Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zasadas

Handmade leather wchat straps - to może być również hobby.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, generalnie późne wieczory i noc. Wiosną odpadną wieczory więc pozostanie tylko noc ;). To jest zabawa, hobby więc nie ma parcia na terminy. Jest wolna chwila jest zabawa. Własnie wczoraj rozpocząłem prace nad nowym projektem, z pewnością pokażę efekty. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o tym mówiłeś na spotkaniu, powiem szczerze, że niektóre z nich już bym ubrał. Nie mam parcia na ideał, choć sam staram się zawsze, aby tak było. Życzę sukcesów a temat idzie do ulubionych.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ma już konkretne przeznaczenie. Delbana Recordmaster z czarna pokrytą patyną tarczą i czerwonym grotem sekundnika.

Powinien pasować. 

post-57210-0-14380400-1488227528_thumb.jpg

post-57210-0-84973500-1488227530_thumb.jpg

post-57210-0-62355600-1488227532_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż oczywiście jak będzie to wyglądało z zegarkiem :) Dużo czasu i trudu pewnie zabiera Ci przeszywanie tych wszystkich pasków. A z jakiej skóry je robisz? Zauważyłem, że bydlęca jest bardzo miękka, natomiast prosięca sztywniejsza i łatwiejsza w obróbce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w Juchciku skórę bydlęcą. Trochę drogo wychodzi, szukam innego źródełka, najlepiej jakiejś hurtowni prowadzącej sprzedaż wysyłkową. Ze świńskiej jeszcze nie robiłem pasków. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej będziesz miał w mikasklep.eu :) Mają pomocną obsługę, są też skóry egzotyczne. W juchciku też w sumie można zamówić większe kawałki skóry, tylko wtedy mailowo trzeba pisać, ale nie wiem jak z cenami bo nigdy nie pytałem. Wiem tylko, że jest taka możliwość.

 

PS Poszukałbym cieńszych nici, bo 1mm slam jest dobry do szycia siodeł, a nie pasków do zegarka :D Chyba, że taki był celowy zamysł :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za każdą sugestie i podpowiedź. Jak na razie wszystko to próby i trudno tu mówić o jakimś celowym działaniu. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to czerwone przeszycie nie jest trochę za grube jak dla takiej grubości paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę imo jest, ale może taki był zamysł? Kieeeedyś tylko takie się szyło :)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to trudno mówić o jakimkolwiek zamyśle ;). Wszystko to próby, a efekt końcowy całkowicie nieprzewidywalny.

Ten projekt też miał być trochę inny a wyszło jak wyszło. (Te dwa żółte zdjęcia, to sztuczne światło zaraz po zakończeniu szycia, gdzieś koło północy :D)

post-57210-0-38108700-1488396927_thumb.jpg

post-57210-0-00098200-1488396930_thumb.jpg

post-57210-0-72198300-1488396932_thumb.jpg

post-57210-0-32901400-1488396935_thumb.jpg

post-57210-0-87761500-1488396936_thumb.jpg

post-57210-0-58336300-1488396938_thumb.jpg

post-57210-0-62582200-1488396940_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem, pod bardzo dużym pozytywnym wrażeniem ! Gratuluję takiego hobby :)  :)  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek , ten ostatni to już mógłbyś spokojnie nosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym, ale jak już uszyję sobie taki pasek, który będę pragnął założyć do swojego zegarka, to zapewne okaże się, że kolejne, inne wyzwanie jest silniejsze i wtedy ... Tak wiele chciałbym się w życiu jeszcze nauczyć, tylko czy zdążę? 

Mam pomysł na kolejny pasek, taki dedykowany dla Vis`a. Nie wiem tylko czy brać się za robotę, czy szykować do spania? ;) Do rana byłby w połowie gotowy. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, zrobiony? Czy jednak wybrałeś sen? :)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompromis, trochę pospałem ;).

post-57210-0-93512900-1488447878_thumb.jpg

post-57210-0-61333600-1488447884_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam (nie)cierpliwie żeby zobaczyć ten pasek czerwony do Delbany.Recordmaster.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony został przekazany do testowania, natomiast ten jest już prawie na ukończeniu. Ponieważ pasek ma być dedykowany do naszego forumowego Vis`a, zastanawiam się czy nie wycisnąć na pasku napisu VIS ( na części krótszej) i 1935 na dłuższej. Nie wiem tylko czy nie będzie to wyglądało kiczowato. Co sądzicie o takim pomyśle. Próbować czy zostawić tak jak jest? 

post-57210-0-60060400-1488553701_thumb.jpg

post-57210-0-86270400-1488553703_thumb.jpg

post-57210-0-56467100-1488553705_thumb.jpg

post-57210-0-26508600-1488553708_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napis zrobił, ale łaczny na jednej części paska, idący wzdłuż, ale nie przez środek tylko bliżej krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubością nici to rzecz gustu. Ja sam osobiscie prefeferuję nić 0,6mm i w większości tym szyję, czasem jednak i 1 mm też sie trafi- zależy od charakteru paska. USamo szycie dobrze Tobie wyszlo. Jak masz możliwość to zachęcam do przetestowania cieńszych nici i sam zobaczysz jak uklada się grubsza nić a jak cieńsza na pasku podczas szycia. Wątek oczywiście też będę śledzić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością masz rację co do cieńszych nici. Muszę gdzieś kupić. Jeśli to nie tajemnica to gdzie można kupić nici do szycia skóry poza Juchcikiem, oczywiście w przyzwoitych cenach?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością masz rację co do cieńszych nici. Muszę gdzieś kupić. Jeśli to nie tajemnica to gdzie można kupić nici do szycia skóry poza Juchcikiem, oczywiście w przyzwoitych cenach?

 

W Polsce kolorowe nici cienkie kupić raczej ciężko, możesz ew. poszukać na etsy.com, sprzedawca CraftnTools ma lniane nici Fil au Chinois, które można kupić w małych nawojach, jednak to i tak będzie dużo droższe niż combi z juchcika :P z poliestrowych nici też dobre rekomendacje ma Amy Roke, firma z Chin, ale produkująca high endowe narzędzia dla leatherworkerów. MK leathers na pewno ich ostatnio używał, cena to z tego co widzę na stronie Amy Roke wynosi ok. 4.5 USD za szpulkę, ale nie wiem jak z ceną przesyłki i czasem oczekiwania ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj napis. Jak sknocisz, zrobisz kolejny...

Ćwiczenie mistrza czyni


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wobec tego kupić znaczniki i numeratory. To był pomysł, a u mnie wszystko jest "początkiem".


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.