Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alleck

Nurkowanie przy biurku

Ankieta  

100 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

W mojej (póki co skromnej) kolekcji brakuje mi nurka z prawdziwego zdarzenia. Po głowie chodzą mi 3 modele. (zdjęcia z sieci)

 

1. Rolex Submariner 116610 

 

post-73461-0-35731600-1485260728_thumb.jpg

 

2. Omega Planet Ocean 232.30.46.21.01.003

 

 

post-73461-0-59254300-1485260725_thumb.jpg

 

3. Ulysse Nardin Maxi Marine Diver 263-33-3/82

 

post-73461-0-50995300-1485260727_thumb.jpg

 

 

Mam już dwie Omegi AT i Speedmastera, więc PO była by swego rodzaju uzupełnieniem kolekcji. Natomiast nie jestem pewny czy chciałbym mieć aż tak monotematyczny zbiór. Jeśli chodzi o Rolexa to ma w sobie to coś, ale nie wiem czy do niego już dorosłem zwłaszcza finansowo :) UN mnie przekonuje bo nie jest aż tak "popularny" jak dwa powyższe. Czerwone i pomarańczowe akcenty na tarczach PO i UN są na plus, urozmaicając je nieco. UN jako jedynego nie widziałem na żywo i obawiam się czy się nie rozczaruję.

 

Co Wy na to ? Co byście wybrali ?

 

Zapraszam do dyskusji i głosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner - kup używanego w b.dobrym stanie i w "dobrej" cenie. Jak Ci nie przypadnie do gustu, zawsze będziesz mógł sprzedać bez większej straty.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał Łamage jest fajna i nie budzi kontrowersji jak Rolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Rolex na pewno wygrywa w kategorii finansowej (cena zakupu / cena sprzedaży). Jak pisałem ma w sobie to coś, ale z drugiej strony nie do końca mnie przekonuje, jest zbyt "grzeczny" na tle pozostałej dwójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagłosowałem na UN, pewnie dlatego że się lubuję w UN, a te nurki są świetne, są przede wszystkim inne, ciekawie się prezentuję, na żywo nie są wcale tak krzykliwe jak by można było podejrzewać po zdjęciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat ta wada Rolexa nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król jest tylko jeden :) , dlatego go podrabiają i kopiują. Oczywiście Rolek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na rolka na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejność wyglądałaby następująco:

70% Omega - najładniejsza z tych trzech. Widać, że projekt jest dopracowany. Jest prosta i czytelna a smaczków dodają pomarańczowe akcenty oraz wskazówki.

30% Rolex - klasyka, wiadomo. Na pewno jakość jest świetna, ale z drugiej strony... nie powala wyglądem.

Ulysse Nardin - eeee, ten pan to chyba przez pomyłkę tutaj się znalazł? :blink:;) Brzydki, nieczytelny i w ogóle bym go nie brał pod uwagę.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Alleck to chyba czytał wczoraj artykuł z Zegarki i Pasja: "5 kultowych modeli zegarków do nurkowania" :P

 

Głos na Suba.

 

PO 46 koniecznie trzeba przymierzyć bo to ćwierć kilo stali. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba i nie trzeba. ;) Mój kolega jest posiadaczem ww. Omegi i, mimo, że chudeusz z niego nieprawdopodobny, to na jego anemicznym nadgarstku (nie mierzyłem, ani nie pytałem, ile sobie liczy, ale wygląda anorektycznie ;) ), wygląda całkiem dobrze. O swoim nie wspominam, bo mam 19-20.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolega nie czytał tego artykułu :P ale już nadrabiam. PO mierzyłem 42, większość moich zegarków ma 42 mm, i przez płaski nadgarstek nie wyglądają na duże, więc zakładam że większa PO by nie była za duża. UN znalazł się całkiem nie przypadkiem według mnie ma swój charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO 42 moim zdaniem wygląda trochę słabo jeśli chodzi o proporcje grubości do wielkości tarczy - lepiej pod tym względem wygląda 45,5.

Co do Rolexa - kiedyś w ogóle do mnie nie przemawiał, ale zmieniłem zdanie i uważam, że prezentuje się bardzo dobrze. Klasyka to jednak klasyka.

No i skoro masz już 2 Omegi to może jednak jakaś odmiana będzie wskazana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UN moim skromnym zdaniem. Bo nietuzinkowy.

Rolex - klasyka , ale być może bedziesz słyszał komentarze w stylu "dobra podróba ". Wiem z autopsji :(

Omega , świetny zegarek. Miałem 42 PO w pomarańczy, jakoś tak mi szybko spowszedniał .


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie nr 1, jaki kolega ma nadgarstek szeroki? A jeśli szerokość nieznana a suwmiarki w domu brak to chociaż jaki obwód?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chociaż uwielbiam Suba to mój głos na UN, zjada konkurentów bez popijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie rolex,jak dla mnie w wersji bez daty również extra.Zamiast ulissesa, widziałbym tu w zestawieniu blancpaina ''fifty fathoms''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Rolex, Rolex i jeszcze raz Rolex. Wszystko w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozsadku i historii Rolex - cala reszta w zaleznosci jak Ci sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może żeby dodać mały twist to zamiast Suba rozważysz GMT mastera ? Design bardzo podobny, a np. taki pepsi bezel i czerwona wskazówka sprawi, że trochę się będzie na tym "Rolku" działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym Omegę, ale wersję 42-mm lub najnowszą 43,5-mm. Dlatego, ze mi sie podoba i jest najtańsza spośród tych trzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta (mat jak i jej regulacja) bije na glowe GMT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestereotypowy UN oczywiście . Zdecydowanie nawiązuje do swoich modeli z XIX w. jeszcze .

No i rezerwa chodu w dodatku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co Wy na to ? Co byście wybrali ?

Przyjmując mechanizm jako podstawowe kryterium, wybrałbym Omegę. No ale zegarek powinien się też podobać, a Omega nie mieści się w mojej ulubionej stylistyce. Zostaje więc Ulysse Nardin i Rolex. Nie mogąc się zdecydować, ponownie zwracam uwagę na werk. W UN pracuje podrasowana ETA 2892-A2, a więc wygrywa Rolex. Dobrze by też było żeby zegarek nie stracił bardzo na wartości - tu zdecydowanie Rolex. Biorąc pod uwagę, że mechanizm Roleksa nie jest dużo gorszy od Omegi, wybieram Roleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.