Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smycel

Omega Aqua Terra vs. Grand Seiko

Który lepszym wyborem?  

88 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Który i dlaczego?

Oba z jasną tarczą, oba w prostej stylizacji, oba do noszenia na bransolecie i na pasku.

 

post-48855-0-67729800-1486834393_thumb.png

post-48855-0-73153300-1486834402_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na bransoletę i na pasek, to jednak moim zdaniem Omega.

Bardzo fajny, uniwersalny zegarek.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba pięknie ale nieznaczne wskazanie na AT Opaline. Subiektywne  ;)

 

+AT- Jasna tarcza.

+AT- Ciekawsze okno daty.

+AT- Hipnotyzujące wskazówki, nie mówiąc o tarczy. Luma.

+AT- Barsoleta całkowice szczotkowana.

 

+/- Omega, rozpoznawalana-nieco łatwiejsza odsprzedaż. Grand Seiko- może nie niszowe ale jednak (jeżeli zainteresowanego dotyczy).

 

+GS- Jasna tarcza.

+GS- Hipnotezujący sekundnik. Biekny niebieski.

+GS- Mechanizm 36000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniłbym prawie równorzędnie ale jednak ze wskazaniem na Seiko:

 

- jest dokładniej wykonany,

- dla mnie wygodniejszy ( bardziej płaski i lekko wygięte w dół uszy ),

- niesamowita faktura tarczy i taki ogólnie genialnie spójny minimalizm

- dla mnie wygodniejsza bransoleta - niby delikatna lekka ale super obrobiona, minusem brak jakiejkolwiek regulacji

 

na minus

- brak lumy ( dla mnie bardzo duża wada )

- i prestiżu ( to akurat dla mnie zaleta ) oraz

- łatwe rysowanie polerowanych powierzchni

- zdecydowanie gorsza dostępność serwisu

 

AT nie jest tak doskonała ale są to różnice na poziomie lupy, niezauważalne na ręku, za to bardziej uniwersalna. Na pasku oba super. Wygląd kwestia gustu, nie wiem który Ci się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

Aqua terra,

ma obłędnie genialne indeksy, jednak wybrałbym wersję "Golf edition" bo kolorowe wskazówki dodają +100 do wyglądu.

Seiko zbyt nudne, sterylne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT w Polsce można bez problemu serwisować, z GS to problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Miałem taką AT i mam podobnego wizualnie GS'a. Moim zdaniem GS jest dużo ładniejszym i lepiej wykonanym zegarkiem. Jest również bardziej wygodny, lepiej układa się na moim 18.5 cm nadgarstku. Za Omegą przemawia jedynie większa rozpoznawalność, która przekłada się na szybszą zbywalność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oba fajne, ale wizualnie zdecydowanie GS. Bardziej spójny i po prostu ładniejszy. GS ma więcej smaku, lepiej wykonaną bransoletę. Na minus w Omedze wskazówki - dla mnie tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Godni rywale. Nie znam odpowiedzi/faworyta. Czekam na rozwinięcie...

Tu @Ulotny da radę - miał oba, ale nie równocześnie  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT. Klasyka i piękność


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega AT jak dla mnie najładniejsza z Omeg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT ma niewygodną bransoletę, od wewnątrz wystaje "zamek", który wbija się w nadgarstek. GS tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AT. Jeden z ladniejszych klasycznych zegarkow a do tego z lekkim sportowym zacieciem. Ten GS... zegarek dla "starszego pana" w dodatku bez lumy -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi (i czekam na kolejne :) )

 

Generalne tak: myślę o zegarku z jasną tarczą (a to ci niespodzianka :o ), miałby być takim edc. Zarówno pasować do marynarki (garnituru?) jak i t-shirta.

GS niesamowicie mi się podoba na zdjęciach :wub: :wub: :wub: :wub: (zwłaszcza jak je robi tomasso ;) ), ale to jednak tylko zdjęcia - nie mam jak zobaczyć go na żywo i zrobić przymiarki. Z AT tego problemu aż takiego nie ma.

 

Z GS mam jeszcze jeden problem: nie ma co się oszukiwać, że to będzie zegarek do końca życia (optymistycznie zakładam, że z czasem będzie się wszystko rozwijało w tym kierunku, żeby sięgać trochę wyżej :lol:), a sprzedaż GS jest zdecydowanie trudniejsza niż AT.

 

Nie wiem też do końca, czy GS nie jest jednak zbyt formalny do tego, żeby funkcjonował także w zestawie z bluzą??

 

Niezależnie od powyższego - może jakieś inne propozycje w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS jest lepszy w kazdym aspekcie wg mnie (pomijajac prestiz i zbywalnosc).

Do bluzy bedzie srednio pasowal tu AT jest bardziej uniwersalna.

Jaki masz max budzet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka AT oraz kilka GS ( aktualnie mam hb sbgh001) i powiem szczerze seiko bardziej mi odpowiada.Omega jest ładnym zegarkiem,ale bransoletę ma o klasę gorszą niż seiko,mniej wygodną i cięższą.Werk klasowo równy wg mnie,dokładność chodu podobna( czyli super),obróbka koperty,szczegóły tarczy zdecydowanie na korzyść seiko.Mimo płaszczyzn polerowanych seiko nie rysuje się łatwo,może wykonany jest z twardej stali? Konserwacja omegi co 8 lat,seiko co 4 (serwis w Holandii i Niemczech ew.Zibi wyśle do Japonii).Cena serwisu podobna.Dla mnie GS to nisza,produkują ich z 30 tys rocznie,a omega to zegar produkowany w serkach tys bardzo popularny,szczególnie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam jak zobaczyć go na żywo i zrobić przymiarki.

 

 

akurat tego modelu czy w ogóle GS ?

GS są w Gdyni więc daleko nie masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat tego modelu czy w ogóle GS ?

GS są w Gdyni więc daleko nie masz ;)

Byłem tam nawet wczoraj :) Ale tego modelu nie mają. Co więcej, sprzedawczyni powiedziała, że wycofują się z GSów :( Ale ma sprawdzić i dać mo znać czy uda im się ściągnąć High beat'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są przynajmniej 3 racjonalne argumenty na rzez Omegi:
- funkcja GMT do szybkiej zmiany stref czasowych i czasu letni/zimowy,
- okres gwarancji i interwał serwisowy, oba dwukrotnie dłuższe,
- cena niższa o ¼

oraz kilka nie tak oczywistych:
- dłuższa autonomia chodu,
- wyższa klasa WR,
- wypukłe szkiełko,
- odczyt czasu w ciemności,
- bezgłośny naciąg automatyczny,   
- pełny mostek balansu oraz fazowane i polerowane krawędzie płyt i mostków (brak tych ostatnich w zakresie wykończenia mechanizmu nie idzie w parze z jakością wykonania cyferblatu i koperty Seiko szczególnie, że ma transparentny dekiel)

niemniej przy takim wyborze jeden emocjonalny argument może przeważyć szalę w dowolną stronę.  
Inne alternatywy to Zenith Espada (chyba już tylko z drugiej ręki), Rolex Oyster Perpetual lub Datejust jeśli data niezbędna.          


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot, ta AT to nie jest wersja GMT tylko zwykła. Rezerwa chodu jest dłuższa zaledwie o 5h, GS też ma wypukłe szkiełko a bezgłośny naciąg automatyczny - tego nie rozumiem. Że w GS jest głośny?

Cenowo wyjdą tak samo.

GS ma teoretycznie dokładniejszy mechanizm bo Grand Seiko Standard ma wyższe wymogi niż COSC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs,

 

funkcja GMT tzn. niezależna wskazówka godzinowa, którą możesz przestawić sekwencyjnie co godzinę w przód lub tył bez zatrzymania czasu, tak to działa jak na filmiku poniżej:

 

http://dai.ly/x28pm66

 

ten model GS ma płaskie szkiełko jak pamiętam.
Każde łożysko kulkowe a takie ma naciąg seiko jest słyszalne. AT ma łożysko ślizgowe wykonane z tlenku cyrkonu i nie jest słyszalne.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ja GMT rozumiem jako dodatkowe wskazanie drugiej strefy czasowej realizowane przez czwartą wskazówkę.

Nie wiem czy przypadkiem SBGH001 też nie ma niezależnie przestawianej wskazówki godzinowej, na pewno ma tak wersja GMT tego werku czyli 9S86.

Producent opisuje szkiełko jako "High definition dual-curved sapphire crystal" ale faktycznie krzywizna jest minimalna.

Słyszalność naciągu jest znikoma, myślę że spokojnie można pominąć ten argument, mając zegarek w nocy na ręku nie słyszysz go.

 

Co jest trochę wkurzające w tym GS to data która nie zmienia się o północy tylko powoli przesuwa w okienku przez kilkadziesiąt minut, dramatycznie psując wtedy wygląd tarczy. W Omedze pstryk, i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.