Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Gienkowe paski czy to możliwe? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Bez szycia bym zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się całe życie ;) A skórka z Twojego linku to jakiś hardcore :) Mi chodziło o coś takiego 

http://m2.i.pbase.com/g6/23/728723/2/84906412.xKCeqgEn.jpg

 

 

Może zależy czy afrykański czy indyjski :)

Jak kupowałem to dostałem taką jak w linku - notabene ciekawa skóra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało dostać kawałek słonia i wygląda też trochę inaczej :) Chociaż na przybliżeniu widać też te wypustki co u Bartka. 

 

http://i.imgur.com/IhdpNhh.jpg

 

Trzeba też pamiętać, że słoń to całkiem spore zwierzę, więc skóra może się dosyć mocno różnić w zależności od miejsca. No i te zmarszczki co gienek pokazał, to raczej nie efekt samej skóry, a raczej jej nadmiaru, no i kolejny raz, słoń to duże zwierzę, i zazwyczaj jego skóra oglądana jest z większej odległości, a takie paski od zegarków to jednak mała rzecz, jakbyśmy chcieli nimi wykleić słonia, to trochę by się nich zmieściło co nie? :P 

Edytowane przez Pepcioza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie może przesadziłem z tym słoniem :) a może podświadomie chciałbym mieć możliwość zrobienia czegoś z takiej prawdziwej skóry. Ja ogólnie mam problem z kupowaniem skóry. Chętnie spróbowałbym zabaw w juchcie. Skóra bydlęca, którą do tej pory kupowałem była tak słabej jakości, że przerzuciłem się póki co na świńską :) Może podpowiecie jaka to ma być skórka by mizdra nie była tak mocno włosowata i miękka? :)

 

Edit: zapomniałem, że pepcioza już w sowim wątku podpowiedział mi na temat skór :)

Edytowane przez gienek_mkb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szleje Kolega! Nie mogę się doczekać testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu idealny pasek do Zenka :) Struktura skóry coś ala słoń

Wg mnie bylo by lepiej zakonczyc wypelnienie przed dziurkami odk klamerke. Jesli juz dziurkujesz na wypelnieniu to pociagnij je do konca paska. Teraz IMO wyglada troche dziwnie.

Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bylo by lepiej zakonczyc wypelnienie przed dziurkami odk klamerke. Jesli juz dziurkujesz na wypelnieniu to pociagnij je do konca paska. Teraz IMO wyglada troche dziwnie.

 

Dzięki za obiektywną krytykę :) To ważne bym mógł robić postępy i się rozwijać. W tym wypadku fakt, że sam  nie zauważyłem wizualnego defektu mojej pracy, jednak zrobione zostało to trochę z premedytacją. Po zapięciu na nadgarstek tego nie widać, a po drugie języczek od klamerki nie zniszczy tak szybko skóry i dziurek jak w przypadku gdyby były dziurki w tym cieńszym miejscu. Póki co zależy mi by paski były trwałe, a na wizualną poprawę powoli przyjdzie czas przy praktyce i z pomocą Waszych opinii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku do Zenka dziurki są OK, gorzej to wygląda w tym brązowym powyżej. Takie lekko poszarpane wyszły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej długości robisz część z dziurkami, bo otwory umieszczasz bardzo wysoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj między 120-130 mm. Być może trochę za długie ale wzornik jest pod moją łapę czyli prawie 20 cm :) Ten na zdjęciach ma dokładnie 12 cm na 7,5 cm krótsza część. Kolega ma trochę mniejszą rękę więc dziurki tak ustawiłem i mam nadzieję będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już mi się wszystko zgadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wzięła mnie grypa, miałem czas na zrobienie jeszcze jednego paska. Wziąłem do serca Wasze podpowiedzi i zmieniłem umiejscowienie dziurek i długość klina. Skóra z mojego starego portfela, tzw. "drugie życie" :)

7860869_20170404_1754232.jpg

7860870_20170404_1754362.jpg

7860871_20170404_1755152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na pasek do Hamiltona. Ręcznie antykowany jucht bydlęcy 21/20mm. z podszewką, boki naturalnie polerowane.

 

 

 

 

 

O! Pasek do mojego zegarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, ale musisz postarać się tak zrobić rygielki, żeby obie nitki wychodziło dołem, nie będzie wtedy widać tej brzydkiej przypalonej końcówki nici :) Poza tym w sumie nie widzę niczego do czego mógłbym się osobiście przyczepić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :) Jeśli chodzi o przypaloną nitkę, to raz ładnie się chowa, raz przechodzi przez pasek i trzeba robić na nowo, a czasem zostaje tak jak na zdjęciu. Obiecuję, że będę ćwiczył. A przyczepić się też można do tego, że skóra wyprostowana się marszczy, a na ręku jest dobrze. Może znasz powód dlaczego tak się dzieje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na pasek do Hamiltona. Ręcznie antykowany jucht bydlęcy 21/20mm. z podszewką, boki naturalnie polerowane.

 

Kapitalny! Idealnie pasuje do Khaki :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.