Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WatchTime

WatchTime Jaeger-LeCoultre Master Chronograph – SIHH 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Retro wciąż jest w modzie. Przykład? Nowy Master Chronograph marki Jaeger-LeCoultre z dwoma licznikami stopera symetrycznie rozmieszczonymi  (nawiązanie do historycznych zegarków ze stoperem) oraz podziałką tachometryczną widoczną na obrzeżach tarczy. Zegarek przekonuje nie tylko interesującym wyglądem, ale także solidnym kalibrem 751G z automatycznym naciągiem, stworzonym we własnej manufakturze. Mechanizm ma 65-godzinną rezerwę chodu, a funkcja stopera jest w nim sterowana za […]

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

 

Retro wciąż jest w modzie. Przykład? Nowy Master Chronograph marki Jaeger-LeCoultre z dwoma licznikami stopera symetrycznie rozmieszczonymi  (nawiązanie do historycznych zegarków ze stoperem) oraz podziałką tachometryczną widoczną na obrzeżach tarczy. Zegarek przekonuje nie tylko interesującym wyglądem, ale także solidnym kalibrem 751G z automatycznym naciągiem, stworzonym we własnej manufakturze. Mechanizm ma 65-godzinną rezerwę chodu, a funkcja stopera jest w nim sterowana za […]

 

Wyświetl pełny artykuł

 

 

 

Odnośnik "Wyświetl pełny artykuł" to chyba jakiś żart. Można było na forum dopisać te trzy zdania więcej, które pojawiają się w pełnym tzw. artykule. 

 

Mam pytanie do Zarządu KMZiZ. Jaki jest sens (cel) udostępniania klubowego kanału RSS "portalowi", który dubluje już pojawiające się treści, nie wnosząc kompletnie nic do ich jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik "Wyświetl pełny artykuł" to chyba jakiś żart. Można było na forum dopisać te trzy zdania więcej, które pojawiają się w pełnym tzw. artykule. 

 

Mam pytanie do Zarządu KMZiZ. Jaki jest sens (cel) udostępniania klubowego kanału RSS "portalowi", który dubluje już pojawiające się treści, nie wnosząc kompletnie nic do ich jakości?

 

pieniążki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie pieniążki ??? Łukasz jesli nie wiesz co wypisujesz to lepiej nie pisz..

 

 

Mariusz- założenie było takie ,że klub udostępnia przestrzeń dla portali ,aby skupiać w miarę mozliwości jak najszersze spektrum wiadomości, informacji oraz artykułów o zegarkach. Po to aby nasi użytkownicy nie musieli szukać po sieci,ale aby mieli wszystko w jednym miejscu.

Dlatego współpracujemy z większością portali piszących o zegarkach ( ch24.pl, ZiP, Zegarkiipóra, Pasjonaci, Timeandwatches , Watchtime etc ) 

Niestety jak widać ,nie zawsze poziom artykułów jest wysoki zarówno pod względem treści jak również merytoryki.

Mam nadzieję,że to Czytelnicy będą oceniać portale i sami decydować które są dla nich ważne , istotne i niosą treści warte uwagi.

Może warto jakiś ranking zrobić a Klubowicze zagłosują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już na swój sposób zagłosowałem: dodałem watchtime do ignorowanych, bo te ich wszystkie "artykuły" były podobnie napisane- dwa zdania w poście na forum i trzecie w "artykule".

Polecam również innym dodanie ich do ignorowanych, aby nie generować im wejść w głupi, przypadkowy sposób, bo to co wyprawiają, to jest żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w wypadku WatchTime jest tak od dawna i ZAWSZE poziom ich artykułów jest taki sam, czyli żenujący.

Nie ma co porównywać ich wypocin do na ch24, żeby nie obrażać tych drugich...

Może po prostu podziękować Watchtime za współpracę?

 

Chyba Rysiu zaproponował jedynie słuszne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mam nadzieję,że to Czytelnicy będą oceniać portale i sami decydować które są dla nich ważne , istotne i niosą treści warte uwagi.

Może warto jakiś ranking zrobić a Klubowicze zagłosują ?

 

Myślę, że to dobry pomysł. Ja lubię czytać Chronos24, chociaż Chronos24 mnie nie lubi  :). Cenię też "Zegarki i Pasja" szczególnie za sprawą świetnych opracowań Władka i Tomka. Na pozostałe portale zaglądam sporadycznie więc nie mam zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka , zwięzła notatka , to często lepszy materiał wstępny ( do samodzielnego zgłębienia w przypadku zainteresowania ) niż pseudo autorskie opracowania . Pozwolę sobie powtórzyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Krótka , zwięzła notatka , to często lepszy materiał wstępny ( do samodzielnego zgłębienia w przypadku zainteresowania ) niż pseudo autorskie opracowania . Pozwolę sobie powtórzyć .

Ta krótka, zwięzła notatka, to kpina z czytelników. Skoro piszesz o pseudo autorskich opracowaniach, to napisz konkretnie, kogo masz na myśli, który portal, bo to brzmi jak publiczne oskarżenie o plagiat. Takie obrzucanie gównem jest wyjątkowo irytujące, bo mnie na przykład napisanie artykułu zajmuje wiele godzin. Szczegółowo poruszam kwestie ściśle związane z zegarmistrzostwem więc muszę być solidnie przygotowany zanim cokolwiek napiszę. I tylko ja wiem jak dużo pracy wkładam, aby efekt końcowy był taki, jaki widzą czytelnicy. Mnie informacje z press roomu przydają się tylko jako wstęp do tematu. Resztę muszę zgłębiać samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta krótka, zwięzła notatka, to kpina z czytelników.  ...

 

Mam inne zdanie .Krótka notatka o nowym modelu ( podstawowa charakterystyka , wygląd , cena ) , to może być zachęta do sięgnięcia po bardziej szczegółowe informacje , których źródłem może być producent , publikacje i artykuły przez producenta sponsorowane lub nie , opracowania mniej lub bardziej samodzielnych autorów , itd ... .

W znaczącej części te źródła przetwarzają materiały marketingowe producenta ( często z konieczności ) .

I tyle .

Reszta Twojej wypowiedzi , ze względu na jej niedorzeczny i histeryczny odrobinę charakter (oskarżenie o plagiat , obrzucanie gównem ???) nie nadaje się do komentowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Reszta Twojej wypowiedzi , ze względu na jej niedorzeczny i histeryczny odrobinę charakter (oskarżenie o plagiat , obrzucanie gównem ???) nie nadaje się do komentowania .

Żadna histeria tylko zasadna reakcja z mojej strony. Ponieważ pozwoliłeś sobie powtórzyć swoją poprzednią wypowiedź, to sięgnąłem do tego, co wcześniej napisałeś.

 

Oczywiście jakiś forumowy przemądrzałek na przykład , mógłby na podstawie opisów w kilku innych publikacjach stworzyć pseudo-autorski opis mechanizmu .

Co jakiś czas na forum wyskakujesz ze swoimi "mądrościami" bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za słowa. Obrzucasz błotem pasjonatów (prowadzących w Polsce portale zegarkowe, blogi), którzy poświęcają swój prywatny czas żeby dzielić się wiedzą, informacjami na temat zegarków, a później wykręcasz się, że nie napisałeś tego, co napisałeś. Szkoda, że brakuje Ci odwagi, aby skonkretyzować oskarżenia. Strach nie pozwala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, błagam, nie zaśmiećcie kolejnego wątku awanturką o to czyje zostanie na wierzchu. Kolego McIntosh masz olbrzymią wiedzę, merytoryczne wypowiedzi, świetnie uzasadniasz swoje przekonania. Nie dawaj się wciągać w jałowe dyskusje, szkoda Twojego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Koledzy, błagam, nie zaśmiećcie kolejnego wątku awanturką o to czyje zostanie na wierzchu. Kolego McIntosh masz olbrzymią wiedzę, merytoryczne wypowiedzi, świetnie uzasadniasz swoje przekonania. Nie dawaj się wciągać w jałowe dyskusje, szkoda Twojego czasu :)

 

Dyskusje z LMedem to faktycznie strata czasu. Koledzy noszący Roleksy zauważyli to już dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że brakuje Ci odwagi, aby skonkretyzować oskarżenia. Strach nie pozwala?

 

Jakiego oskarżenia ? Jaki strach ? Proponuję zachować powagę .

 

Resztę muszę zgłębiać samodzielnie.

 

Firmy udostępniają materiały marketingowe . Pozostałe informacje ( dokumentacja techniczna , wyniki badań trwałości i niezawodności , dane porównawcze , statystyki serwisowe , ..) raczej zachowując dla siebie .

Trudno prowadzić badania we własnym zakresie , nie mając doświadczenia zegarmistrzowskiego i laboratorium ( w większości przypadków nie wchodzi nawet w rachubę samodzielne otworzenie zegarka przecież ) .

Pozostają więc materiały z "press roomu" i okolic , literatura popularno-naukowa i motywowane pasją  kolekcjonowanie informacji z różnych dostępnych źródeł . Czyż nie ? To jest to obrzucanie błotem ?

Mówisz , że ta dyskusja ( dla mnie to histeryczne Twoje reakcje tylko ) to strata czasu . Tak trzymaj . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To jest to obrzucanie błotem ?

To jest obrzucanie błotem.

 

Oczywiście jakiś forumowy przemądrzałek na przykład , mógłby na podstawie opisów w kilku innych publikacjach stworzyć pseudo-autorski opis mechanizmu .

A co do press roomów - to temat na dłuższą dyskusję, ale nie mam zamiaru poświęcać Tobie czasu. Naucz się pisać jak człowiek, to wrócimy kiedyś do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz się pisać jak człowiek, to wrócimy kiedyś do tematu.

 

Zabawne dość kolego . Raczej nie planuję powrotu do " tematu " .

Naprawdę myślisz , że ten "przemądrzałek"  to Ty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Naprawdę myślisz , że ten "przemądrzałek"  to Ty ?

Oczywiście, że nie, ale też nie wiem kogo miałeś na myśli dlatego prosiłem o skonkretyzowanie. Takim ogólnym paszkwilem uderzasz w całe środowisko tych, którzy zajmują się opisywaniem zegarków stąd moja reakcja. W Twoim wpisie pojawiła się wyraźna sugestia jak to jedni zżynają od drugich. Ja rozumiem, że klawiatura wszystko przyjmie, ale może czas najwyższy wziąć odpowiedzialność za wyrażane publicznie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszkwil ? Uderzasz w całe środowisko ? Odpowiedzialność za wyrażane publicznie słowo ?

Nieźle się rozpędzasz . Jestem pod wrażeniem .

Myślę  jednak ,  że pajacujesz już poza boiskiem .

Dla przypomnienia jesteśmy w temacie  : notatka Watch Time ( niewinna) i mamy odrobinę różne o niej opinie ( tylko ) .

I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Paszkwil ? Uderzasz w całe środowisko ? Odpowiedzialność za wyrażane publicznie słowo ?

Nieźle się rozpędzasz . Jestem pod wrażeniem .

Myślę  jednak ,  że pajacujesz już poza boiskiem .

Dziękuję za ocenę. W końcu Ty w temacie pajacowania jesteś ekspertem.

 

VC niszowy ?  W sensie , nie dla plebsu , który chce się pokazać ?

EOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.