Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Noc Muzeów 2017

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym roku nie za bardzo braliśmy udział w tej imprezie. W Cechu w Warszawie nie było od nas nikogo. Wśród zegarmistrzów też praktycznie nic się nie działo. Wyjątek to mini wystawa w zakładzie zegarmistrzowskim Panów Małkowskiego i Grzelaka /opisane to jest na forum/. W tym roku noc muzeów zapowiadana jest w Warszawie na 20 maja. W innych miastach terminy się w zasadzie pokrywają. Wiele miast jeszcze nie określiło terminu imprezy. W tym roku chcemy włączyć w Noc Muzeów jak najwięcej pracowni zegarmistrzowskich w całym kraju. Ale, żeby nie było to działanie chaotyczne, chcemy przy Waszym udziale zrobić z tego wydarzenie klubowe. Żeby były  zdjęcia, opisy i relacje. Na razie założyłem ten wątek bez podawania szczegółów. Ale, te niebawem się pojawią ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super inicjatywa!

 

czy coś już może w temacie wiadomo więcej?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Panów Małkowskiego i Grzelaka z jednego z zakładów zegarmistrzowskich w Warszawie swój udział w Nocy Muzeów zapowiedzieli Damian Roncoszek z Mysłowic i Czesław Złotnik ze Szczecina. Mamy w Warszawie w siedzibie Cechu na Starym Mieście obiecaną salę do dyspozycji do wystawienia przez Klubowiczów swoich zbiorów czy kolekcji. Ale, to wszystko mało ! Żeby Noc Muzeów zaistniała jako ogólnopolska aktywność Klubowa, potrzebny jest w niej  szeroki udział Klubowiczów. Jeśli nie bezpośredni polegający na organizacji mini wystaw z własnymi kolekcjami zegarów, zegarków czy narzędzi, to dokumentacyjny, polegający na napisaniu np. relacji z takiego wydarzenia czy zrobienia foto opisu. Najlepsze, najciekawsze prace możemy opublikować na naszej głównej stronie  Klubowej. Może spróbujmy w miejscowościach w których mieszkamy i mamy znajomych zegarmistrzów namówić Ich do zrobienia czegoś "zegarkowego".

 

Jeśli są chętni do rozkręcenia tego pomysłu czy też są tacy Klubowicze, którzy mają inne pomysły na Zegarową Noc Muzeów proszę śmiało piszcie o tym. Każdy pomysł na propagowanie wiedzy zegarmistrzowskiej jest dobry.

 

Klubowiczów z Warszawy i okolic, chciałbym namówić na spotkanie np. 23 czy 30 w knajpce Pod Zegarem /Stare Miasto - budynek Cechu/ . Może wspólnie coś ciekawego wymyślimy i później zrealizujemy. Im więcej chętnych do dyskusji i pomocy tym lepiej  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można by zorganizować np. wspólne nocne nakręcanie zegarów w Pałacu w Rogalinie, a następnie wycieczkę na wieżę ratuszową w Poznaniu... to o taką inicjatywę chodzi?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taką inicjatywę chodzi !!!  :) 

 

Żeby coś zegarowego zorganizować i pokazać to innym. Wciągnąć w to Klubowiczów. Jeśli ktoś ma talent do pisania czy robienia fotografii to też niech "błyśnie" ! Mamy nową stronę Klubową na której właśnie  takie talenty mogą śmiało zaistnieć.

Czyli już mamy Mysłowice, Szczecin i Poznań !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednoznacznie ustalić datę spotkania w PUB "Pod Zegarem" na Starym Mieście w Warszawie. 23 marca - to trochę wcześnie i dla niektórych tuż przed wyjazdem na Baselworld.

Może ustalmy na 30.03.2017 na godzinę 18 (chętni do jedzenia wcześniej).
Sugeruję, by rozesłać powiadomienia do Stowarzyszonych, oraz zamieścić informację o spotkaniu w pasku na forum.
Obiecuję przybyć, mogę prowadzić spotkanie, jeśli takie będzie życzenie kierownictwa Klubu (Eugeniusz - może razem poprowadzimy?)

Eugeniusz, proszę o potwierdzenie terminu.

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestia co do terminu spotkania jest bardzo dobra,  będę w czwartek  30-03-2017r. o godz przed 18:00 na Starym Mieście w  "Pod Zegarem" 

W zależności od ilości Klubowiczów, którzy zechcą przyjść i spotkać się z innymi Klubowiczami, a jeszcze lepiej coś zrobić, zasugerować czy pomóc w Nocy Muzeów, zrobię wcześniej rezerwację salki w piwnicy. Proszę chętnych o potwierdzenie obecności  :)

 

Możemy wspólnie, zegarkowo i zegarowo "rozkręcić" majową noc jeszcze w wielu miejscach poza Mysłowicami, Poznaniem, Szczecinem czy Warszawą  :)  :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może udałoby się zorganizować Klubowi wejście na wieżę zegarowa zamku królewskiego?

 

niestety spotkanie we czwartek 30.03 koliduje z pokazem slajdów podróżniczych w kinie luna, gdzie już jestem poumawiany. zatem jeśli jest taka dobra wola to poprosił bym o przesunięcie tego terminu. wówczas byłbym:-)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy się spotkać w piątek 31. Ważne żeby się spotkać i zacząć działać. Do 20 maja jest jeszcze trochę czasu tzn. coraz mniej  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 marzec też by mi pasował. 30 marca mam wywiadówkę u syna.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga 

 

20 maja br. Naczelny Sąd Administracyjny bierze udział w kolejnej edycji wydarzenia kulturalnego Noc Muzeów. W bogatym tegorocznym planie przewidziano m.in. wystawę zegarków pod nazwą: Czasy minione - wystawa zegarków mechanicznych zza Żelaznej Kurtyny.

Prezentacja odbędzie się w osobnej sali przeznaczonej tylko i wyłącznie na tą wystawę.  

Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków objęło patronat nad tą częścią Nocy Muzeów. 

Dziękuję bardzo klubowemu Koledze Yorki_man za zajęcie się tematem, pomysł, zorganizowanie idoprowadzenie do finału :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że piatek 31 marca to też termin do bani  :( Czyli może środa 29 ? Albo, następny tydzień już po 1 kwietnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tego co już zostało powiedziane. Jeśli jest ktoś chętny do rozpropagowania lub uczestnictwa albo pomocy w  Nocy Muzeów pod patronatem KMZiZ, proszę o przyjście w środę 29-03-2017r.  do knajpki   "Pod Zegarem" o godz 18:00 na Starym Mieście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  :)

 

Kopiuj wklej i wyszło jak wyszło. Już poprawiłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę dziś o 18.00
Eugeniusz, czy powiadomiłeś osoby z Warsztatów?
- to cenne grono i chętne do działania.

pozdrawiam,
Władysław Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.... Ten Cech to zlikwidować należy. Nic kompletnie nie robią i tylko oczekują oklasków.

 

Na dodtaek powiem z całą odpowiedzialnością, że Pan Marek Drzażdżyński to partacz i na zegarach to się mało zna. Mi osobiście zniszczył zegar po dziadku!

 

Organzowanie Nocy Muzeów powinno być zawsze bez udziału Cechu i z poważnymi partnerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PUB Pod Zegarem jest w budynku Cechu i wynajmuje ten lokal z Cechu.

Nasze spotkanie nie ma nic wspólnego z Cechem, chyba, że Cech będzie chciał się włączyć i taka będzie wola obydwu stron.

Nie szukajmy wojny tam, gdzie jej nie ma!!!

pozdrawiam,
Władysław Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety po mimo wcześniej deklaracji nie dam rady, nadal w pracy:-(


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to spotkanie to dziś, wczoraj czy jutro, bo juz sie pogubiłem... Piszę to ja - Jarząbek, trener drugiej klasy, 30 marca. Kilka ciekawych i spójnych tematycznie zegarków mam i w sumie mógłbym pokazać...

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to spotkanie to dziś, wczoraj czy jutro, bo juz sie pogubiłem... Piszę to ja - Jarząbek, trener drugiej klasy, 30 marca. Kilka ciekawych i spójnych tematycznie zegarków mam i w sumie mógłbym pokazać...

Pozdrawiam,

Żałuj że nie przyjechałeś, bo spotkanie trwało do godziny 21 i całą sale w piwnicy tej restauracji tylko my zajmowaliśmy .  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Nocy Muzeów pozostał miesiąc. W sali Cechu, ale pod naszym KMZiZ logo, będzie miała miejsce wystawa zegarów rocznych, które zaprezentuje Marian. Będzie też w ten wieczór obecny ze swoimi mechanizmami Karol. Przyjedzie Janek z ciekawymi zegarkami. Być może Staszek zaprezentuje kolekcję budzików.  Jeśli jeszcze ktoś ma chęć i czas oraz eksponaty lub kolekcję do pokazania, proszę o kontakt. Partnerem Nocy jest Portal ZiP.

post-24159-0-93963400-1492508522_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak trzeba zrobić tłok to nadawajcie - będę z rodziną i znajomymi :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym portalu pojawiła się informacja o Nocy Muzeów i chęć zmobilizowania klubowiczów do działania.

Zapraszamy do lektury: http://zegarkiipasja.pl/wiadomosci/noc-muzeow-2017

Jest także info na profilu Facebook - zachęcamy do udostępniania na swoich stronach:
https://www.facebook.com/ZegarkiiPasja/


000_plakat_noc_muzeow_2017_01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.