegarka SEIKO z polskiej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie rozumiem że nie jestem odosobnionym przypadkiem i nie muszę się martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantem jest producent, a nie sklep więc nie paragon, tylko karta gwarancyjna, a tę wypisujemy do każdego zegarka SEIKO z polskiej dystrybucji.

 

Gwarantem może być producent, importer, dystrybutor lub sprzedawca (za UOKiK).

 

Janwatos, karta gwarancyjna faktycznie ma się nijak do oryginalności produktu, ale pamiętaj, że warunki gwarancji ustala gwarant (stosunkowo swobodnie) więc warto mieć je na piśmie. Wyjaśnij po prostu ze sprzedawcą, kto jest w Twoim przypadku gwarantem i jakie są dokładnie warunki gwarancji.


"Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W takim razie gwarantem jest ZIBI i wypisana międzynarodowa gwarancja nie ma tu chyba żadnego znaczenia, czy sie mylę?

 

Jeśli zegarek jest z polskiej dystrybucji to gwarancja jest od ZIBI i karta gwarancyjna SEIKO powinna być wypisana.

 

Gwarantem może być producent, importer, dystrybutor lub sprzedawca (za UOKiK).

 

Janwatos, karta gwarancyjna faktycznie ma się nijak do oryginalności produktu, ale pamiętaj, że warunki gwarancji ustala gwarant (stosunkowo swobodnie) więc warto mieć je na piśmie. Wyjaśnij po prostu ze sprzedawcą, kto jest w Twoim przypadku gwarantem i jakie są dokładnie warunki gwarancji.

 

W ustawie jest napisane, że gwarantem jest ten kto zapisany jest w karcie gwarancyjnej, a że rozmawiamy o konkretnym przypadku to do niego się odniosłem, nie do ogółu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnijmy dwie rzeczy:

 

gwarancję- dodatkowe zobowiązania gwaranta

 

rękojmię- prawa, które gwarantuje nam ustawa lub kodeks cywilny

 

Jeśli w gwarancji jest napisane, że musi być podbita, to musi. Jakby tam było napisane, że masz wysłać zegarek w pudełku w czerwone kropki to być musiał. Inna sprawa jak punkty respektują zapisy karty gwarancyjnej, ale zakładam sytuację że trafisz na służbistę.

Natomiast, jeśli wystarczy Ci rękojmia, to mając: paragon, fakturę, dowód wpłaty/przelewu jesteś kryty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.