Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawid82

Grand Seiko SBGA031 vs Rolex Explorer II 216570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Taki luźny pojedynek  B) Który z zegarków bardziej do Was przemawia.

 

 

Jestem ciekaw Waszych opinii  :)

 

 

Rolex

 

cSSgKC0.jpg

 

Yq4Tn5L.jpg

 

wAGeP6G.jpg

 

Grand Seiko

 

VdaRczS.jpg

 

2XUvVHy.jpg

 

2ZkvO7g.jpg

 

 

Mam nadzieję że nie rozpętam kolejnej wojny  :ph34r:

 

Pozdrawiam

 

Dawid


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Trochę dziwne porównanie....zamiast Explorera II widziałbym Suba, a tak....

No, ale jeśli już musi tak być to GS z tej dwójki. Rolex przy tym GS'ie wygląda jak ubogi krewny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Seiko podoba mi się o wiele bardziej :)

Lepszym porównaniem było by te Grand Seiko do Suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS, Rolex wyglada jak dziecinna zabawka


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex. Seiko wygląda jak zwykły, popularny model za 1000 zł. Sorry, ale chyba nigdy nie zrozumiem idei zegarków GS za 20-30 tys. zł...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę jakby większości z nas miała do wyboru za darmo jeden zegarek z tych dwóch to i tak padło by na rolka ze względu na prestiż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Sorry, ale chyba nigdy nie zrozumiem idei zegarków GS za 20-30 tys. zł...

 

A z Rolexem za 35k nie masz problemu? ;)

 

To chyba jedyne Grand Seiko które mi się nie podoba - ze względu na koszmarne wskazówki i przesadzony bezel. Z tych dwóch Rolex, chociaż tak naprawdę - żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na wartość i szybkość odsprzedaży - ja też nie "kupuję" koncepcji zegarowego Lexusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten GS jest piękny inaczej moim zdaniem, więc wybieram Explorera.

Moim zdaniem Rolex i GS za bardzo ze sobą nie konkurują - Rolex ma ciekawsze zegarki sportowe, a GS te bardziej eleganckie.

No i ja akurat nie mam problemu z cenami GS-ów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Przymierzałem kiedyś tego GS'a, nie zrobił na mnie żadnego wrażenia i,  tak jak napisał kolega Bugs, ma koszmarne wskazówki. Dla mnie Rolex, ale z czarną tarczą. 

Ps. Moim zdaniem w Grand Seiko dostajesz to za co płacisz, są to naprawdę świetnie wykonane zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z Rolexem za 35k nie masz problemu? ;)

 

 

 

Mam i dlatego wybrałbym Rolexa Date Just I lub II ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z Rolexem za 35k nie masz problemu? ;)

 

To chyba jedyne Grand Seiko które mi się nie podoba - ze względu na koszmarne wskazówki i przesadzony bezel. Z tych dwóch Rolex, chociaż tak naprawdę - żaden.

Seiko ma podobną wskazówkę godzinową co steinhart military 42 tylko trochę krótszą lub zenit pilot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handlarzem nie jestem. Ego mam wystarczająco duże. Wybieram zegarek technologicznie nowocześniejszy i lepiej wykonany.

Wszyscy wiedzą który to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jak lubię Grand Seiko to divery im się wyjątkowo nie udały. Ten, pomimo, że jest z nich chyba najładniejszy - to wciąż jest brzydki.
+1 na Exp II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Tu niema co wybierać. Tak jak kolega wyżej napisał, Rolex przy tym Grand Seiko wygląda biednie.

 

Glosy oddane za Rolexem pokazują jak Rolex wpłynął swoim marketingiem na konsumentów.

 

Miałem przyjemność oglądania Grand Seiko oraz Rolexów i w tym przypadku Rolex poza swoim logo nie ma czym zagrozić Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie pozwolę sobie zgodzić się z kolegą vitriol.

Tegoż Rolexa jako jednego z nielicznych nosiłbym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex - GS ma koszmarne wskazówki i indeksy, za dużo sie dzieje na tarczy


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prestiż rolexa przemawia za EII. Seiko nie dlatego że min. jest za duża rozpiętość budżetowa w ramach marki i mogę mieć skx za 1k.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handlarzem nie jestem. Ego mam wystarczająco duże. Wybieram zegarek technologicznie nowocześniejszy i lepiej wykonany.

Wszyscy wiedzą który to!

rolex! :PB):ph34r:

A tak poważnie to wiem, że Seiko jest wspaniale wykonane i wykończone. Ale niestety przy Rolexie wygląda jak, z całym szacunkiem, nieudolny naśladowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo- żaden.

Rolex zbytnio cukierkowy z taką tarczą a Seiko zbyt surowe i kanciaste. Troszkę zle wybrane do porównania.

No to pomoglem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, cukierkowy mówisz? Czytałem tu, że "plastikowy" i też tak myślałem, patrząc na zdjęcia.

 

Na żywo jest jak dla mnie nadzwyczaj surowym zegarkiem, najbardziej rasowo sportowym z Roleksów. I w dodatku znam żadnego podobnego zegarka na rynku. Świetnie wygląda półmatowy bezel potraktowany gruboziarnistym szlifem słonecznym. Świetny, dyskretny bling ale w stylu sportowym.

 

Z cech użytkowych - nadzwyczajnie wygodna koperta pomimo 42 mm, fenomenalna luma w połączeniu z szerokością i kształtem wskazówek czynią go absolutnie wyjątkowo i długotrwale czytelnym zegarkiem w ciemności. Nigdy nie spotkałem takiego innego. W dzień zresztą przez czarne wskazówki na białym tle wskazanie czasu jest również wybitnie wyraziste.

 

Bransoleta wygodna, dająca się dopasować z dokładnością do około 3 mm i do tego Easylink.

 

Pasuje z surowymi, sportowymi skórami, z paskami nato, z gumą. Pod tym względem niezwykle uniwersalny.

 

Głos na Explorera.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za rolexami, ale ten biały EII od początku mi się podobał. W dodatku można mu dokupić pomarańczową Rubber B. Na lato super! Ten model GS-a nieee...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.