Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

boo12

problem z datownikiem Citizen BL8000-54X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nabyłem nie dawno takiego Citizen BL8000-54X PERPETUAL CALENDAR ECO DRIVE

Mam problem z ustawieniem daty mianowicie zegarek przerzuca dzień w południe, zamiast o północy.

Wszystkie nastawy robiłem z filmem instruktażowym  od citizena, tarczka 24h wskazuje południe przy zmianie daty. 

Ktoś ma jakieś lekarstwo na taką przypadłość.

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia przed południem, o 11-tej lub której tam chcesz cofnij sobie wskazówki o 12 godzin do tyłu :)

i bedzie git. :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niesamowite, że zegar analogowy wskazuję te same liczby dwa razy w ciągu doby. Dwa razy. Raz to godzina przed południem, a raz po południu. Raz "12" oznacza środek dnia a raz jego koniec/początek....Raz data się zmienia o 12 (to chyba ten koniec dnia) a raz się nie zmienia ( to chyba ten środek)...ale co i jak i kiedy to już zawiła zawiłość...

Gdyby tylko kaliber 8700 posiadał dodatkową tarczę którą wskazywała by jaka to pora dnia... Np. jak ta po lewej stronie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niesamowite, że zegar analogowy wskazuję te same liczby dwa razy w ciągu doby. Dwa razy. Raz to godzina przed południem, a raz po południu. Raz "12" oznacza środek dnia a raz jego koniec/początek....Raz data się zmienia o 12 (to chyba ten koniec dnia) a raz się nie zmienia ( to chyba ten środek)...ale co i jak i kiedy to już zawiła zawiłość...

Gdyby tylko kaliber 8700 posiadał dodatkową tarczę którą wskazywała by jaka to pora dnia... Np. jak ta po lewej stronie....

Przecież boo12 napisał, że tarczka 24h pokazuje godzine 12 w czasie zmiany daty więc cały cytowany tekst ( jak mniemam w tonacji prześmiewczej) jest całkowicie nie trafiony. 

Wydaje mi się, że chyba trzeba przestawić o 12h do tyłu ( chyba w rozdziale - korekta położenia odniesienia - tak przynajmniej jest wg instrukcji do mojego AT9030-55L).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj potrzebne jest zerowanie wszytskich wskazówek a nie cofanie o 12h wskazania godziny. Jeśli tylko cofniesz o 12h to lewa tarczka będzie źle wskazywać. Instrukcja obslugi - rozdział zerowanie.

Co do sarkazmu - zdiagnozowanie tego problemu nie wymaga specjalisrycznej wiedzy, a wiadomości ze szkoły pidstawowej i instrukcji obsługi. Co najwyżej dodatkowo znajomości języka angielskiego jeśli zegarek kupiony poza polską...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać wiedzy z języka polskiego ze szkoły podstawowej pozostało Ci niewiele... Jak się czepiasz to nie rób z siebie pośmiewiska przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.