Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrzej Wachowicz

MEEUS Bruxelles Pendule de cheminée nr 16038 Uruchomienie

Rekomendowane odpowiedzi

@kiniol

1. Staram sie, aby kazdy przeze mnie uruchamiany zegar byl jak najlepiej opisany ( jest to jakas dokumentacja ).

2. Dzieki temu mozna porownywac rozne zegary ( mniej lub bardziej do siebie podobne ).

 

Niestety nie mam jakichs ciekawych konstrukcyjnie zegarow :( , a wiec opisuje to co mam :).

pozdrawiam kolege 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zadałem pytanie podziwiając Twoje samozaparcie... Ja nie mam tego, szkoda :rolleyes:... Chociaż teraz będę musiał trochę się wytężyć, gdyż choroba postępuje, i będę musiał obliczyć ilość zębów zębnika i wieńca koła wychwytowego wychwytu chronometrowego... Brakuje go w moim nowym rozbitku...

Pozdrowienia :)  


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię te obliczenia. Zakończyłem matematykę na poziomie profilu biol-chem, wiec są dla mnie trudne do ogarnięcia, ale zawsze podziwiam ludzi, którzy czują się w tym środowisku "jak u siebie" :) 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegar chodzi ladnie, ale ciagle mi przypominal o braku wypuklej okraglej podkladki i kolka zabezpieczajacego przed spadnieciem z osi minutowej jej wskazowki. Zdecydowalem sie na zakup odpowiedniego asortymentu i oto efekt. Zdjecia ponizej

post-70347-0-71438200-1500144232_thumb.jpgpost-70347-0-10639300-1500144254_thumb.jpg

 

Asortyment, ktory kupilem wyglada jak ponizej:

post-70347-0-09090800-1500144314_thumb.jpg

Zdjecie zrobilem uzywajac nowo zrobionego stolu z podswietlanym blatem, ktory opisalem tutaj:

 


 

pozdrawiam

 

Edit: srednica zewnetrzna podkladki wynosi 6mm, a otwor w srodku 1,5mm ( to tak dla kompletu danych ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tę końcówkę kołeczka to już mogłeś wyszlifować. Takie zadziory :D;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Moje śmiertelnie poważne zarzuty dotyczyły miejsca ucięcia kołeczka stożkowego ;)

post-6402-0-17689800-1500152967_thumb.jpg

 

Dobra makrofotografia jest okrutna.


A , chyba myśleliśmy o tym samym, tylko złe zdjęcie Ci się wkleiło :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie! To ja polerowac tego juz nie bede, wystarczy, ze na tokarce w zacisku troszke kamieniem przelecialem! :P

 

Edit: w poscie #81 zamiescilem ten kolek tylko w zacisku po potraktowaniu go kamieniem zaraz po Twojej uwadze, ze cazkami, co bylo prawda!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poznałem go w tej gładkości. Jest Ci wybaczone oraz błagam o wybaczenie i kłaniam się uniżenie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialem sobie czego nie napisalem w tym temacie. Otoz, gdy reguluje chod zegara, to wykorzystuje system bicia ( nie patrze dokladnie na polozenie wskazowek ) i sprawdzam moment czasowy rozpoczecia bicia o tej samej godzinie patrzac na sekundnik zegara wzorcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.