Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawid82

Grand Seiko SBGA031 vs Rolex Explorer II 216570

Rekomendowane odpowiedzi

W tym zestawieniu Explorer bez dwóch zdań, użytkowo świetny, podzielam opinie Gustawa6666, do porównania z nim byłby chyba lepszy GS hi-beat gmt SBGJ 001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo,że akurat nie przepadam za tym modelem rolexa wolałbym jednak jego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Rolex. Seiko wygląda jak zwykły, popularny model za 1000 zł. Sorry, ale chyba nigdy nie zrozumiem idei zegarków GS za 20-30 tys. zł...

 

A czym ta idea różni się od idei Roleksa. Śmiem twierdzić, że pod względem użytych materiałów i wykonania Seiko jednak wypada lepiej...

Wizualnie jednak Rolex. Jest spokojniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie Rolex (pomimo tego, że nie przepadam za tą marką). W tym zestawieniu GS wygląda troszkę jak Tissel (ok, wskazówki ma bardziej wyciągnięte niż SUB, ale indeksy to tak jakby zerżnięte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten Rolex - chyba tak, ale wiem, że nie ten GS - w moim odczuciu on jest słaby (no ten Rolex to też cep straszny). GS Diver to nie jest zegarek na ankietę. To zegarek dla kogoś kto nie wie co z kasą robić ma wszystkie Rolexy i kupi go jako zachciankę chwili niczym seledynowe skarpetki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS Diver to pomyłka, Ferrari combi :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden.Oba są nienachalnej urody jak mawia Bałtroczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS Diver to pomyłka, Ferrari combi :)

Chętnie bym się pobujał takim samochodem

Wracając do zegarka GS - to nie jest zły zegarek, to jest specyficzny zegarek

Osobiście bym go nie kupił a miałem w ręce, postać rzeczy mogłaby jedynie zmienić cena poniżej 16k, ale nigdy nie widziałem na niego takiej promocji

 

20160624_165125.jpg

 

teraz zauważyłem, że kolega pyta o wersję 031 a ja pokazałem 029

31 jest ładniejsza, ale jest w tytanie, 029 to stal

no nie zdecydowałbym się na tytan w tym zegarku bo nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to są konkurencji, bo porównujemy divera i GMT, a to zegarki do różnych zadań. 

 

Dla nabywcy znaczenie będzie mieć funkcja zegarka (do czego potrzebuje). Gdybym miał wybierać ze względu na walory estetyczne, to bardziej podoba mi się rolex.

 

Wykonanie bez zarzutu, popatrzcie jak idealnie spasowane maskownice bransolety:

 

ba747_rolex-explorer-ii-07.jpg

 

Takie zdjęcie znalazłem: 

 

509d723ce3a9ff0a7d19e181e7f2e4b3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mu w lecie, a i w zimie daje rade ;)

post-66497-0-65090000-1486548287_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex.

Ten GS jest jak poskladany z roznych zegarkow :wacko: a bialy Explorer jest swietny, bo po pierwsze zupelnie nie przypomina Rolexa a co za tym idzie zle sie nie kojarzy a po drugie dobrze mu i w bransolecie, gumie jak i pasku... a... i na kolorowo swietnie sie nosi. Poza tym GMT, a do tego i poplywac sie da B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo koszmarnej wskazówki godzinnej, która wygląda jak po terapii  w Mc'Donalds, Grand Seiko. Nigdy już nie spodobaja mi się zegarki  z białą tarczą, jest bardzo mało modeli Rolexa które nie wygladają pretensjonalnie, Explorere nie jest zły ale Seiko jest bardziej do mnie gada;-)


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę jakby większości z nas miała do wyboru za darmo jeden zegarek z tych dwóch to i tak padło by na rolka ze względu na prestiż.

Dobre :)

Seiko "dzik" , Rolex nie ten do porównania .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę jakby większości z nas miała do wyboru za darmo jeden zegarek z tych dwóch to i tak padło by na rolka ze względu na prestiż.

Czytając to forum odnoszę wrażenie że jednak Ci co się znają i pasjonują zegarmistrzostwem wyżej cenią GS.

Choć masz rację że jak miałbym być obdarowany to wybieram Rolexa a potem bazark i mam GS plus jeszcze MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak uwielbiam linię GS tak akurat ich nurki wyglądają co najwyżej średnio, żeby nie powiedzieć słabo (moim zdaniem). Z kolei w przypadku Rolexa, już przekonałem się do designu Suba (i pochodnych), ale akurat Explorer do mnie nie trafia. Czyli podsumowując - żaden z tych dwóch :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając to forum odnoszę wrażenie że jednak Ci co się znają i pasjonują zegarmistrzostwem wyżej cenią GS.

Choć masz rację że jak miałbym być obdarowany to wybieram Rolexa a potem bazark i mam GS plus jeszcze MM.

 

Ja bym poszedł dalej w ocenie, ale sobie daruję. Plus dla pana Brzozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając to forum odnoszę wrażenie że jednak Ci co się znają i pasjonują zegarmistrzostwem wyżej cenią GS.

Choć masz rację że jak miałbym być obdarowany to wybieram Rolexa a potem bazark i mam GS plus jeszcze MM.

 

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem wypowiedź, czy chodzi w niej o fakt, że CI użytkownicy, którzy znają się na zegarmistrzostwie wybrali GS-a, czy też o to, że ten, kto zna się na zegarmistrzostwie nie wybierze rolexa bo ten jest zegarkiem gorszym? Aczkolwiek zakładam,że chodzi raczej o to drugie, bo użyłeś sformułowania: "wyżej cenią"... 

 

Może inaczej zrozumiałem ten wątek, bo ja go odczytuję: "który z tych dwóch byś wybrał". Być może pytanie brzmi: "Który Twoim zdaniem jest wartościowszy lub lepszy lub wart uwagi".

 

Rolex wydaje mi się jednak lepiej wykonany, zwracam uwagę na takie detale, jak spasowanie maskownicy, idealne w rolexie, średnie w GS. Pozostałe szczegóły zewnętrzne raczej na remis. Mechanizmów nie oceniam, bo niewidoczne. 

 

Choćby nie wiem jak kultowy był zegarek, jakim byłby majstersztykiem, to nie kupię go w sytuacji, gdy mi się po prostu nie podoba.... ;) Czy kupując samochód, zegarek nie kierujemy się w dużej mierze estetyką, rzecz jasna związaną z indywidualnym gustem?

 

Przyznam też szczerze, że wiele zegarków wzbudzających pozytywne komentarze Kolegów, czasem niemal zachwyt ;) po prostu mi się nie podoba.... Może dla mnie bardziej liczą się walory estetyczne (co nie oznacza, że nie cenię pozostałych, nie kupię ładnego zegarka ze słabym mechanizmem), a może mamy inne gusty ;) To jednak temat na odrębny wątek: czym kierujesz się wybierając zegarek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak minus (-)

po pierwsze może nie starczyć na wymienione dwa,

po drugie był gdzieś artykuł o tym GSie, że to model na siłę, stworzony jako odpowiedź na konkurencje - podzielam ta opinię,

o ile MM300 i kila innych nurków Seiko w równie wysokich cenach nic nie udają, nikogo nie próbują gonić i naśladować (np SBDX014) tak ten jest homo nie wiadomo, nawet nie wiem czy nie jedzie na kopercie z GMT (SBGE001) - nieważne! Ktoś w Seiko zupełnie nie miał pomysłu na GSa w wydaniu diver i powstało co powstało. Opakowany SpringDrive w bezel nurkowy z jebitnymi wakazowkami.

Zegarek zupełnie bezpłciowy!!!

 

Jeżeli chce się pokazać i rozważać coś od Seiko co może wy***ać Rolexa w kosmos należy pokazać coś takiego (pomijam rozmiary użytkowe, chociaż posiadacze mają o tym bardzo dobre zdanie) - wtedy można rozmawiać też, że zegarmistrzostwo u Rolexa leży i kwiczy:

 

http://watchesbysjx.com/2015/03/hands-on-with-the-seiko-marinemaster-1000-m-hi-beat-36000-limited-edition-with-live-photos-and-price.html

 

Dla mnie największe truflowatato -podobne działa Seiko - czytaj wtopy to:

SBGE001_2.jpg

SBGA031_3.jpg

 

 

jak chcemy być poważni to rozmawiajmy o rzeczach z linka (gdzie mieli w d*pie konkurencyjne otoczenie):

 

Seiko-Seiko-Marinemaster-1000m-Hi-Beat-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskownice w GS są także idealnie spasowane,dla mnie to klasowo podobne zegarki.Szczegóły tarczy,obróbka koperty na plus w seiko,ale rolexowi też nie można niczego zarzucić.Podejrzewam,że trwałość seiko i rolexa także będzie podobna,osobiście lubię i cenię produkty seiko i rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli chce się pokazać i rozważać coś od Seiko co może wy***ać Rolexa w kosmos należy pokazać coś takiego (pomijam rozmiary użytkowe, chociaż posiadacze mają o tym bardzo dobre zdanie) - wtedy można rozmawiać też, że zegarmistrzostwo u Rolexa leży i kwiczy:

 

http://watchesbysjx.com/2015/03/hands-on-with-the-seiko-marinemaster-1000-m-hi-beat-36000-limited-edition-with-live-photos-and-price.html

 

Zdecydowanie wybór zegarka to kwestia gustu, bo dla mnie to seiko z linka jest w porównaniu z rolkiem, po prostu "wulgarne" ;) Może bije rolka zegarmistrzostwem, ale ja wybrałbym rolka. Ogólnie uważam submarinera za jeden z najładniejszych diverów, a rolex z porównania to niemal "wersja" submarinera.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie uważam submarinera za jeden z najładniejszych diverów, a rolex z porównania to niemal "wersja" submarinera.... 

Gratuluję! Już nasiąkasz tuzinkowością tak ważną w "Nadzwyczajna kasta ludzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak chcemy być poważni to rozmawiajmy o rzeczach z linka:

 

 

 

ale to seiko jest po prostu... nieładne, nie użyję innego słowa ;) Divery seiko nie są ładne... 

Gratuluję! Już nasiąkasz tuzinkowością tak ważną w "Nadzwyczajna kasta ludzi"

 

Chyba mnie szufladkujesz ;) Po prostu mi się te rolexy PODOBAJĄ,abstrahując od tego, że rolex jest marką przecenioną w tym znaczeniu, że nie każdy chce płacić za coś takiego, jak prestiż ;) Niemniej Invict-cie i homarom suba raczej daleko do pierwowzoru.... A szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to seiko jest po prostu... nieładne, nie użyję innego słowa ;) Divery seiko nie są ładne... 

ładnie, nieładne pojęcie względne, może być nawet brzydkie i obleśne!

ważne, że jest sobą i niczego nie naśladuje, nie napisałem, że jest to alternatywa dla Rolex

 

to jest Seiko z rodowodem i po prostu jest !!! (właśnie taki zegarek ma w d*pie co o nim powiedzą i jak go ocenią - za to cenię Seiko, a nie za podkładanie się i nadrabianie kolorkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskownice w GS są także idealnie spasowane,dla mnie to klasowo podobne zegarki.Szczegóły tarczy,obróbka koperty na plus w seiko,ale rolexowi też nie można niczego zarzucić.Podejrzewam,że trwałość seiko i rolexa także będzie podobna,osobiście lubię i cenię produkty seiko i rolexa.

 

Moim zdaniem nie są. Maskownice rolexa są idealnie dopasowane, jakby były częścią koperty. A w seiko są przerwy....

ładnie, nieładne pojęcie względne, może być nawet brzydkie i obleśne!

ważne, że jest sobą i niczego nie naśladuje, nie napisałem, że jest to alternatywa dla Rolex

 

to jest Seiko z rodowodem i po prostu jest !!! (właśnie taki zegarek ma w d*pie co o nim powiedzą i jak go ocenią - za to cenię Seiko, a nie za podkładanie się i nadrabianie kolorkami)

 

Po prostu masz inne podejście ;) mi się ten rolex coraz bardziej podoba, nie drażnię się, to jest ładny zegarek.... Nie z mienia to mojej opinii o tzw. cenie prestiżu, ale nie mogę nie przyznać, że rolex jest świetnie wykonany i ładny. Subtelny... Luma też pięknie świeci tak błękitnawo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko MM 1000m to marzenie....uuuu :)

Rolex prezentowany w temacie 'live' wyglada zabawkowo, takie odnioslem wrazenie zakladajac go na nadgarstek...

 

A pisanie ze divery Seiko nie są ładne ...Tomek, nie denerwuj mnie :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.