Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Gienkowe paski czy to możliwe? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, w tym tempie przegonicie forumowych kaletników. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważajcie z tymi farbami, bo nie wszystkie nadają się do takiego podgrzewania i mogą parować toksycznymi substancjami :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o autorze wątku, to z pewnością.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak mocno przypalasz pierwsze malowanie i a jak drugie?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o autorze wątku, to z pewnością.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak mocno przypalasz pierwsze malowanie i a jak drugie?

Oba wątki śledzę więc bez kokieterii proszę. ;) Dobrze Wam idzie. Do tego chwalebne i cenne jest dzielenie się doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o autorze wątku, to z pewnością.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak mocno przypalasz pierwsze malowanie i a jak drugie?

 

Bez przesady, są lepsze dni i gorsze, a każdy pasek to nowe doświadczenie, często jest zrobiony inaczej niż wcześniejszy. A dalej nie mam widelca i nie umiem szyć :)

Pierwsze i drugie malowanie tak samo przypalam i przecieram. Jak nałożysz farbę to się błyszczy jak przypalasz to robi się matowa i po prostu przypalam aż cała powierzchnia boku będzie matowa, ale nie za długo bo zejdzie Ci farba.

 

Tylko uważajcie z tymi farbami, bo nie wszystkie nadają się do takiego podgrzewania i mogą parować toksycznymi substancjami :P

 

No i wszystko jasne dlaczego mi się w głowie po tym kręci i dziwny zapach daje...:) Dzięki za sugestię! Mam maskę to będę używał.

 

Oba wątki śledzę więc bez kokieterii proszę. ;) Dobrze Wam idzie. Do tego chwalebne i cenne jest dzielenie się doświadczeniem.

 

Może tak szybko to nie przegonimy forumowych kaletników, jednak starać się dogonić będziemy! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może tak szybko to nie przegonimy forumowych kaletników, jednak starać się dogonić będziemy! :)

Masz to chyba jednak w genach. W adresie też masz nazwę zobowiązującą i Twoja smykałka do skórzanych robótek przestaje mnie dziwić. Trenuj, trenuj. Cały czas szukam jakiegoś fajnego paska 22/18. Może coś mi kiedyś udziergasz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz to chyba jednak w genach. W adresie też masz nazwę zobowiązującą i Twoja smykałka do skórzanych robótek przestaje mnie dziwić. Trenuj, trenuj. Cały czas szukam jakiegoś fajnego paska 22/18. Może coś mi kiedyś udziergasz :).

 

Już kilka osób wie o nazwie mojej miejscowości i sam w duchu się śmieję , że paski prosto od "producenta" ;) Coś się na pewno udzierga, z lepszym lub gorszym skutkiem ale próbować trzeba.

 

każdy następny coraz lepszy! :)

 

Dzięki! Na prawdę fajnie usłyszeć pochlebne opinie, tylko żebym w piórka za szybko nie obrósł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Na prawdę fajnie usłyszeć pochlebne opinie, tylko żebym w piórka za szybko nie obrósł ;)

Doping po prostu. Trochę świeżej krwi i nowych pomysłów w każdej branży jest mile widziane :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natchniony innym kolegą Strapmakerem zrobiłem dzisiaj wieczorem taką oto fajną kózkę :) Jeszcze bez przeszycia ale efekt już prawie widoczny. To najszybciej zrobiony przeze mnie pasek, który na prawdę dobrze mi wyszedł. Żałuję tylko, że nie będę w stanie przeszyć go po całości :( Jednak dzisiaj odkryłem drogę poprawy swojej efektywności paskowej.

 

Hej, dobra robota - skoro ten to najszybszy pasek, to nie wyobrażam sobie tego zrobionego powoli i na spokojnie. Używasz kleju kontaktowego czy męczysz sie z jakimś butaprenem przez noc?

 

Możesz też poproszę podać wymiary skórek? Podszewkowa robi za podstawę do której wklejasz klin a później na to cienka wierzchnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Używam kleju szewskiego i jak do tej pory najlepiej się sprawuje, Zasycha w kilka minut i nie pachnie tak mocno. Kupiłem puszkę butaprenu i o zgrozo nie klei się tak dobrze i to tego zapach ulatuje dopiero po nocy.

 

Wszystkie moje paski są 22 na 20 mm, długości zazwyczaj jak na moją łapę czyli między 120-130 mm dłuższy a krótszy 85-90 mm. Grubości różnie, bez klina około 3mm z klinem w najgrubszym miejscu 5mm. W przypadku paska z klinem, to spód jest grubszą skórą świńską, klin również a góra to cienka skóra kozia. Raz zrobiłem podstawę jako skórę podszewkową ale w takim wypadku odznacza się na niej klin, jest dobrze ale nie wygląda to za bardzo estetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nowszy to lepszy. Ta kozucha musi być cienka i elastycza, bo klin jest bardzo mocno zaakcentowany, do jakiegoś nowoczesnego chrono jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozucha ma 0,5mm dzięki czemu jest łatwiejsza w formowaniu , jednak mogłaby być troszkę bardziej sztywna. Wklejanie szlufki to niezła zabawa, a tak swoją drogą zrobienie paska bardzo dokładnie z każdym szczegółem, ręcznie cieniowanego, malowanego, szlifowanego na prawdę zajmuje masę czasu, Aż boję się pomyśleć ile jeszcze przeszywanie całego by zajęło :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przy tej pasji środki idą jak woda, trzeba je redukować i zrobiłem sam "widelec" pod szew. Całkiem fajnie się wbija i nawet równo, choć nie idealnie będzie można coś poćwiczyć z szyciem :)

7668280_20170315_1318142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to wyszło, na razie tylko dłuższa część ale zaraz biorę się i za krótszą. Surowa olejowana skórka bydlęca przeszyta czarnym combi 0,6mm :)

 

7669758_20170315_1537062.jpg

Edytowane przez gienek_mkb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Jak ja chcialbym miec czas na takie dzierganie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również już tego czasu mi brakuje ale jak się na coś uprę to robię do końca :)

 

Ciemnobrązowa kózka 20/18 mm z pogrubieniem z miękkiej włoskiej skóry, przeszywana ręcznie po całości czarnym combi 0,6mm.

 

7703796_20170319_1144092.jpg

7703799_20170319_1144332.jpg

7703798_20170319_1148072.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko Ci poszło, czym go konserwowałeś?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszywanie zajęło mi jakieś 40 minut, zrobiłem nowy widelec, z troszkę szerszym rozstawem :) Apretura Mild od juchcika, może trochę mocno nabłyszcza ale dla mnie to fajnie i do tego pięknie pachnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki granatowy welur z pogrubieniem po całości powstał :) Przeszycie będzie tylko na końcach pasków jednak nie wiem jaki dać kolor. Wydaję mi się, że czarny będzie odpowiedni? :)

 

7762292_20170325_1558562.jpg

7762296_20170325_1600292.jpg

7762297_20170325_1600382.jpg

7762294_20170325_1600522.jpg

Edytowane przez gienek_mkb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki granatowy welur z pogrubieniem po całości powstał :) Przeszycie będzie tylko na końcach pasków jednak nie wiem jaki dać kolor. Wydaję mi się, że czarny będzie odpowiedni? :)

 

 

Ładne. Biały lub szary, pasujący do całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.