Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamtychy

Zegarek kieszonkowy Gustav Becker renowacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc i poradę jak odrestaurować zegarek kieszonkowy. Jestem z zawodu stolarzem meblowym, odrestaurowanie skrzyni drewnianej nie sprawia mi kłopotu, a tutaj mamy zegarek kieszonkowy. Zegarek jest nakręcony ale nie chodzi, więc mechanizm muszę oddać do zegarmistrza na przegląd i wyczyszczenie. Jeżeli chodzi o tarczę zegarka, czy wymienić na nową, a starą zostawić w razie gdyby ktoś kiedyś umiał ją odnowić? Gdzie mogę ewentualnie taką kupić? Jakie wskazówki i sekundnik należały do tego modelu? Z góry dziękuję.

 

 

Pozdrawiam

post-72563-0-89110900-1486915825.jpg

post-72563-0-93782500-1486915827_thumb.jpg

post-72563-0-23790000-1486915830_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc i poradę jak odrestaurować zegarek kieszonkowy. Jestem z zawodu stolarzem meblowym, odrestaurowanie skrzyni drewnianej nie sprawia mi kłopotu, a tutaj mamy zegarek kieszonkowy. Zegarek jest nakręcony ale nie chodzi, więc mechanizm muszę oddać do zegarmistrza na przegląd i wyczyszczenie. Jeżeli chodzi o tarczę zegarka, czy wymienić na nową, a starą zostawić w razie gdyby ktoś kiedyś umiał ją odnowić? Gdzie mogę ewentualnie taką kupić? Jakie wskazówki i sekundnik należały do tego modelu? Z góry dziękuję.

 

 

Pozdrawiam

Hej - to mój Beckerek 

post-68206-0-73683400-1488049949_thumb.jpg

post-68206-0-92730200-1488049953_thumb.jpg

post-68206-0-54273800-1488049959_thumb.jpg

post-68206-0-96498500-1488049964_thumb.jpg

post-68206-0-31558400-1488049970_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuje za przesłane zdjęcia. Zegarek jak wcześniej pisałem oddałem do zegarmistrza Adama Graczyka w Katowicach. Zegarmistrz zaproponował, aby tarczy nie wymieniać i tak na razie pozostanie.Dodatkowym powodem pozostawienia starej tarczy jest wielkość czerwonych cyfr, wcześniej nie spotkałem tak dużych przeglądając polskie i niemieckie stronki na temat zegarków kieszonkowych Gustava Beckera .Wskazówki zaproponował czarne i też się zgodziłem, choć bardzo mi się podobają jak wyżej na przesłanych zdjęciach. Możliwe, że ten zegarek przeleżał ponad 50 lat w takim stanie i nie chodził, a teraz pod koniec marca wróci do życia. Jak go odbiorę od zegarmistrza to prześle zdjęcia, zegarmistrz może odczytać numer seryjny, który znajduje się pod tarczą zegarka ale nie wiem czy zawracać mu głowę.

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś drugi taki zegarek i tamten miał wskazówki proste zakończone łezką ale w kolorze mosiądzu - ten ma takie w sumie nie wiem jakie powinny być i czy był jakiś schemat.Masz za to zegarek z dosyć dużym logo na mechanizmie ja miałem tych zegarków kilka już w rękach i zawsze logo było mniejsze takie jak u mnie - twój jest oczywiście oryginalny ciekawi mnie ile tych zegarków wyprodukowano tak naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po dłuższej przerwie zegarek wrócił od zegarmistrza do domu. Jestem bardzo zadowolony no i zaskoczony byliśmy umówieni na uzupełnienie wskazówek, wyczyszczenie mechanizmu a dodatkowo cała koperta została wypolerowana. Wcześniej tego nie pokazałem w tylnej części zegarka na kopercie w tym małym kółku ktoś kiedyś wydrapał nożykiem inicjały HK. Zastanawiałem się co z tym zrobić był to problem a tu niespodzianka, zostało to ładnie wypolerowane niema ani śladu. Numery na mechanizmie jak i na kopercie: 7884. Zegarek chodzi przykładając do ucha można go wreszcie posłuchać. Załączam miniatury i serdecznie pozdrawiam.

 

 

Adam.

post-72563-0-23193200-1492106244.jpg

post-72563-0-07277200-1492106271_thumb.jpg

post-72563-0-13105900-1492106350_thumb.jpg

post-72563-0-98976000-1492106421_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie - wskazówek poszukał bym bardziej zbliżonych do oryginału te od biedy mogą zostać no i zmył bym ta kalkomanię (czerwone cyferki) bo to jest doklejone poza tym poproś aby majster sobie gwarancję w zeszycie zapisywał po numerach z koperty czy mechanizmu i nie gryzmolił po zegarkach markerem  :angry:

Serwis zrobił ale sztyca do regulacji strasznie poza podziałką tak też nie powinno być no ale jak chodzi w miarę dokładnie to może już lepiej nie ruszać 

Fajny odratowany Beckerek mam do nich słabość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... aby majster sobie gwarancję w zeszycie zapisywał po numerach z koperty czy mechanizmu i nie gryzmolił po zegarkach markerem :angry:

......

Fajny odratowany Beckerek mam do nich słabość

I tak dobrze,że tych cyferek na deklu rysikiem nie wydrapał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziękuje za wyrażone opinie. Korekty w późniejszym czasie zawsze można zrobić, ważne że jest już na chodzie i mechanizm nie był uszkodzony. Ratujmy każdego biedaka a kiedyś następni miłośnicy zegarów będą nam za to wdzięczni. No i oczywiście pokazujmy je na forum niech nie leżą pochowane po szufladach lub pozamykane w pokojach.

 

Wszystkim miłośnikom zegarów życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych. :)

 

Pozdrawiam.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.