Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kosteknowatch

Pierwszy zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Chciałbym kupić swój pierwszy zegarek. (No nie licząc dziecięcego G-shocka z komunii). Mam kilka dylematów, otóż oczywiście ograniczają mnie finanse, mógłbym kupić coś polecanego wszędzie za około 500,600 zł problem w tym, że polecane zegarki typu seiko 5, vostok amfibia średnio mi się podobają. Wolałbym jednak skórzany pasek niż bransoletę. Wzrok kieruję ku japońcom, bo chyba w moim budżecie to lepszy wybór niż szwajcarskie (chociaż kompletnie się nie znam więc mnie poprawcie) i nie, nie patrzę tylko na kraje japonia/szwajcaria ale czytajac to forum jakos odnioslem wrazenie, że to dobry kierunek. Żebyście mogli mi pomóc ja pomogę trochę wam :D

 

Czego oczekuję: zaproponowania kilku zegarków uniwersalnych w cenie około 500zł tj. nie tylko do garnituru albo tylko do sportu, lub dwóch zegarków w cenie 500zł i tu prosiłbym o coś cienkiego klasycznego do koszuli i coś na co dzień. Bardzo podobają mi się wypukłe szkła w zegarkach klasycznych (tych do koszuli) chyba w jakimś vostoku takie widziałem. 

 

Podoba mi się wszystko co wyskoczy w googlach po wpisaniu ingersoll open heart jednak to nie mój budżet i podobają mi się przeszklenia w chyba automatycznych seiko (gdyby to się dało połączyć ze skórzanym paskiem). Również na plus są cyfry rzymskie, dwa plusy za 4 jako IIII. (nie wiem tak jakoś mam).

 

Podsumowując mój długi nieogarnięty i mało precyzyjny wpis, szukam pomocy. Jeśli rozbawiło cię coś (ciebie znającego się na zegarkach) proszę wytłumacz. Wiem, że za cenę 2 zegarki za 500 szału nie ma. Zegarki mogą być używane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że kupisz zegarek na bransolecie nie oznacza że nie możesz do niego dokupić i założyć skórzanego paska.

Zerknij na Lorusy - w tej kwocie można kupić nawet dwa fajne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisane nie patrz na pasek bransoletę bo to sie zmienia jak opony w aucie, lepiej kupić na kajanie i dokupić pasek (w miarę OK paski już można kupić za 40zl) a na gorące lato bransoleta jest jak znalazł, ewentualnie można ja sprzedać i kupić np 2 paski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już coś. Teraz musze użyć wyobrazni do wizualizacji tego bo niektóre tarcze obite kilogramem metalu tak ze niby opływowe i tworzy całość z bransoleta, może dziwnie wyglądać z nieco mniejszym drobniejszym paskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wam wiadomo na temat tego zegarka? http://allegro.pl/zegarek-naviforce-tomcat-zn007d-nowosc-i6585402923.html mechanizm w nim to chyba miyota, wiem tyle, że chyba są gorsze od mechanizmów seiko. Znalazłem kilka Lorusów z szafirowym szkiełkiem za około 200 ale arabskie cyfry mnie odpychają, przynajmniej w takich prostych zegarkach no i jeszcze taki tani http://allegro.pl/lorus-by-seiko-rs966bx9-zegarek-meski-i6683746233.html. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś się na temat tych dwóch wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na dutyfreeislandshop są dwa bambino orienta w twoim budżecie i upodobaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koiedzy wyżej - pasek zawsze można dokupić i założyć zamiast bransolety. Ty wówczas decydujesz jaki kolor, faktura itd.

Spójrz na te Citizeny. Ciut ponad budżet, ale IMO warto :).

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/139722-dwa-pi%C4%99kne-citizeny-szafir-niebieskie-wskaz%C3%B3wki/?hl=citizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek który pokazałeś  w linku http://allegro.pl/zegarek-naviforce-tomcat-zn007d-nowosc-i6585402923.html to nic nie mówi ale jak się Tobie podoba to go kup.

Za 500-600 zł kupisz Seiko 5 sport które są ładniejsze od Seiko 5 na bransolecie i dokupisz sobie skórzany pasek i będzie dobrze albo bardzo dobrze.

Te tarcze jak to nazwałeś obite kilogramem metalu które są opływowe i tworzy całość z bransoletą to są maskownice do bransolety, jak ją ściągniesz to masz klasyczny wygląd zegarka na pasku.

Masz budżet żeby kupić porządnego automata czy to nowego czy też używanego.Lepiej kupić jeden porządny niż dwa gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orienty chyba się wyprzedały krótko po twoim poście o 6:00 :). Zielony bardzo mi się spodobał, a po kolejnym dniu spędzonym na oglądaniu wszelkiej maści zegarków przypadł mi strasznie do gustu seiko snkk67, na amazonie za 360zł i pół tego za przesyłkę xD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, gdy sprawdzałem rano to jeszcze były dwa pierwsze modele. Szkoda bo to niezłe automaty. Zaglądaj tam. Często się pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seiko jest dobrym wyborem.Bardzo dobry stosunek jakości do ceny i prosty mechanizm , tani w naprawach i dobrze wyregulowany jest bardzo punktualny.Orient i Citizen podobnie jak Seiko , zależy co komu się podoba.

Ja jako pierwszy zegarek automatyczny wybrałem Seiko SNZG 13K1 i jestem z niego bardzo zadowolony.Bardzo ładnie wygląda na skórzanym pasku ale ja osobiście wolę go na ręce nosić w bransolecie.

Powodzenia w poszukiwaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie SNK789K1 zapostowany w nowych nabytkach jednak mam pytanie. Nie miałem nigdy zegarka a co dopiero automatu wiec nie bardzo wiem co i jak. Gdzieś przeczytałem żeby nie nakręcać miedzy poznymi godzinami nocnymi tj chyba do drugiej. Jak była 3;30 to ustawiłem do 22;30. I chyba na razie jest ok Ale nie wiem co się dzieje z data. Dzisiaj o chyba 13 zmieniło się z sat na sab bo język angielsko hiszpanski a około 15 wskoczyła niedziela przy czym licznik się się nie zmienil wraz z zmiana daty(w nocy się zmienił normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od godzinny 22 do 3 zmienia się data.Najpierw dzień miesiąca a potem dzień tygodnia.W tych godzinach nie jest zalecone ustawianie godziny.W ciągu dnia dajmy na to 7.02 ustaw sobie poniedziałek 6 a następnie ustaw godzinę tylko pamiętaj że jak zmieni się na 7 wtorek to masz noc i jeśli będziesz to robił po południu to musisz objechać całą tarcz bo pełna zmiana daty to coś koło 3 godziny w nocy a ty miałeś zegarek ustawiony popołudniu.Jak chcesz mieć datę angielską to musisz ustawić na angielską i wtedy ustawiasz odpowiednią godzinę

Zegarek nakręca się automatycznie i nie ma to żadnego znaczenia czy w czasie zmiany daty czy nie.

Jeszcze raz żeby było jasne:

7 we wtorekk o godzinie 10.00 ustawiasz zegarek następująco:

6 mon(angielska data) i ustawiasz godzinę , jak przeskoczy data na 7 tue to masz 3 w nocy więc ustawiasz do 10.00 i masz zegarek w trybie że tak napiszę rannym.

Gratuluję wyboru Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.