Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarki i Pasja

zegarkiipasja.pl: „Swiss Made” – zmiany od 1 stycznia 2017

Rekomendowane odpowiedzi

W 2007 roku Federacja Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FHS) podjęła działania mające na celu umocnienie etykiety Swiss Made w przemyśle zegarkowym.  Wiązało się to przede wszystkim z dokonaniem zmian w rozporządzeniu regulującym stosowanie nazwy zegarków szwajcarskich. Powyższa inicjatywa posiadała 3 główne cele: - długoterminowa gwarancja wiarygodności oznaczenia geograficznego; - umocnienie reputacji szwajcarskiej

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Powyższe działania na pewno zwiększą zaufanie klientów zakupujących produkty pochodzenia szwajcarskiego." - wątpię .

 

 

"Wedle najnowszych założeń, aby móc oznaczyć zegarek jako szwajcarski minimum 60% kosztów wykonania zegarka musi być poniesionych na terenie Szwajcarii.

 

Firmy produkujące zegarki będą mogły doliczyć do kosztów:

- koszty produkcji i montażu;

- koszty prac badawczych oraz rozwojowych;

- koszty związane z zapewnieniem certyfikowania jakości, które są przewidziane przez ustawę lub znormalizowane w danym sektorze gospodarczym "  w tych pojęciach można bardzo wiele ukryć kosztów .

 

Tak na marginesie , zaufanie klientów co do " szwajcarskości " produktów jest już i tak bardzo małe.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można doliczyć koszty prac badawczych oraz rozwojowych i certyfikowanie jakości , to właściwie mogą spokojnie wszystkie zegarki  produkować w ChRL i tylko sprawdzać jakość u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można doliczyć koszty prac badawczych oraz rozwojowych i certyfikowanie jakości , to właściwie mogą spokojnie wszystkie zegarki produkować w ChRL i tylko sprawdzać jakość u siebie.

100/100 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli my się dalej przychylamy nad ladą oglądając zegarki a Szwajcar dalej w tym czasie zajmuje się naszą d*pą. Tylko teraz założył troszkę grubszego kondoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakie wymagania w kontekście "Made in China" postawi w 2017 Chińska Federacja Orologiczna. ;)

100% China :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć! A co z nielegalami z Mongolii? ;)

Ups! No to mają problem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakie wymagania w kontekście "Made in China" postawi w 2017 Chińska Federacja Orologiczna. ;)

Ciekawa uwaga..

Gdyby w 100% zakazali w Chinach produkcji szwajcarskich zegarków, to poza kilkoma firmami, reszta by w ofercie miała foldery reklamowe i pudełka :)

 

( w butikach też jeszcze szampan by został)

 

P.S Szczytem bezczelnosci jest ( wiem,wiem, wolny rynek...) wyprodukowanie bransolety w Chinach za 40-50$ i sprzedawanie po 1500$ ...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sugerujesz, że wmawianie potencjalnemu klientowi, iż kupuje coś wyjątkowego, markowego i symbolizującego klasę oraz że powinien w związku z tym wybulić gruby cash, podczas, gdy w rzeczywistości dostaje produkt co najwyżej przeciętnej jakości, średniej klasy i niespecjalnie unikatowy, to zachowanie nieetyczne...?  :P  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie sugeruję :)

Choć etyka najcześciej przybiera teraz formę- e,Ty,ku..a :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem na czym to umocnienie polega ? ;) te przepisy ograniczyły jakieś prawa czy wręcz jeszcze bardziej je poszerzyły ;) chyba se jaja robią nawet nie wiem czy nasz partia obecnie rządząca potrafi takie cuda na kiju odstawić...

A wiadomo czy któryś z dotychczasowych "Szwajcarów" przestanie sie tak tytułować?

Źle sformułowane pytanie: "czy wiadomo już, który obcokrajowiec (np Chińczyk) będzie mógł legalnie podpisać swoje produkty Swiss Made" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzą że zjedli by własny ogon jak by się rygor zmienił. I tak za parę lat każdy będzie chciał mieć Chińczyka na ręce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem na czym to umocnienie polega ? ;) te przepisy ograniczyły jakieś prawa czy wręcz jeszcze bardziej je poszerzyły ;) chyba se jaja robią nawet nie wiem czy nasz partia obecnie rządząca potrafi takie cuda na kiju odstawić...

 

Źle sformułowane pytanie: "czy wiadomo już, który obcokrajowiec (np Chińczyk) będzie mógł legalnie podpisać swoje produkty Swiss Made" ;)

Przecież już podpisuje .

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Mnie tylko zastanawia że żadna firma nie stanęła za H. Moser & Cie i ideą 100% Swiss. Przynajmniej ja nic nie czytałem o tym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.