Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

franek12

Roamer - opinia o jakości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Co możecie powiedzieć o jakości firmy. Dokładnie to chodzi mi o potwierdzenie słów, bo słyszałem iż Roamer to drugi Epos.

Ile jest w tym prawdy?

 

zegarek-roamer-swiss-matic-55066141-22-0

 

Polecałem ten zegarek w jednym poście bo widziałem go na żywo i wywarł na mnie ogromne wrażenie, wyglądem i jakościowo, do tego stopnia że pojawiła się chęć jego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze to bardziej poziom Grovany, Certiny, Tissota a nie Eposa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roamer to wlasnie entry level - tissot grovana seiko orient itp.

 

Epos to jednak polke moze nawet 2 wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie to taki Tissot, Certina.

 

Dla mnie z ich całej oferty jedynymi rodzynkami sa Searock z lupką - tu tylko przesadzili z odpustowa bransoleta i Rockshell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Petru23
      Mam nowego Elements ale ma jedną istotną wadę. Ze względu na kształt koperty (spodu) i rozmiar koronki potrafi się ona (koronka) wysunąć podczas noszenia. Zahaczy o ubranie, mankiet czy cokolwiek. Problem dotyczy m.in. Beringa o podobnym kształcie koperty.
       
      Pytanie, czy jest możliwość jej wymiany i czy zegarmajster to powinien zrobić. Jaki może być koszt? Oddać raczej go nie oddam (skróciłem bransoletę).
       
       
       

    • Przez red_fork
      Witam wszystkich serdecznie,
       Jestem właśnie w trakcie zakupu zegarka Roamer Competence skeleton III. W  trakcie, ponieważ miałem trochę przejść jakościowych i zegarek był wymieniany. Zauważyłem, że różne egzemplarze miały różne mechanizmy. Jeden to na pewno STP6-15, drugi zakładam, że Soprod P024 (wkładany obecnie do nowszej serii Skeleton IV). Na początku tego modelu był jeszcze SwissTech, ale pomińmy to… Z tego, co się dowiedziałem oba mechanizmy to klony ETA, zapewne „entry level”. Specyfikacje mają podobne z dokładnością do rezerwy chodu (38h soprod i 44 stp) i jednego kamienia więcej w STP. Prośba o forumowiczów o poradę, czy któryś z tych mechanizmów jest wyraźnie lepszy jakościowo? Mam obecnie 2 egzemplarze z oboma mechanizmami i waham się który odesłać….
      Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 




    • Przez mlody_dron
      Cześć, 
       
      Na amazonie natknąłem się na taki zegarek Roamera: https://www.amazon.pl/Roamer-zegarek-analogowy-kwarcowy-szlachetna/dp/B0BCFSX7CQ/ref=sr_1_104?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=VAS8I8OYLTTC&keywords=roamer&qid=1668872981&qu=eyJxc2MiOiI1LjA0IiwicXNhIjoiMy44NCIsInFzcCI6IjAuMDAifQ%3D%3D&sprefix=roamer%2Caps%2C150&sr=8-104&th=1
      Cena wydaję się być normalna, ale po przeszukaniu internetu nie znalazłem praktycznie żadnych informacji o tym modelu. Stąd moje pytanie czy jest to oryginalny model czy jakaś dziwna podróbka?
       
      Pozdrawiam

    • Przez steppenwolf
      Witam wszystkich po długiej nieobecności na forum.
      Odebrany przedwczoraj Roamer Rockshell śpieszy jak w tytule. Noc i pół kolejnego dnia przechodził poprawnie, po czym dostał ,,kopa" i z niewiadomych przyczyn przyspieszył do jakiejś niemożliwej wartości. W ciągu 6 godzin (24-6 rano) zrobił plus 20 minut! Oddam go oczywiście na gwarancję ale chciałbym spytać skąd to zjawisko? Sklejony włos? Namagnesowanie? Nie mógł się raczej namagnesować, nie upadł, był noszony spokojnie na nadgarstku, jedynie robiłem mu ,,próbę szczelności" pod bieżącą wodą i zanurzając w misce. Ma może ktoś pomysł co tu mogło się wydarzyć? Miałem już około ośmiu automatów i żaden się tak nie zachowywał...
       
      Dodam że zegar chodzi na mechanizmie STP-1-11, ma 10 atm wodoszczelności i zakręcaną koronkę.
    • Przez Darnok
      Witam wszystkich, od dawna zbieram się do zakupu zegarka. Interesuje mnie zegarek klasyczny ponadczasowy elegancki ( business casual/ casual) z założeniem że kiedyś zostawię go synowi :) Zawsze marzyłem o klasycznej omedze - klasyka obroni się sama. Niestety ceny tych zegarków wykraczają poza moje możliwości finansowe. Chciałbym się zmieścić w przedziale 15000 -20000 przy zakupie nowego zegarka. Znalazłem Omegę De Ville https://wkruk.pl/zegarek-omega-de-ville-55?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c17285936765&gclid=CjwKCAjw2f-VBhAsEiwAO4lNeL3TSHM6olgWy8l3m1kH28ec7fOZXF2Ren-1agRJ9BBrCdwY4yF0rxoCEf8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi= Cena byłaby do zaakceptowania ale nie do końca pasuje mi on wizualnie bardziej pasowała by mi koperta w stylu tego Longonesa https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-presence-168?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c17143586538&gclid=CjwKCAjw2f-VBhAsEiwAO4lNeAFpHEqkn8FSq0PBrXY8FpkQMbBYQh_ROV7z6EvZ8OCMxvQlBbwQBxoCfQcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi= . Powiem szczerze, że mam już kwadratową głowę od tych wszystkich modeli  dlatego postanowiłem założyć temat i poszukać pomocy u kogoś bardziej doświadczonego. Bardzo proszę o propozycje zegarków w powyższym stylu i przedziale cenowym może wasze propozycje otworzą mi oczy na coś nowego lepszego i w końcu kupię wyczekany zegarek. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.