Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matej

Casio G-Shock, ProTrek, Edifice - Recenzje i filmiki "G-Shock battle" wg Matej

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Cześć,

W poniedziałek 29 kwietnia miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w pierwszym w Europie

spotkaniu "Fanów G", które zorganizowane zostało przez Administratorów Grupy G-Shock Fan Club Poland

oraz Grupę Zibi S.A.

Muszę Wam powiedzieć, że było to coś niesamowitego - możliwość osobistego poznania

części z tych osób, z którymi prawie codziennie wymieniam informacje i poglądy na temat zegarków

Pozdrawiam Was Serdecznie !

W ogromnym skrócie - kilku naprawdę ciekawych gości: Przedstawiciel Casio - osoba odpowiedzialna za sprzedaż

w całej Europie. Fantastycznym akcentem było przekazanie Hubertowi kostki, która odbyła

bardzo długą podróż aby finalnie z podpisem Pana Kikuo Ibe trafić w ręce "założyciela" grupy fb,

z przesłaniem "Never give up" i podpisem na pasku i puszce kostki.

Mieliśmy przyjemność gościć również osobę, która odpowiedzialna jest za dział marketingu

Casio Europe - Sinan Hayik.

Spotkanie ze szkoleniowego punktu widzenia miało na celu przybliżenie nowego Aviatora

GWR-B1000. I tutaj kolejny gość - Pani Majka, która jest jednym z najlepszych zegarmistrzów 

serwisu Casio w Europie, na naszych oczach, pod mikroskopem rozebrała zegarek dosłownie

na części pierwsze - element po elemencie, wskazówka po wskazówce.

Coś niesamowitego!

Mieliśmy możliwość obejrzenia pewnych elementów, z których budowane są zegarki Casio G-Shock, jak

carbon fiber czy alphagel. Widzieliśmy filmy, przedstawiające wytrzymałość włókna węglowego oraz

test jajka na strukturze alphagel. Podobno w fabryce Yamagata w Japonii jest udostępniona "platforma z alphagelu"

i jeżeli komuś uda się rozbić na niej surowe jajko, może zabrać z fabryki jedną, dowolną rzecz.

Poniżej udostępniłem link do filmiku - przesłanie takie samo, ale to niestety nie był dokładnie ten film.

Oczywiście nie mogło zabraknąć Grupy Silesia G Custom - Przemek i Tomasz zaprezentowali swoje projekty

i opisali jak powstają ich fantastyczne personalizacje zegarków.

Nie mógłbym zapomnieć o możliwości obejrzenia kilku zegarków z serii MRG - tutaj Sinan testował MRG z powłoką

DLC i moje oczy nie mogły uwierzyć jak nową limitowaną wersję MRG testował kluczami (my również mieliśmy taką możliwość)

po czym delikatnym ruchem ściereczki wszystkie "rysy" powstałe na bransolecie magicznie znikały.

Rysy - zapytacie? Tak rysy, które zostawiły klucze na bransolecie, gdyż to właśnie powłoka metalowych kluczy

została "starta" i to właśnie ten materiał był widoczny na bransolecie. Następnie MRG wrzucony został do ręcznego

bębna z kamieniami - oczywiście test zaliczony bez problemu.

Gościem specjalnym był Marcin Różal Różalski - który z ogromnym zaciekawieniem obejrzał kolekcje zgromadzone

przez uczestników, po czym mieliśmy przyjemność porozmawiać z nim i wymienić się

doświadczeniami odnośnie zegarków G-Shock oraz kilku innych spraw ;) Muszę przyznać, że mega pozytywny człowiek, 

który jak się okazało przy ogarnianiu swojego GW-9400 korzystał z mojej recenzji ;)

Coś niesamowitego!

I na koniec pokaz jazdy na BMX, skoków przez przeszkody "góralem", pokaz B-Boya czy Mistrzów w grze w "Zośkę".

Miałem przyjemność poznać również przedstawicieli z ramienia Zibi - Casio PL. Byli to Pani Anna Miksztal i Artur Róż.

Zupełnie szczerze - było to świetnie zorganizowane spotkanie!

Odpowiadając na pytanie odnośnie obszernego materiału ze spotkania w Łodzi - był tam profesjonalny zespół, który

odpowiedzialny był za zabezpieczenie spotkania ze strony zdjęć i filmów i mam nadzieję, że te materiały

ukażą się na grupie lub jako filmik promujący Casio PL.

Poniżej zamieszczam krótki klip z Kamilem "na gorąco" w jednej z przerw, kilka zdjęć - część jest moich, część

pożyczyłem od kolegów Zibiego, Sylwestra, Kamila i Huberta - mam nadzieję, że nie będą mieli mi tego za złe.

Oczywiście na koniec dodam, że GWR-B1000 to na razie najładniejszy jak dla mnie model z zerii CCG i już niedługo pojawi

się na moim kanale. Jako ostatnią ciekawostkę dodam (ale pewnie część z Was również to już wie), że zegarek będzie można

"otworzyć" wyłącznie "od góry" rozkręcając i rozkładając go na czynniki pierwsze. Dlaczego? Casio założyło, że zegarek

nigdy się nie popsuje. Na moje niewygodne pytanie na temat parowania uzyskałem odpowiedź, że każdy egzemplarz tego modelu jest Cased in Japan, a Pani Majka rozłożyła na czynniki pierwsze również przycisk, który faktycznie w zasadzie z każdej strony otoczony jest różnego rodzaju uszczelkami. Uzyskałem również odpowiedź, że jest możliwość używania przycisków pod wodą.

To chyba wszystko ;)




Edytowane przez Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matej, to wszystko brzmi jak niespełniony sen, a jednak zdarzyło się naprawdę:) Strasznie Ci zazdroszczę (tak pozytywnie) spotkania tyłu ciekawych osób i możliwości bycia uczestnikiem tego wydarzenia. Wiesz dobrze jak cenię sobie markę Casio i choć na specyfikacjach poszczególnych modeli zegarków nie znam się zbyt dobrze, to jestem ich wielkim fanem. Tym bardziej więc cieszę się, że Casio ma tylu miłośników i potrafi zorganizować takie "eventy". Super!


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matej, to wszystko brzmi jak niespełniony sen, a jednak zdarzyło się naprawdę :) Strasznie Ci zazdroszczę (tak pozytywnie) spotkania tyłu ciekawych osób i możliwości bycia uczestnikiem tego wydarzenia. Wiesz dobrze jak cenię sobie markę Casio i choć na specyfikacjach poszczególnych modeli zegarków nie znam się zbyt dobrze, to jestem ich wielkim fanem. Tym bardziej więc cieszę się, że Casio ma tylu miłośników i potrafi zorganizować takie "eventy". Super!

Dziękuję Ci bardzo :)

Naprawdę byłem ogromnie zaskoczony, że również zostałem zauważony i zaproszony.

Zupełnie inny odbiór, przekaz, rozmowy..... z pełnym szacunkiem ale dużym luzem ;)

Może coś ruszy się w temacie imprez G-Shock - podobno przedstawiciele Casio Europe byli bardzo pozytywnie zaskoczeni całym tym wydarzeniem.

Jak niektórzy koledzy zaczęli wykładać walizki swoich G to stołów brakowało hehe

Gość specjalny to Marcin Różal Różalski - pochodził, pooglądał te zegarki, spojrzał na nas i powiedział - Wy to dopiero jesteście je...ęci hehe Bardzo pozytywna osoba.

Nie no super było, goście super, wykłady świetne - organizacyjnie absolutnie bez zarzutu.

Oby częściej ;)

Udanego weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gość specjalny to Marcin Różal Różalski - pochodził, pooglądał te zegarki, spojrzał na nas i powiedział - Wy to dopiero jesteście je...ęci hehe

 

Hahaha :) I za to Go cenię - zawsze mówi do rzeczy :)

Edytowane przez Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele doleciały i już nie mogę się doczekać kiedy się do nich dobiorę :)

Podziękowania dla zegarkicentrum.pl za udostępnienie zegarków do nagrania :)

Już niedługo nowe filmy, zapraszam.397fe932dfa1a32c2adc78fd6608a44a.jpg2ab3e3ed305074fcf099bd7cbb8cb222.jpge0d69351227e225bec7fd055e738a8e2.jpgbd615570683383b3c4fc13c6172ef982.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nowe modele doleciały i już nie mogę się doczekać kiedy się do nich dobiorę :)

 

Widzowie będą mieli porównanie. ;)4e882ee7f3403d04a865ec184f5bd251.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się.

Wizualnie jest dla mnie bezpłciowy :unsure:

Pewnie ma swoje zalety, jest lekki i wygodny, ale to zupełnie nie to.

Niemniej dziękuję za kolejną dobrą robotę :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegar i kolejna super recenzja. Wielkie dzięki!

Dziękuję bardzo :-)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Nie podoba mi się.

Wizualnie jest dla mnie bezpłciowy :unsure:

Pewnie ma swoje zalety, jest lekki i wygodny, ale to zupełnie nie to.

Niemniej dziękuję za kolejną dobrą robotę :)

Dziękuję za poświęcony czas i miłe słowa

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek może i będzie niezawodny, ale...

Casio nie idź tą drogą!

Jakoś nie widzę G bez prostego modowania, czy zwykłej wymiany baterii / akumulatora jak zajdzie potrzeba, nawet jeżeli to będzie za 30-40 lat.

(w przypadku kolekcjonerów to wcale nie tak dużo)

Chyba, że "specjalny kluczyk" stanie się powszechnie dostępny i niedrogi ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję, zegarek taki sobie, ale pomysł z paskami nowatorski..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję, zegarek taki sobie, ale pomysł z paskami nowatorski..

Dziękuję pięknie za wpis i śledzenie tematu :)

Niestety w najbliższy czwartek chyba się trochę rozczarujemy tym modelem ;)

Pozdrawiam

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















    • Przez Crach
      Witam serdecznie,
      w mojej okolicy nie mogę znaleźć żadnego zegarmistrza bądź osoby prywatnej, dlatego też uderzam w to miejsce.
      Posiadam Casio Duro i trzeba wymienić w nim baterię, jednak chciałbym mieć pełną pewność, że zegarek po takiej wymianie nadal będzie na poziomie WR 200M, a tego raczej w warunkach domowych sprawdzić się nie da.
      Przy okazji myślę również nad zmianą szkła na szafirowe, jednak zdecyduję się dopiero jeśli uda mi się znaleźć taką osobę.
      Całość chciałbym załatwić poprzez wysyłkę kurierem/paczkomatem, których koszty oczywiście pokrywam, a usługa ma się rozumieć będzie odpłatna.
       
      Pozdrawiam
    • Przez tritium.hands
      DW-5000SP-1JR JAPAN H
      Moduł 1545, JAPAN 2003 r.
       
      Cena: 2750 zł.
      Nie zamieniam się.
       
      Stan 10/10 (New Old Stock).
      Folia na klamrze.
      Full Set.
      Ostatnia wymiana baterii: 10.2022
       
      Ten zegarek ma 20 lat. Jest to kolekcjonerskie wydanie z 2003 roku z okazji 20 rocznicy powstania pierwszego zegarka marki G-SHOCK. W 1981 roku młody inżynier Kikuo Ibe, otrzymał od firmy Casio misję stworzenia "najtwardszego" zegarka na świecie. Przedsięwzięciu nadano kryptonim "Triple Ten" (zegarek miało dać się zanurzyć w wodzie na co najmniej 10 atmosfer, zrzucić z wysokości co najmniej 10 metrów, a jego bateria miała działać przez co najmniej przez 10 lat), zaś zespół złożony z 8 inżynierów nazwano "Team Project Tough". Faceci dobrze się bawili, zrzucając prototypy zegarka z dachów budynków, przejeżdżając je samochodami ciężarowymi oraz robiąc inne dziwne rzeczy - jak to Japończycy. Wydany w kwietniu 1983 pierwszy G-SHOCK, model DW-5000, nie posiadał napisu "Team Project Tough" na tarczy. Zegarki z takim oznaczeniem otrzymali wyłącznie członkowie zespołu, a więc  było ich oryginalnie tylko 8 sztuk, zaś na dzień dzisiejszy wiadomo że przetrwały tylko 2 sztuki (w 2016 napisało o tym artykuł Hodinkee). Oferowany przeze mnie zegarek to hołd złożony Kikuo Ibe i siedmiu inżynierom, którzy wykonali swoją misję – stworzyli "najtwardszy" zegarek na świecie. Jest to również jedna z najwierniejszych kopii modelu DW-5000, które kiedykolwiek wydało Casio.
       









×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.