Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Landlord

Seiko 5 7S26-04M2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki będzie koszt naprawy tego sikora? Jaka jest jego wartość w tym stanie?


 
"Niestety ale zegarek nie jest sprawny. Za mocno odciągnąłem koronkę i od tego czasu zdarza się że wychodzi razem z całym wałkiem. Mechanizm również niesprawny z tego powodu, zegarek rusza na kilka sekund i staje.
7S26 to jeden z najpopularniejszych chyba mechanizmów automatycznych seiko, nie powinno być zatem problemu z naprawą czy ze znalezieniem części zamiennych. Szkiełko zegarka jest w stanie niemal idealnym ( osobiście nie dopatrzyłem się rys, aczkolwiek ktoś bardzo pedantyczny może jakieś mikro wypatrzy) , tarcza + wskazówki znajdują się w stanie niemalże idealnym, koperta w od frontu szczotkowana w stanie bardzo dobrym, boki są polerowane również w stanie bardzo dobrym (niemalże idealnym), dekiel jest szklany więc można sobie obserwować pracę mechanizmu:), bransoleta w stanie bardzo dobrym z niewielkimi zarysowaniami. W zależności od kąta padania światła bransoleta ma minimalnie inny odcień niżeli koperta ( piszę o tym aby nie było żadnych niejasności - powyższą sytuację starałem się uwidocznić na zdjęciach).
- mechanizm seiko 7S26A z naciągiem automatycznym 21 kamieni
- rozmiar 37mm bez koronki, 40mm między teleskopami
bransoleta szerokość 18mm , długość : ok. 18cm "

https://zapodaj.net/c260727ac2e40.jpg.html
https://zapodaj.net/b0682594239dd.jpg.html
https://zapodaj.net/f0395dee5e1a7.jpg.html
https://zapodaj.net/9026e010ac04b.jpg.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy od tego gdzie go oddasz do naprawy i co jest uszkodzone. Od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

2. Nie wyceniamy zegarków (nadto patrz punkt pierwszy).  Niewielka.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega powyzej.

Jesli oferta jest z jakiegoś portalu aukcyjnego to daruj go sobie-trudno ocenić uszkodzenia na odległość, a ze to najpopularniejsza linia Seiko to bez trudu znajdziesz coś sprawnego w dobrej cenie..

( na bazarku forumowym są dwie "5" nowe, w atrakcyjnych cenach, poszukaj.)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. SEIKO 5 SPORTS STREET AUTOMATIC BLACK SRPD79K1
      Cena 1250 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Cały czarny a jednak zadziwiająco czytelny i w dzień i w nocy. W nocy to oczywiste, w końcu to Seiko i świeci jak na Seiko przystało, ale w dzień także nie ma żadnych problemów, bo stalowe, polerowane ramki indeksów i wskazówek łapią każdy promień światła. 120-klikowy bezel działa super, jest na dodatek wzorcowo spasowany – ZERO luzów a jednak działa Czarna, matowa koperta wygląda super i nie sprawia wrażenia plastikowości, co, niestety, nie jest standardem. Jednym słowem – zadziwiająco udany pod każdym względem, czarny zegarek. 
      A! Super leży na małym nadgarstku a na dużym (niestety ) tylko lepiej. Szczególnie na dedykowanym, pasowanym do koperty pasku z kauczuku od Wujka Seiko (nie silikon, kauczuk, który na dodatek po dniu noszenia nie wymaga odkurzania. Poważnie, ten pasek nie łapie kurzu... (Może by go nie sprzedawać? )
      No dobra, konkrety.
      1. zegarek w stanie nowym
      2. komplet z pudełkami, oryginalnym NATO, instrukcjami itd.
      3. mechanicznie bez zarzutu
      4. wizualnie bez zarzutu
      SPECYFIKACJA
      Marka: Seiko SRPD79K1 Wymiary: średnica: 42 mm, wysokość 13 mm, uszy 22 mm Mechanizm: automatyczny Seiko 4R36 (min. 41 h rezerwy chodu, częstotliwość 21600bph, 24 kamienie, dzień tygodnia, dzień miesiąca Koperta: stalowa Bezel: jednokierunkowy Dekiel: przeszklony, zakręcany Szkło: mineralne (Herdlex) Pokrycie indeksów i wskazówek: LumiBrite Wodoszczelność: 10 Atm (100 m) Pasek: oryginalny, nylonowy z logowaną klamrą i kauczukowy od Uncle Seiko   
      2. SEIKO SPB257J1 – CZARNY ŻÓŁW W ROZMIARZE 40 MM
      Cena 4300 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Limitowana do 5550 sztuk na świat wersja klasycznego żółwia Seiko. SPB257 utrzymał proporcje większej, klasycznej wersji 44 dzięki czemu nie tracąc nic z super wyglądu większego brata oraz z jego funkcjonalności. Wskazówki napędza doskonały mechanizm 6R35 stosowany w najlepszych modelach Seiko.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, nie dopatrzyłem się śladów noszenia. Mechanicznie zegarek bez zastrzeżeń.
      Paski są nowe, nie były używane.  
      Sprzedawany jest pełny, sklepowy komplet. Zegarek kupiony w polskim salonie w czerwcu 2022 r. wypełniona karta gwarancyjna.
      Specyfikacja:
      Mechanizm: automatyczny, cal. 6R35, możliwość ręcznego dokręcenia mechanizmu, stopsekunda, 24 kamieniowy, rezerwa chodu 70 h Koperta: stalowa Szkło: szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Rodzaj paska: wymiennie: nylonowy (nato) i silikonowy Obrotowy bezel jednokierunkowy, antyrewersyjny Datownik: pojedynczy, dzień miesiąca Pokrycie warstwą fosforyzującą LumiBrite Dodatkowe uszczelnienie Zakręcana koronka i dekiel Wodoszczelność: WR200 / 20ATM / 200M Wymiary koperty: szerokość: 40,5 mm, grubość: 13 mm Szerokość paska: 20 mm Obwód paska: minimalny: 15,5 cm, maksymalny: 26 cm Produkcja: Japonia  




















    • Przez SzukajacyPorady
      Zgłaszam potrzebę natychmiastowej pomocy, nie radzę sobie i słabo znam się w temacie zegarków, łatwo również ulegam sloganom marketingowym. Szukam aktualnie budżetowego zegarka automatycznego, a ogólnie mam poważny problem z zakupem czasomierza, z którego byłbym w pełni zadowolony. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy nabyłem dwa nowe zegarki kwarcowe, pierwszy, Festina Chrono Bike, zostałem zwiedziony rzekomym "Dziedzictwem sławnego wyścigu Tour de France". Udało mi się go zwrócić. Drugi zegarek, Grovana, ładny, zwiedziony szafirowym szkiełkiem, ale brak efektu wow. Udało mi się go odsprzedać, ze stratą. Postanowiłem że jednak zaryzykuję automat, raz kozie śmierć 🫣, obojętnie z jakim lub czyim dziedzictwem. Cena max. 1000 zł, z przeszklonym deklem ma być. W oko wpadły mi LORUS RL419BX9 oraz Pierre Ricaud Sapphire Automatic P60029.5115A. oba w cenie około 700 złotych. Który jest lepszym wyborem? Lorus ma mineralne szkiełko, a Pierre Ricaud szafirowe, PR jest 50 metrów WR a Lorus 100 metrów WR. Gdzieś czytałem że Pierre Ricaud to chinol opakowany marketingiem, marka niezbyt pewna. Ale może nie jest tak źle? Najgorsze że nigdzie tego Ricauda nie da się przymierzyć. Proszę osobę rozeznaną lepiej niż ja o jakąś sugestię, lub polecenie zupełnie innego modelu w tym przedziale cenowym w stylu raczej podobnym do tych dwóch modeli które podałem- stal nierdzewna, bransoleta, tarcza niebieska. Zastanawiam się również czy szkiełko szafirowe to absolutny must have czy mineralne dla zwykłego śmiertelnika też wystarczy. Mam 31 lat, zwykła polska łysawa chłopaczyna, hetero, karnacja jasna,bez zacięcia biznesowego, styl sportowo-casualowy, niezamożny, singiel bez nałogów. Pozdrawiam. 

    • Przez esiek91
      Witam. Jak w tytule i opisie poszukuję pudełka do Seiko 5 Sports takiego jak na zdjęciach w załączniku. Interesuje mnie tylko kompletny zestaw z poduszeczką  Licze na uczciwe oferty. Proszę pisać na pw. Pozdrawiam


    • Przez KubaNow
      Witam,
       
      posiadam zegarek Seiko 5 6309-5220 "Snow".

      Zegarek jest w dość słabym stanie, ma uszkodzone szkiełko (które prawdopodobnie rozleci się na kawałki przy próbie wyjęcia), mechanizm wymaga serwisu (wydaje chrzęst przy poruszaniu) oraz tarcza ma wyłamane wewnętrzne nóżki przez co cała tarcza rusza się wewnątrz zegarka.
      Zegarek mimo tych wad nadal działa.

      Tyle udało mi się ustalić po wizycie u zegarmistrza. Dostęp do części dla tego konkretnego modelu jest bardzo ograniczony. 
      I tu mam pytanie do Was czy natknął się ktoś na części do  tego zegarka? 




    • Przez StarvinMarvin
      Witam wszystkich. Chciałbym rozpocząć temat zakupu-odbioru nowego zegarka ze sklepu internetowego. Kupiłem Seiko srpg35k1 w uznanym polskim e-sklepie. Zegarek przyszedł ładnie zapakowany, ale dwie rzeczy nie dają mi spokoju. Numer seryjny zegarka zaczyna się od 004xx4, kalkulator daty produkcji podaje, że jest to produkcja z roku 2020 october, zatem dość długo leżał na półce sklepowej i druga sprawa karta gwarancyjna ma wpisany numer mechanizmu 4r36, a nie numer zegarka. Moje pytanie: czy to normalna praktyka i czy zakupy internetowe kończą się otrzymaniem "leżaka" z półki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.