Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
RTK-WGM

Klub Miłośników Zegarków ENICAR

Rekomendowane odpowiedzi

A tak przy okazji, macie jakieś stronki z "replikami" Enicarów? Bo to dobre źródło sprawdzania, czy dana sztuka jest oryginalna. Ja jakiś kulawy jestem i nigdzie nie mogę znaleźć takiego sklepu z "fejkami" tej marki.

 

Jest fajna sztuka https://www.ebay.pl/itm/Enicar-Swiss-automatic-mens-watch-excellent-condition/323359249295?hash=item4b49b6938f:g:sFkAAOSwxDhbUmIk:rk:1:pf:0 ale mnie już chwilowo nie stać, więc może ktoś sobie będzie chciał łyknąć. Co do ceny i oryginalności się nie wypowiadam, bo nie chce mi się siedzieć godziny czy więcej i robić dochodzenia, skoro i tak nie kupię.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen obaw ale może wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy. Na deklu powinien być nr. w układzie xxx-xx-xx. Ja go tam nie widze ale może to przypadek;-)

Edytowane przez Misz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, zabawiłem się w detektywa ;) Sprawdziłem wszystko, co mogłem i na drugim modelu wygląda to tak:

 

post-106813-0-29685100-1542396826.png

 

więc raczej jestem spokojny.

 

Mnie jedynie martwi sekundnik:

 

post-106813-0-22058800-1542396975.png

 

ale to już zauważyłem po zakupie. Jak pisałem, nigdzie nie mam wzorca, bo nie mogę tej cholery znaleźć, albo nie wiem jak szukać. W tym roczniku były takie zwykłe, proste i srebrne, były takie jak mam w 340-tce i były właśnie takie jakieś malowane na czerwono czy pomarańczowo:

 

post-106813-0-14794100-1542398881.pngpost-106813-0-53623100-1542398892.pngpost-106813-0-72110500-1542398904.pngpost-106813-0-96251900-1542398932.pngpost-106813-0-36096900-1542398949.png

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, macie jakieś stronki z "replikami" Enicarów? Bo to dobre źródło sprawdzania, czy dana sztuka jest oryginalna. Ja jakiś kulawy jestem i nigdzie nie mogę znaleźć takiego sklepu z "fejkami" tej marki.

 

Jest fajna sztuka https://www.ebay.pl/itm/Enicar-Swiss-automatic-mens-watch-excellent-condition/323359249295?hash=item4b49b6938f:g:sFkAAOSwxDhbUmIk:rk:1:pf:0 ale mnie już chwilowo nie stać, więc może ktoś sobie będzie chciał łyknąć. Co do ceny i oryginalności się nie wypowiadam, bo nie chce mi się siedzieć godziny czy więcej i robić dochodzenia, skoro i tak nie kupię.

 

Strony z replikami??? Jeszcze repliki nie widziałem, widziałem różne "frankensztajny" ale repliki!

 

Co do zegarka powyżej, nowego nabytku to napiszę wprost, zegarek jest spolerowany i to bardzo mocno, aczkolwiek mogę się mylić, bo zdjęcia mogą mocno przekłamać. Poczekam na lepsze zdjęcia, ale sam dekiel widać poddany został mocnej polerce. Wszystko co ostre stało się błyszczące i obłe. Oryginał można znaleźć w pierwszym wierszu, oczywiście odmian tarczy jest mnóstwo.

 

post-62679-0-22361100-1542400150_thumb.jpg


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie napisałem, że nigdzie "replik" nie znalazłem, a widzę, że podrabiane jest wszystko, łącznie ze starymi zegarkami z odtworzoną pseudo-patyną, to zastanawiałem się, czy jest coś takiego w wypadku Enicara. 

 

Polerka jest, to na pewno i od razu o tym pisałem z tymi chusteczkami. Jak bardzo ktoś poleciał, zobaczymy jak dojdzie. Żadne zdjęcia nie oddadzą krzywizny polerowania tak, jak oceni to żywe oko. Tym bardziej, że zdjęcia były robione "pod publiczkę", żeby się świeciło i cieszyło oko. Zdawałem sobie z tego sprawę i jak będzie bardzo źle, to będzie spór na eBay i zwrot. Jak będzie rokowało jakieś nadzieje, to z czasem będzie próba odtworzenia stanu podobnego do oryginału. Jak będzie przyzwoicie na tyle, że da się nosić bez wstydu/wstrętu, to zostanie.

 

Niestety, kupowanie przez internet to zawsze ryzyko, chociaż przy założeniu, że nie kupuję drożej niż kilkaset złotych, to nie jest to sprawa życia czy śmierci. Chodzi o to, żeby mieć fajny, nietuzinkowy zegarek, z klimatem vintage. Enicar świetnie się do tego nadaje, bo zarówno ten, jak i 340-tka mają ducha swoich czasów. Niestety, w PL są mało znane i praktycznie niedostępne, więc trzeba sobie radzić przy użyciu internetu.

 

I tak muszę przyznać, że te zegarki skradły moje serce, bo w sumie bardziej szukałem starszych, z lat 40-tych i może 50-tych. Te dwa to był impuls. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enicar sherpa mkII/b

post-69556-0-36770800-1542440405_thumb.jpeg


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się w klubie przywitam takim nabytkiem:

 

 

i od razu zapytam o szkiełko. Ono jest jakieś takie szlifowane, diabli wiedzą, czy w szkle, czy w plastiku, ale w każdym razie ma powierzchnię trochę jak kryształowy wazon babci:

attachicon.gifIMG_2149.jpeg

Pytanie, czy w razie jakiejś katastrofy takie szkiełko można gdzieś znaleźć, czy trup i kaplica? Nie ukrywam, że kupiłem ten zegarek z myślą o noszeniu. Skoro urodził się w tym samym roku co ja, a ja jeszcze się do gabloty nie wybieram, to i on niech... Tylko że, jeśli coś się wydarzy, ma skończyć na śmietniku, to średnio widzę to wspólne chodzenie.

 

Ciekawostka tego szkiełka jest jeszcze taka, że na żywo nie ma nic pomarańczowego wokół, a na fotografiach zawsze mu coś jakby uszczelka w tym kolorze wyłazi.

 

Teraz czas zapolować na Sherpę 350. Jak zobaczyłem, to wymiękłem, ale jak zobaczyłem ceny, to chwilowo mi przeszło :D

To powinno pasować jak chcesz mieć rezerwę.

 

https://www.ebay.pl/itm/Vetro-orologio-Enicar/302972170691?hash=item468a8c71c3:g:FMcAAOSwv5xbtY1E:rk:3:pf:0


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, właśnie miałem dopisać, że jest i zapytać, czy to to i czy były chińskie pseudo-oryginały, jak w wypadku bransolet, czy tutaj sprawa jest klarowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna rzecz , ten Sherpa powyżej.

Nic tylko gratulować.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys dawno go nosilem..oblazl z chromu.stanal..spedzil w szufladzie 40 lat..dostal nowe zycie

post-105813-0-93567000-1543683750_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miłe stworzonko. Teraz musisz go znów zacząć nosić, żeby nabrał znaków czasu i patyny ;)

 

Mnie wczoraj kusił https://www.ebay.pl/itm/283276060338 ale jakoś nie uległem. Lubię starocie, ale za mało się znam, żeby kupić w ciemno coś, czego praktycznie żaden internet na świecie nie znajduje. Zwłaszcza poniemieckie zegarki to ryzyko, bo gdyby wehrmacht miał tyle wojska, co zegarków na ebay, allegro i olx razem wzięte, to by tę wojnę w dwa lata skończyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miłe stworzonko. Teraz musisz go znów zacząć nosić, żeby nabrał znaków czasu i patyny ;)

 

Mnie wczoraj kusił https://www.ebay.pl/itm/283276060338 ale jakoś nie uległem. Lubię starocie, ale za mało się znam, żeby kupić w ciemno coś, czego praktycznie żaden internet na świecie nie znajduje. Zwłaszcza poniemieckie zegarki to ryzyko, bo gdyby wehrmacht miał tyle wojska, co zegarków na ebay, allegro i olx razem wzięte, to by tę wojnę w dwa lata skończyli.

stalowy to on ma tylko dekiel..ciekawe co to jest, faktycznie zero informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda źle.... nie widać koronki i nie jestem pewien czy koperta nie powinna mieć takich fajnych żłobień... Niech tu się Romek wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo jestem na małym monitorku, ale moim zdaniem indeksy klejone jakimś butaprenem, a koperta nie dość, że podniszczona, to jeszcze polerowana. Ja już teraz mam uczulenie na polerowanie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalowy to on ma tylko dekiel..ciekawe co to jest, faktycznie zero informacji

 

Ja myślę, że to składak. Dlaczego bo:

1. AS 1130 to mechanizm z roku ok. 1955,

2. Marka Enicar nie posiadała w swoim portfolio nazwy handlowej Pittfield.

3. Tarcza i wskazówki wydają się być dekadę starsze czyli lata 40-te.

4. Brak łapek do mechanizmu mocujących.

Tym razem na eBay https://www.ebay.pl/itm/223271325434 Od dawna mnie kusi takie UFO, ale ten moim zdaniem to lekki paździerz, ale może ktoś ma inne zdanie ;)

 

Koperta faktycznie po polerce, ale właściwa. Były różnej faktury i wielkości. Zastanawia mnie mechanizm, bo o ile w środku powinien być AR1147 i wahnik wygląda od tego mechanizmu to w środku jest następca AR167. Za te pieniądze można znaleźć lepszy stan, znacznie!

 

post-62679-0-72466300-1544006698_thumb.jpg

 

Ostatni z nabytków za 720zł wersja "średnia"

 

post-62679-0-75574800-1544006750_thumb.jpg


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie na tym to polega. Przychodzi człowiek i wie, że jakieś "aery śmery", a ja, prosty kubański chłop małorolny "pacze" czy ładny i czy się błyszczy :D

Mnie z tych UFO najbardziej podobają się https://www.ebay.pl/itm/6294/232810801926 ale chwilowo przy takiej cenie to mogę sobie... poczekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz... Można nieźle wtopic... Może Romek Ci wskaże godny egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś się pojawi godnego i w przyzwoitej cenie wstawię.

 

Miłośnik marki Enicar.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.... Lepiej 2x pytać niż wydawać ciężko zarobiony grosz na jakiegoś sztrucla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie wyrusza w drogę do mnie :)

Zdjęcia mega słabe, opis jednozdaniowy po francusku. Zobaczymy czy będzie wtopa na Święta czy miły prezent pod choinkę.

Bez-tytu-u.png

s-l1600a.jpg

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem na niego ochotę, ale odpuściłem że względu na wysokie koszty wysyłki. W sumie łącznie i tak niewiele wyszło, bo obstawialem wyżej.

 

Miłośnik marki Enicar.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak wysyłka ponad 100zł, ale skusiła mnie potencjalnie niewysoka cena samego zegarka. Ciekawe skąd biorą te ceny wysyłek jak ostatecznie i tak przychodzi list polecony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez Enicar_lover
      Cześć wszystkim! 
      Jestem nowy na forum, założyłem konto w celu zgłębienia wiedzy na temat zegarków mechanicznych i automatów które zacząłem kolekcjonować od jakiegoś czasu.
      W dzisiejszym wątku chciałbym poruszyć temat modelu ENICAR Ultrasonic a konkretniej model na 21 łożyskach (Jewels).
      Nabyłem ostatnio model jak na zdjęciach i trudno jest mi znaleźć podobne modele chociażby na chrono24 czy na forum.
      Czy ktoś z Was widział, zna i ma więcej informacji na temat tego modelu? Standardowo spotykany jest model na 17 łożyskach. 
      Dodatkowo pytanie do Was co sądzicie o remoncie tarczy jak mojej? Lepiej zostawić oryginalną, podniszczoną czy zrobić remont żeby była nówka funkiel ?
      Pozdrawiam serdecznie i czekam na dyskusję. 








    • Przez Krzysiek821506
      Witam
       
      Mam wielką prośbę, jestem tu zupełnie nowy, posiadam w kolekcji zegarek ENICAR, nie do końca jest sprawny, czy ktoś z was zna zegarmistrza w Warszawie lub okolic który mógł by się podjąć naprawy? przyznam że wcześniej byłem u dwóch trzech i nie chcieli go naprawiać, może źle trafiłem. 
       

    • Przez Vintage_Watches_Collector
      Dobry wieczór Coś dla nocnych Marków Dzisiaj o sposobach ochrony koronki od wody i uszkodzeń. Jak to było dawno i nie tak dawno temu. Zapraszam i miłego czytania.  https://zegarkidonurkowania.pl/sposoby-ochrony-koronki-od-xix-do-xx-wieku/#more-54 
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.