Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adolf

czas światowy nie działa poprawnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem Casio EFR 550d 1AVUEF który posiada drugą mniejszą tarczę na której wyświetla drugi ''światowy'' czas. Ustawiłem go identycznie z głównym wskazaniem a strefę czasową za pomocą wskazówki sekundnika na 0 - London gdyż mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Tu zaczyna się problem gdyż na mniejszej tarczy chodzi tylko wskazówka minutowa zgodnie z główną wskazówką. Natomiast mniejsza wskazówka godzinowa stoi w miejscu na godzinie odpowiadającej godzinie nastawiania. Przestawiałem ten czas na mniejszej tarczy już kilka razy i za każdym razem jest to samo. Po godzinie, dwóch obie tarcze pokazują już zupełnie coś innego. Sprawdzałem stoper i ogólnie ta mniejsza wskazówka godzinowa pracuję. Co może być przyczyną nie ruszania się w trybie dual time mode? Uprzejmie proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, pomoże ktoś? bo nie wiem czy go odsyłać do serwisu? Nie chciałbym się wygłupić, jeśli wystarczy coś wyłączyć/skalibrować to proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem instrukcję, i moim zdaniem wynika z niej, że czas z drugiej strefy (miasta) wybierasz sekundnikiem (przycisk A wciśnięty przez pół sekundy) i wskazanie uzyskujesz tylko na chwilę. Żeby to działało musisz ustawić na małych wskazówkach identyczne wskazanie z dużymi (home time).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy przycisnę A wskazówka sekundnika wędruję na strefę ale na małej tarczy nic się nie dzieje :(no i następna sprawa jest taka że mimo wszystko te wskazówki się ruszają bo nie są na tej godzinie którą ustawiałem wczoraj, czyli żyją swoim życiem? W instrukcji jest napisane:At this time the small hour 4 hand and small minute 5 hand will continue to indicate the curent time in the curently set world time city czyli wynika z tego że po wyłączeniu funkcji pokazywania różnych czasów na małej tarczy będzie wyświetlany czas z dużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się że dziś wyślę go do serwisu ponieważ wczoraj zauważyłem a dziś potwierdziłem że wskazówka która pokazuje dzień nie przesuwa się tzn. zostaję na dniu na który została nastawiona.Datownik i główne wskazówki chodzą normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba klops. A jak nie, to najwyżej trochę wstydu się najesz, serwis Cię nie zamorduje :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz, że ta mała tarcza od czasu światowego pokazuje czas w trybie 24h a nie tak jak przeważnie zegarki wskazówkowe 12h?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.