Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vojtonus

Pierwsze koty za płoty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z niedzielnym popołudniem postanowiłem spożytkować mój wolny czas na zrobienie nowej skórki do starego Visodate. Tak oto popełniłem pierwszy w moim życiu pasek:

 

dR1deUw.jpg?1

vAEQhwF.jpg

MptJcWo.jpg

OL1peLf.jpg

SIsmC05.jpg

(Tak, wiem, data jest źle ustawiona)

 

Użyłem skrawków skóry tapicerskiej (góra czarna, pod spodem beż), prostych narzędzi jak nóż do tapet i wybijaki, odrobinę kleju i farby do krawędzi. Pasek ma ok. 3.5 mm grubości, jest mięciutki i przyjemny w dotyku.

 

Nie jest to arcydzieło kaletnictwa, ale satysfakcja jest ogromna :)

 

Chętnie usłyszę słowa krytyki, pochwały, porady itd. itd.

 

 

Pozdrawiam

Wojciech Płoszaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Czy w planach masz inne projekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Muszę na razie skompletować narzędzia i zakupić nici oraz jakieś skóry. Postaram się nauczyć robić równe szwy i pobawię się z wypełnieniami. Mam też kawałek ładnego węża także po nabraniu jakichkolwiek umiejętności mam ochotę go wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie zrobiłem kolejny pasek - jest to wąż z wypełnieniem, obszyty lnianą nicią. Cały czas mam ogromne braki, ale przy tym pasku nauczyłem się sporo. Wypełnienie na dwóch połówkach ma różną szerokość dla testu jak obszywa się przy tak małej odległości od krawędzi. Finalnie pasek przygarnęła moja Żonka do swojego Atlantica.1e8da7660e2908120d410d246dc8fade.jpgdd98b5c50146f0adc7cc94b7e9cfcad5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre początki. Nie zatrzymuj się.

Każdy kolejny pasek uczy, nawet ten który ląduje w koszu. Wiem dokładnie jak to jest.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.