Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Limbo0

Longines Conquest czy Hamilton Khaki Navy Pioneer czy ...

Recommended Posts

Rozważam zakup zegarka i potrzebuję pomocy w wyborze. Zegarek jaki by mnie interesował powinien być na skórzanym brązowym pasku i posiadać białą tarczę.

Zegarek służyłby do korzystania z niego normalnie na codzień. Cena jaką chciałbym wydać na zegarek to maksymalnie około 3000 zł to znaczy, że dobrze by było jakby był w takich granicach ale jeżeli coś by mi się naprawdę spodobało to w afekcie jestem skory dołożyć kilka stówek (600-700). Nie chciałbym aby zegarek posiadał chronograf i był zbyt duży. Co do typu mechanizmu jest mi to obojętne bo się nie znam. 

Zegarki które aktualnie rozważam:

1. Longines Conquest L3.759.4.76.5 https://dolinski.pl/zegarki-longines/zegarki-meskie/conquest-pl/longines-conquest-l3.759.4.76.5.html

2. Hamilton Khaki Navy Pioneer H78465553 http://kraff.pl/zegarki-hamilton/4705-hamilton-khaki-navy-pioneer-h78465553.html

Prosiłbym was o opinie, który według was jest lepszy lub o propozycję czegoś co według was jest lepsze i spełnia moje kryteria. Czy za takie pieniądze warto jeszcze kupować zegarki kwarcowe?

Mechanik jest niedokładny, łatwiej może się uszkodzić, naprawa jest droższa, co kilka lat trzeba mu zrobić serwis za kilkaset złotych. Jednym słowem - nie kupowałbym kwarca w tej cenie.

Mechanik jest niedokładny, łatwiej może się uszkodzić, naprawa jest droższa, co kilka lat trzeba mu zrobić serwis za kilkaset złotych. Jednym słowem - nie kupowałbym kwarca w tej cenie.

Bardzo podoba mi się powyższe :) esencja tego forum :)

Znalazłoby się kilka fajnych kwarców za 3 k pln :) ale faktycznie nie jest nim ten Longines.

Byłbym wdzięczny za przedstawienie mi ich, dzięki czemu mógłbym je rozważyć :).

Znalazłoby się kilka fajnych kwarców za 3 k pln :) ale faktycznie nie jest nim ten Longines.

Zważywszy, że zapewne da się nieco ponegocjować i nie będzie, jak sądzę, wielkim problemem, kupienie tego Longinesa za ok. 2300 zł, chciałbym przeczytać, jakie ma wady - biorąc pod uwagę, że dostajemy też logo nieco bardziej jednak cenione niż kilka innych. ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Byłbym wdzięczny za przedstawienie mi ich, dzięki czemu mógłbym je rozważyć :).

Jeżeli miałby być kwarc to rozpatrzylbym coś z oferty Citizena .

Jezeli cos droższego to np. Oceanusa

http://www.ebay.de/itm/CASIO-OCEANUS-OCW-T150-2AJF-Classic-Elegant-Watch-Tough-MTV-JAPAN-OCW-T150-2A-/191557472354?hash=item2c99b71062:g:f08AAOSwBLlVKypj

Zważywszy, że zapewne da się nieco ponegocjować i nie będzie, jak sądzę, wielkim problemem, kupienie tego Longinesa za ok. 2300 zł, chciałbym przeczytać, jakie ma wady - biorąc pod uwagę, że dostajemy też logo nieco bardziej jednak cenione niż kilka innych. ;)

Jak chcesz kupić logo to nie ma problemu :)

Deus Dona Me Vi

Tez chciałbym sie dowiedzieć jakie ma wady ...

Kwarc do 3k - też mógłby byc Victorinox Inox na pasku skórzanym który kosztuje 2190,- i jest praktycznie "niezniszczalny"

Jak chcesz kupić logo to nie ma problemu :)

Pytałem poważnie, a otrzymałem w odpowiedzi żarcik. Nieładnie. ;) Poza tym, o logo wspomniałem jako o dodatkowym atrybucie. Chyba nie chcesz powiedzieć, że: i) nie potrafisz wymienić jednoznacznych wad tego zegarka; ii) że Longines to firma tak samo ceniona, jak np. Casio..? ;)

Edited by Lincoln Six Echo

Pytałem poważnie, a otrzymałem w odpowiedzi żarcik. Nieładnie. ;) Poza tym, o logo wspomniałem jako o dodatkowym atrybucie. Chyba nie chcesz powiedzieć, że: i) nie potrafisz wymienić jednoznacznych wad tego zegarka; ii) że Longines to firma tak samo ceniona, jak np. Casio..? ;)

Po pierwsze , emotikon na końcu Twojej wypowiedzi raczej oznaczał żartobliwy jej ton .

Po drugie nigdzie nie pisałem że zaprezentowany Longines ma wady , tylko że za 3 k pln można kupić fajnego kwarca , do ktorych ja nie zaliczyłem tego Longinesa.

Odniesłem sie do wypowiedzi kolegi Sokolow ze "wydanie 3 k pln na kwarca to przesada " Dla mnie nie jest to przesada , tylko nie wydałabym 3 k pln na tego Longinesa.

Co do logo - mam zapłacić tylko dlatego ze tam jest logo Longinesa ? Nie dla wszystkich logo jest najważniejsze.

Może Cię to zdziwi ale Casio Oceanus jest marka sama w sobie i do tego bardzo cenioną .

Deus Dona Me Vi

W porządku - tak się przekomarzam ;) - po prostu myślałem, że zauważyłeś w tym zegarku coś, czego ja nie zauważyłem (nie uważam się za mega znawcę). :)

Oceanusa znam i wiem, że jest ceniony - nawet, gdybym był ślepawy, to po paru latach na forum chociażby, trudno nie zauważyć. ;)

Tym niemniej, sam wiesz, jak na ludzi działa "Swiss made", historia marki, itp. - o to mi chodziło - tzn. że jednak w sumie tworzy to dla większości nabywców jakąś tam "wartość dodaną". Dla bardziej świadomych relacji "cena-wartość rzeczywista" niekoniecznie. Z wieloma artykułami tak jest przecież.

A tego Longinesa ma paru moich znajomych, wszyscy sobie chwalą - a ceny z metki "2710 zł" obecnie nikt nie płacił. Jeden z moich kolegów kupił go za 2100 (w sklepie). Czy sam dałbym 2100 za kwarca Longines? Nie wiem - jest tyle świetnych zegarków w tej cenie...  :wub:  :D  :lol:

Witam !

Conqestów  w różnej konfiguracji kolorystycznej/ czarne, srebrne /  i odmian miałem 5 szt.

Adekwatność ceny do jakości jest znakomita.

I co najważniejsze stosunkowo mały spadek wartości i generalnie brak problemu z późniejszym odsprzedaniem.

Zdecydowanie POLECAM !!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By FlugsS
      Cześć,

Zbliżają się moje 30 urodziny - postanowiłem zrobić zrobić sobie prezent (no dobra, oficjalnym obdarowującym będzie żona, ale sami wiecie... 🙂 )
      I tak kiedyś razem z Wami wybrałem mój pierwszy "poważny" zegarek, garniturowiec - Tissot Le Locle i był to strzał w 10, więc chciałbym skonsultować i ten wybór.

Budżet jakim dysponuje to 5000zł (delikatnie elastyczny)
      Zegarek chciałbym nosić na co dzień - typowy smart casual.
      Ważnym jest dla mnie aby był to automat, na bransolecie, szwajcar.
      Nadgarstek mam 17,5cm

I teraz powiem Wam, że przez tydzień siedziałem i główkowałem. Znalazłem tylko 1 (jeden) zegarek który spełnia moje oczekiwania, a zarazem podoba mi się.
      Jest nim Longines Conquest Automatic L3.776.4.99.6

Co myślicie o tym wyborze? Ewentualnie coś co tygryski lubią najbardziej, jakieś alternatywy? 🙂

• By cxax
      Szukam zegarka automatycznego na bransolecie, na co dzień do biura. Do koszuli i marynarki, ale również do bardziej sportowego stroju.

Wstępnie wybrałem 3 modele:
      1. CERTINA DS-1 Vintage Powermatic Big Date

2. TISSOT Gentleman Powermatic Silicium Black

3. HAMILTON Jazzmaster Day Date Automatic (ewentualnie wersja z samym datownikiem, bez dnia)

W rezerwie trzymam jeszcze modele:
      - CERTINA DS-8 Powermatic
      - HAMILTON Khaki Field King Automatic - fajny, wolę bardziej minimalistyczną tarczę.
      - HAMILTON Khaki Aviation Pilot Day Date - chyba trochę za duży.

Mój obwód nadgarstka to jakieś 17,5cm. Co wybrać? Czy są między nimi jakieś istotne różnice czy też brać ten, który bardziej się podoba?

• By syczek
      Cześć, szukam kolejnego zegarka, automat, nie diver, nie chrono, nie garniturowiec, średnica min. 40mm, może coś z Orisa np. Artelier Pointer Day, ale nie jest to warunek. Chętnie rozważę Eternę np. Kontiki Date, może jakiegoś Pontosa, Balla. Kwoty max. nie podaję, do indywidualnego ustalenia.
    • By rads
      Zapraszam do siódmej części opracowania poświęconego ewolucji oferty marki Longines na przestrzeni ostatniej dekady.

Część pierwsza: 2009-2010

Część druga: 2010-2011

Część trzecia: 2012 (180-lecie Longines)

Część czwarta: 2013-2014

Część piąta: 2014-2015

Część szósta: 2015-2016

2016 - 2017

Rok modelowy 2016 - 2017 przyniósł dużą rewolucję w ofercie marki. Linia The Collections of Timeless Elegance zyskała aż 3 nowe kolekcje: Présence, Flagship i Longines Lyre, co stanowiło mocniejsze zaznaczenie obecności w segmencie zegarków biżuteryjnych.

Wykorzystanie nazwy „Flagship” w tym przypadku, niewątpliwie związane z 60-leciem powstania kolekcji o tej kultowej nazwie (1957), budzi trochę mój wewnętrzny sprzeciw jako miłośnika zegarków vintage i heritage, tym bardziej, że w mojej opinii modele z nowej kolekcji "Flagship" są po prostu mało ciekawe, nie wyróżniając się ani stylistyką, ani zastosowanym mechanizmem. Oczywiście jest to absolutnie kwestia gustu, ale mimo wszystko określenie „Okręt Flagowy” powinno zobowiązywać. Tymczasem jeśli porównywać te zegarki do okrętu dowódcy floty, to chyba takiego w formie szalupy, na którą ewakuuje się on po zatopieniu jego karaweli 😉 Z drugiej strony historyczna nazwa Conquest również została "użyczona" współczesnej kolekcji zegarków casualowo-sportowych, nie mających wiele wspólnego z pierwszymi Conquestami. Tę marketingową praktykę stosuje dziś powszechnie wielu producentów zegarków, nie pozostaje więc nic innego jak zaakceptować ten fakt. Zresztą o faktycznym skojarzeniu nazwy z konkretnym zegarkiem nie zawsze decydują zabiegi marketingowców, o czym świadczą wyniki wyszukiwania frazy "longines flagship" (bez słowa "heritage"), wśród których próżno szukać modeli z powstałej na rok 2017 kolekcji 😄 :

Prawdziwa rewolucja objęła linię modelową The Heritage Collections, która poza kilkoma nowościami (The Longines RailRoad, The Longines Heritage 1918, The Longines Heritage Military, The Longines Avigation Watch Type A-7 z jasną tarczą) pożegnała wyjątkowo dużą liczbę kolekcji / modeli w stosunku do oferty z poprzedniego roku, w tym dopiero co wprowadzone, jak i takie, które były jej częścią przez wiele lat: Longines 1951 – 1954, The Longines Heritage 1973, The Longines Heritage Diver, The Longines Avigation, The Longines Heritage 1935, The Longines Heritage Military COSD, The Longines Column-Wheel Chronograph Record oraz The Longines Telemeter & Tachymeter Chronographs. Przy tej okazji warto wspomnieć, że w zegarku The Longines RailRoad po raz pierwszy zastosowano mechanizm L888 (mocno zmodyfikowana ETA 2892A2 na wyłączność Longines), najbardziej popularny mechanizm automatyczny w aktualnej ofercie marki (2021).

Na uwagę zasługuje również zmiana modelu zegarka kieszonkowego w ramach kolekcji Longines Equestrian Pocket Watch z ubiegłorocznego L7.035.8.13.1 („Horses Trio”) na chronograf Longines Equestrian Pocket Watch L7.031.8.11.1 z mechanizmem L790.2 / A08.L31, opartym na ETA Valjoux 7753. Zegarek ten, podobnie jak poprzedni model, wyprodukowano w limitacji 20 szt. Więcej na temat tego wyjątkowego zegarka (w jęz. ang.) przeczytacie tutaj oraz (bardziej szczegółowo) tutaj.

Ofertę wzbogaciły dodatkowo dwa kwarcowe modele specjalne z kolekcji Conquest, upamiętniające fakt patronowania przez Longines mistrzostwom świata w narciarstwie alpejskim w 2017 roku, organizowanym w szwajcarskim St. Moritz.

Oferta na rok modelowy 2016-2017 prezentowała się następująco: (nowości na czerwono)

THE COLLECTIONS OF TIMELESS ELEGANCE
      Longines DolceVita
      Longines PrimaLuna
      Longines Symphonette
      La Grande Classique de Longines
      Présence
      Flagship
      Longines Lyre

THE WATCHMAKING TRADITION COLLECTIONS
      The Longines Master Collection
      Conquest Classic
      The Longines Saint-Imier Collection
      The Longines Elegant Collection
      Longines evidenza

THE EQUESTRIAN COLLECTIONS
      The Longines Equestrian Collection
      Longines Equestrian Pocket Watch (zmiana modelu)

THE SPORT COLLECTIONS
      HydroConquest
      Conquest

THE HERITAGE COLLECTIONS
      Conquest Heritage
      The Longines RailRoad
      Flagship Heritage
      Présence Heritage
      The Longines Heritage 1918
      Longines 1951 – 1954
      The Longines Heritage 1973
      The Longines Heritage Diver 1967
      The Longines Heritage Diver
      The Longines Legend Diver Watch
      The Longines Heritage Military
      The Longines Weems Second-Setting Watch
      The Lindbergh Hour Angle Watch
      The Longines Avigation
      The Longines Heritage 1935
      The Longines Heritage Military COSD
      The Longines Avigation Watch Type A-7 (czarna tarcza)
      The Longines Avigation Watch Type A-7 (jasna tarcza)
      The Longines Twenty-Four Hours Single Push-Piece Chronograph
      Longines Twenty-Four Hours
      The Longines Column-Wheel Chronograph
      The Longines Column-Wheel Chronograph Record
      The Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograph
      The Longines Telemeter & Tachymeter Chronographs
      The Longines Column-Wheel Single Push-Piece Pulsometer Chronograph

*** THE WATCHMAKING TRADITION COLLECTIONS ***

*** THE EQUESTRIAN COLLECTIONS ***

*** THE SPORT COLLECTIONS ***

*** THE HERITAGE COLLECTIONS ***

*** SPECIAL EDITION(S) ***

Wybrane ilustracje zostały wykorzystane wyłącznie w charakterze poglądowym i informacyjnym
      na potrzeby uporządkowania wiedzy kolekcjonerów i miłośników zegarków z naszego forum na temat najnowszej historii marki Longines.

• By rads
      Zapraszam do piątej części opracowania poświęconego ewolucji oferty marki Longines na przestrzeni ostatniej dekady.

Część pierwsza: 2009-2010

Część druga: 2010-2011

Część trzecia: 2012 (180-lecie Longines)

Część czwarta: 2013-2014

2014 - 2015

Rok modelowy 2014 - 2015 to raczej ewolucja niż rewolucja oferty, choć pojawiło się kilka interesujących zmian i nowości, zaproponowanych przez słynną markę z St-Imier.

Z linii collections of timeless elegance odeszła kolekcja Prestige Gold. Jednocześnie linia the watchmaking tradition collections ponownie uległa powiększeniu o kolejną kolekcję: The Longines Elegant Collection, czyli typowe dress-watches w wydaniu damskim i męskim. Dodatkowo w młodej (wówczas) kolekcji Conquest Classic zadebiutował bardzo udany moim zdaniem model GMT w stali z czarną tarczą oraz bikolor z jasną.

Linia the sport collections zyskała tymczasem nowe chronografy w ramach kolekcji Hydroconquest. Co charakterystyczne, w okresie tym funkcjonują równolegle modele zegarków z małymi cyframi arabskimi na tarczy, jak i zegarkowe "żywe skamieniałości", czyli znane do dziś w praktycznie niezmienionej od 2007 roku formie modele z dużymi cyframi na godzinie 6, 9 i 12.

W nazwie the heritage collections użyto liczby mnogiej, analogicznie do zastosowanego już w minionym roku nazewnictwa pozostałych linii modelowych. Było to sensownym posunięciem; poprzednia nazwa „the heritage collection” sugerowała, że chodzi o pojedynczą kolekcję zegarków, podczas gdy w żadnej innej linii nie było tak wielu i tak różnorodnych kolekcji, na co z pewnością zwrócono w końcu uwagę. Poza stałymi bywalcami (Conquest Heritage, Flagship Heritage, The Lindbergh Hour Angle Watch) w linii tej zaszło nieco zmian. Nie tylko całkowicie pozamieniano miejscami istniejące dotychczas kolekcje w porównaniu z poprzednim katalogiem, ale również powiększono ofertę o kilka ciekawych premier: 

model The Longines Legend Diver Watch na jednolitym gumowym pasku (L3.674.4.50.9), dwa całkowicie nowe, bardzo interesujące modele The Longines Heritage Diver (L2.795.4.52.0 - trzywskazówkowiec i L2.796.4.52.9 - chronograf) reinkarnację słynnego „czechosłowackiego” pilota w postaci The Longines Heritage 1935 (L2.794.4.53.2),  oraz ciekawy zegarek z 24-godzinną tarczą, o wpadającej w ucho i banalnej do zapamiętania nazwie „The Longines Twenty-Four Hours Single Push-Piece Chronograph” (L2.797.4.73.0 - srebrna tarcza, L2.797.4.53.0 - czarna tarcza), z wyjątkowym mechanizmem L789, czyli 24-godzinną wersją L788 (baza ETA A08.L11), opracowaną na zamówienie i wyłączność Longines specjalnie dla tego modelu (do dziś jedyny model wyprodukowany z tym mechanizmem).   
      Dwie ostatnie z wymienionych premier wzmocniły tym samym stale rosnącą w siłę eskadrę „pilotów” w ofercie marki, wskazując już wyraźnie przyszłe kierunki marketingu i budowania tożsamości w oparciu o przebogatą historię romansu Longines z rozwojem lotnictwa. Niestety jeden pilot nie powrócił tym razem znad Atlantyku: nieodżałowany Longines Lindbergh’s Atlantic Voyage Watch.

Oferta na rok modelowy 2014-2015 wyglądała zatem następująco: (nowości na czerwono)

collections of timeless elegance
      Longines PrimaLuna
      Longines DolceVita
      La Grande Classique de Longines
      Agassiz
      Prestige Gold

the watchmaking tradition collections
      The Longines Elegant Collection
      The Longines Master Collection
      Conquest Classic
      The Longines Saint-Imier Collection
      Longines evidenza

the sport collections
      HydroConquest
      Conquest

the heritage collections
      Conquest Heritage
      Flagship Heritage
      Longines 1951 – 1954
      The Longines Heritage 1968 – 1973
      The Longines Legend Diver Watch
      The Longines Heritage Diver
      The Longines Avigation Watches
      The Longines Heritage Military 1938
      The Longines Heritage 1935
      Longines Twenty-Four Hours
      The Longines Avigation Watch Type A-7
      The Lindbergh Hour Angle Watch
      The Longines Weems Second-Setting Watch
      The Longines Twenty-Four Hours Single Push-Piece Chronograph
      The Longines Column-Wheel Chronograph
      The Longines Column-Wheel Chronograph Record
      Longines Heritage Retrograde
      The Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograph
      The Longines Telemeter & Tachymeter Chronographs
      Longines Lépine 
      Longines Lindbergh’s Atlantic Voyage Watch

*** the watchmaking tradition collections ***

*** the sport collections ***

*** the heritage collections ***

Wybrane ilustracje zostały wykorzystane wyłącznie w charakterze poglądowym i informacyjnym
      na potrzeby uporządkowania wiedzy kolekcjonerów i miłośników zegarków z naszego forum na temat najnowszej historii marki Longines.

2015-2016
      https://zegarkiclub.pl/forum/topic/195997-les-collections-longines-modele-2015-2016/

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.