Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Gienkowe paski czy to możliwe? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Jako, że jestem pewnie jednym z nielicznych którzy mają "czas" i zaplecze jeśli chodzi o dostępność sprzętu (piwnica, młotki, itp :P) postanowiłem spróbować swoich sił w tworzeniu pasków. Proszę o wyrozumiałość. To mój pierwszy pasek, nie posiadam jeszcze wybijaka do otworów więc robię je szydełkiem. Przedstawiony pasek poniżej jest robiony całkowicie na oko, jedyne co mi służyło do mierzenia to metalowa linijka.

 

A co do paska : skóra z prosiaczka o grubości 1,5mm, przełożona w pół dała pasek o grubości 3mm, klejona i zszywana woskowanym slamem o szer 0,8mm, skóra antykowana przeze mnie, wymiary 22mm na 20mm, długość 120mm na 90mm, boki potraktowane tłuszczem zwierzęcym "Palc" tak samo jak i cały pasek. A efekty widać na zdjęciach.

 

Pozdrawiam Mateusz 

 

7353104_20170209_1400062.jpg

7353098_20170209_1400132.jpg

7353103_20170209_1405312.jpg

7353107_20170209_1418232.jpg

7353100_20170209_1418112.jpg

7353115_20170209_1418282.jpg

7353114_20170209_1425262.jpg

7353113_20170209_1427302.jpg

 

AKTUALNE FOTKI DOSTĘPNYCH SKÓREK!!! (21.03.2019)

 

Część strusi:

xQPNZLe.jpg

 

Crazy horse i inne bydlęce

JHk0KD5.jpg

 

47270651471_46289d83ba_o.jpg

 

eIXudQ3.jpg

 

Zamsz

 

31167136757_5a32504854_o.jpg

 

Wzorowane

 

45194956515_df363066c8_o.jpg

 

39897632703_9669e6e741_o.jpg

 

32986970038_7f4cbcddfa_o.jpg

 

47270657411_497a7f45dc_o.jpg

Edytowane przez gienek_mkb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośnie Filipowi konkurencja :). Jak na debiut, to całkiem fajnie. Czekamy na kolejne modele - praktyka czyni mistrza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz efekt bardzo dobry. Zwróciłbym uwagę na kolor skóry w otworach gdzie przechodzą nici. Widać surową skórę i nie każdemu musi się podobać. Chociaż o gustach się nie dyskutuje to ja akurat wolałbym żeby kolor był taki jak w otworach na zapięcie. Ale ogólnie fajnie ci ten pasek wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze komentarze Panowie :) 

 

ginwithtonic: Na zdjęciu tak wyszło, w rzeczywistości nie widać surowej skóry, to co na zdjęciu to biała nić :) Muszę dokupić czarną i beżową to będzie lepiej wyglądało.

 

Kolejny pasek będzie inny, z innej skóry. Prawdopodobnie z podszewką i farbą krawędziową. Ale dzisiaj jak na pierwszy raz to mam dosyć. Chylę czoła wszystkim paskorobom, bo nie jest to łatwy kawałek chleba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Jeszcze bym boki pojechał w ramach domowego sprzętu lutownicą ale i tak jest za***iście! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bym boki pojechał w ramach domowego sprzętu lutownicą ale i tak jest za***iście! :D

A nie lepiej opalarką :D?

 

 

Dzięki za pierwsze komentarze Panowie :)

 

ginwithtonic: Na zdjęciu tak wyszło, w rzeczywistości nie widać surowej skóry, to co na zdjęciu to biała nić :) Muszę dokupić czarną i beżową to będzie lepiej wyglądało.

 

Kolejny pasek będzie inny, z innej skóry. Prawdopodobnie z podszewką i farbą krawędziową. Ale dzisiaj jak na pierwszy raz to mam dosyć. Chylę czoła wszystkim paskorobom, bo nie jest to łatwy kawałek chleba :)

Czekamy teraz na jakąś cielęcinkę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca też chodziło mi o taki kolor farby antykującej, bo ta wychodzi taki jasny brąz/ pomarańcz, a chciałem brudną miedź, jednak wszystko przede mną ;) Co do przypalania to muszę spróbować, może faktycznie coś z tego wyjdzie :D

 

Cielęcinka będzie może nawet jutro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Jako, że jestem pewnie jednym z nielicznych którzy mają "czas" i zaplecze jeśli chodzi o dostępność sprzętu (piwnica, młotki, itp :P) postanowiłem spróbować swoich sił w tworzeniu pasków. Proszę o wyrozumiałość. To mój pierwszy pasek, nie posiadam jeszcze wybijaka do otworów więc robię je szydełkiem. Przedstawiony pasek poniżej jest robiony całkowicie na oko, jedyne co mi służyło do mierzenia to metalowa linijka.

 

A co do paska : skóra z prosiaczka o grubości 1,5mm, przełożona w pół dała pasek o grubości 3mm, klejona i zszywana woskowanym slamem o szer 0,8mm, skóra antykowana przeze mnie, wymiary 22mm na 20mm, długość 120mm na 90mm, boki potraktowane tłuszczem zwierzęcym "Palc" tak samo jak i cały pasek. A efekty widać na zdjęciach.

 

Pozdrawiam Mateusz 

 

 

Porządziłeś Pan, Panie Kolego! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to wyglada,gratulacje!

Tak z czystej ciekawosci-ile czasu zajelo wykonanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz :)

 

Co do czasu. Tydzień trwało skompletowanie materiałów i narzędzi. Wykrajanie, malowanie i szycie paska to praktycznie 3-4 godziny z drobnymi przerwami. Jednak dbając o każdy najmniejszy detal, sądzę, że może taka praca zając minimum 5 godzin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem samozaparcia i jego efektów :D Założyć na nadgarstek własnoręcznie wykonany pasek - uczucie zapewne bezcenne ^_^ 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zrobiłem swoj pierwszy pasek i faktycznie satysfakcja gwarantowana :)

a co do Twojego - świetny :)

 

ps. dziurki na teleskopy wierciłes w pasku? bo nie widac śladu po zakładkach 

Edytowane przez bober5264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda! :) satysfakcja jest bardzo duża :)

I jestem w trakcie robienia paska z cielaka :P

Co będzie następne? Czyżby klamerka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

 

ps. dziurki na teleskopy wierciłes w pasku? bo nie widac śladu po zakładkach 

 

 

W pierwszym poście jest napisane, że pasek jest za skóry złożonej na pół.

Edytowane przez nick555

FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i obiecana skóra bydlęca. Nie jest łatwa w obróbce, muszę poćwiczyć jeszcze malowanie krawędzi. Ogólnie pasek nie do końca przemyślany :P Duża różnica w kolorze wychodzi jeśli malujemy skórę z prosiaczka a z bydlaczka. Bydlęca jest jaśniejsza.

 

7360997_20170209_2037182.jpg

 

7360998_20170210_1251382.jpg

 

7360996_20170210_1249242.jpg

 

7360999_20170210_1250362.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałeś z zamiennikiem paska do Hamiltona, żeby ori się za szybko nie zużył. No i masz zamiennik, nawet kolor podobny :).

Poszukiwań nadszedł kres zatem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i obiecana skóra bydlęca. Nie jest łatwa w obróbce, muszę poćwiczyć jeszcze malowanie krawędzi. Ogólnie pasek nie do końca przemyślany :P Duża różnica w kolorze wychodzi jeśli malujemy skórę z prosiaczka a z bydlaczka. Bydlęca jest jaśniejsza.

 

 

Zatem SoL częściej będzie na ręce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podobywuje. Jest taki... swojski.

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podobywuje. Jest taki... swojski.

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Nie tylko Tobie się podoba. Początki zawsze są trudne a tu efekt jest bardzo dobry. Kolejne paski na pewno będą technicznie bardziej dopracowane, Mateuszowi przestaną się trząść ręce i będzie coraz lepiej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest :) dzisiaj już tak łapki mi się nie trzęsły i było lepiej. Trzeba sobie dawać czas, i odpoczynek, wtedy jest łatwiej. Z dzisiejszego paska jestem na prawdę dumny, mimo, że trochę niedokładnie przemalowałem farbą krawędziową (cały czas ćwiczę) i jakość zakończenia szwów muszę poprawić, to dzisiejszy pasek mogę z dumą nosić :) Dzięki wszystkim za miłe słowa :)

 

7371660_20170211_2124022.jpg

7371662_20170211_2122462.jpg

7371663_20170211_2134402.jpg

7371661_20170211_2134082.jpg

7371664_20170211_213540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenkowi widzę udziergałeś nowe wdzianko :). Dla niego IMO powinno być ciut ciemniejsze, ale jest OK. Czarne krawędzie fajnie kontrastują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenek po prostu wpadł w ręce ;) Kolor dla niego za jasny ale z niebieskim fajnie kontrastuje. Zapomniałem dodać, że kolor uzyskany tylko i wyłącznie metodą wcierania tłuszczu w skórę z prosiaczka. Jeśli następny wyjdzie mi podobnie, tylko lepiej pomaluję krawędzie, poprawię szwy i zakończenie długiego paska, to będę wiedział, że jest level up :)

 

7373236_20170212_1117242.jpg

7373235_20170212_1118052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Tobie się podoba. Początki zawsze są trudne a tu efekt jest bardzo dobry. Kolejne paski na pewno będą technicznie bardziej dopracowane, Mateuszowi przestaną się trząść ręce i będzie coraz lepiej :).

Ale ja sądzę, że drobne " niedoróbki" dodają tylko uroku.

 

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.