Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterMind

Tisell Marine Diver Date MKIII - Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłeś jakieś zmiany w najnowszym "wydaniu"? Wykończenie koperty, bransolety itp.

...

Ciężko się teraz odnieść do poprzednich wersji nie mając bezpośredniego porównania obu na raz.

Mimo wszystko wydaję mi się że pierwsze wypusty były lepiej wykończone jeśli chodzi o kopertę, oczywiście nie ma się generalnie do czego przyczepić bo na tą cenę jest wykończony bardzo dobrze ale jednak imo trochę lepiej zapamiętałem poprzednie wersje.

Jeśli chodzi o bransolete to jest na takim samym poziomie jak poprzednie, pewnie nawet z tego samego procesu technologicznego, znaczy nie gorsze ;)

No ale powinni pozostać przy normalnym zapięciu bo ten glidelock i jego działanie pozostawia wiele do życzenia ...

Miałem już wcześniej go przy GMT i choć tam było samo krzywe zapięcie (doginane na żywioł aby pasowało jako zapięte) to tutaj same ogniwa są szersze od wpustu zapinki i generalnie nie wchodzą suwliwie ale na siłę i nie do końca, zapinka nie jest dobrze spasowana/obrobiona <_<

Najsłabszym pkt. zegarka jest właśnie sama zapinka bransolety i jej niby glidelok :P

Ciężko znaleźć jakieś niedoróbki na tarczy ale w makro coś się tam znajdzie jak indeks przesunięty o 0,2 mm. ;)

Też trzeba nadmienić że sztuki mogą się od siebie minimalnie różnić, np pracujący bezel, spasowanie maskownic.

Miałem przed sobą dwa takie same Hulki, za krótko aby dokładnie sprawdzić ale bezele na pewno chodziły z różnymi oporami/luzami i pewnie jeszcze coś się znajdzie, jak będę u Kolegi to porównamy dokładnie :)

Natomiast tarcza w zielonym na żywo jest nieziemska :wub:

Naprawdę to trzeba zobaczyć, nie zawiedzie się nawet wybredny zegarkomaniak :)

Ja z zakupu jestem zadowolony :)

Dodam jeszcze że od momentu zakupu cały czas na ręce - ok. 44 godz. i przez ten czas zrobił +2 sek., czyli wychodzi że na razie spieszy ok. +1 sek na dobę  :D

Nie wiem jak oni to robią ale testowałem trzy Tiselle i zawsze to były ok. +2 sek. na dobę, może po prostu miałem farta :ph34r:

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zielonkę i był mega dokładny. To raczej nie przypadek. Przez Ciebie znowu nabrałem na niego ochoty bo juz troszkę o nim zapomniałem mimo, że tarcza naprawdę prezentuje się mega :)

 

LgesBxZ.jpg

 

0zAdrzw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek z tym ceramicznym bezelem pasuje?

 

Poprzednie zapięcie glide rozwaliłem lub było zepsute. Wysłali mi free cały element z ogniwami bransolety. Miło z ich strony.

 

I fakt ten glide działa tylko w pewnym zakresie bo kolejne ogniwo jest za szerokie. Ale przecież po dobrym wyregulowaniu bransolety to jedno w przód i jedno w tył wystarczy do komfortowego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek z tym ceramicznym bezelem pasuje?

 

A co ma do tego ceramiczny bezel? :D Mi pasowało bez najmniejszych zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja jakiś katalog z którego wybiorę konkretny model? Jak to działa? Jak wygląda płatność?

Edytowane przez pioter007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wydaję mi się że pierwsze wypusty były lepiej wykończone jeśli chodzi o kopertę, oczywiście nie ma się generalnie do czego przyczepić bo na tą cenę jest wykończony bardzo dobrze ale jednak imo trochę lepiej zapamiętałem poprzednie wersje.

 

Wydawało mi się, że nowsze wypusty mają lepsze wykończenie, tak było z Mk2 i Mk3. Myślałem, że może warto zmienić Mk3 na najnowszą wersje właśnie z racji wykończenia, ale najwyraźniej jest ono przypadkowe ;)

 

[...]

Nie wiem jak oni to robią ale testowałem trzy Tiselle i zawsze to były ok. +2 sek. na dobę, może po prostu miałem farta :ph34r:

To nie fart. Tak jest:)

Również potwierdzam, zadziwiająco dobrze regulują mechanizmy, oba Tiselle jakie miałem robiły +1/2 sek na dobę :)

 

Czekam w kolejce na kolejny wypust 'Submersible'. Szkoda, że wykorzystali tą samą kopertę co MD, ale i tak wygląda to nieźle:

 

399a7e38a9419009e83edb7a1fac2c3b.jpg

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąty dzień na łapie :)

 

Są takie chwile że chciałbym mieć delikatniejszy nadgarstek ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie chwile że chciałbym mieć delikatniejszy nadgarstek ;)

Trzeba było tyle nie wiosłować :D:P

;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tyle nie wiosłować :D:P

;)

 

Oj tam oj tam... wszystko ma dwie strony, Tisell za mały ale za to mili fluid 47mm w sam raz ;)

 

W sumie od bidy i Tisell'a bym założyć mógł - przyzwyczaić by się trzeba, moim pierwszym automatem był RAY a on niewiele większy jest i mam go do dzisiaj :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł i do mnie. Ale nie ma etui i ściereczki. Nikt mnie nie pytał czy chcę, była gdzieś do wyboru taka wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam : zapisy , lista oczekujących , dokładna regulacja , no i ten wygląd oczywiście .

Rżną wszystko cholera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł i do mnie. Ale nie ma etui i ściereczki. Nikt mnie nie pytał czy chcę, była gdzieś do wyboru taka wersja?

Ja dostałem, też mnie nikt nie pytał czy chce  :mellow:

 

 

Tak czytam : zapisy , lista oczekujących , dokładna regulacja , no i ten wygląd oczywiście .

Rżną wszystko cholera ?

Nie zaczynaj gównoburzy  nono.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam : zapisy , lista oczekujących , dokładna regulacja , no i ten wygląd oczywiście .

Rżną wszystko cholera ?

Biorą przykład z "najlepszych", to chyba dobrze? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorą przykład z "najlepszych", to chyba dobrze? :D

 

"Najdroższych" raczej... dlatego tak boli...  :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma świeci podobnie jak w Rayu (czyt. kiepsko), znaczy ładnie ale krótko.

 

 

Mój Ray, kupiony kilkuletni na forum świeci praktycznie tak samo jak nowy SKX007, a Seiko zawsze stawiane jest za wzór.

Jak więc jest z lumą Tissela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ray, kupiony kilkuletni na forum świeci praktycznie tak samo jak nowy SKX007, a Seiko zawsze stawiane jest za wzór.

Jak więc jest z lumą Tissela?

I zielony i niebieski swieci długo ale niezbyt intensywnie, niebieski mocniej. Do rana bez problemu można odczytać godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście po naświetleniu wieczorem jeszcze rano da się odczytać godzinę bez problemu ale do Seiko mu brakuję, samej intensywności najbardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopeman, jak dokładność zielonego ? Bo widze że masz 2. Czy wszystkie tiselle mogą pochwalić sie dobrą dokładnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mallujemy
      Witam.
      Poszukuje następcy dla automatu Maserati R8821110003.
      Zdecydowany byłem na divera z automatem i już prawie kupiłem Tisella Marine Diver lecz nagle wpadł mi w oko zupełnie inny zegarek.. tytułowa:
      Certina DS Action Gent Chronometer C032.851.22.087.00 
      https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Certina_DS_Action_Gent_COSC_Chronometer_C0328512208700_C0328512208700-12758.html?gclid=EAIaIQobChMI97b3iszu3AIVy-d3Ch2kBwvZEAQYASABEgL-FfD_BwE
      Zegarek jest piękny, niestety posiada mechanizm kwarcowy a wersja z automatem nie dość ze kosztuje 2x tyle to na dodatek nie wygląda tak ładnie jak wersja z bateryjką.
      Tak więc warto wydawać 1500 zł na tę Certine z kwarcem?
      Ew jakieś inne propozycje w stylu tej Certiny? (koniecznie datownik ( najlepiej bez nazwy dnia) i opisane minuty na tarczy)
      Budżet ok 2000 zł.
      Pozdrawiam.
       
       

    • Przez robmir
      Tisell Pilot Watch 43mm Type A
    • Przez robmir
      Sea-Gull ST25
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.