Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterMind

Tisell Marine Diver Date MKIII - Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

38 lat temu dostałem swój pierwszy zegarek był to Poljot z tarczą okolicznościową XXII Letnich Igrzysk w Moskwie - zegarek miał 38mm i był uznawany przez chłopaków z podwórka za tzw "cebulę" - bo w porównaniu z innymi zegarkami współczesnymi był ogromny. Jako dzieciak nawet wstydziłem się go nosić bo był przedmiotem rożnych komentarzy rówieśników, którzy na nadgarstkach mieli normalne zegarki 32 - 34mm. A obecnie 40mm średnicy to mały zegarek - się pozmieniało kapkę...

A 45 lat temu to Golf był wielkości aktualnego Polo Czasy się zmieniają i nawet ludzie teraz więksi niż kiedyś Ale może mi się z czasem zmieni

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nieźle jest to zrobione.

Można by na próbę wrzucić do działu Rolka , może się przyjmie.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nieźle jest to zrobione.

Można by na próbę wrzucić do działu Rolka , może się przyjmie.

 

:lol:  :lol:  :lol: 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz tańsze te rolexy robią, wrzucę tutaj może się przyjmie :))).

 

Tisellowi rośnie konkurencja, w segmencie "Rolex dla każdego", wykonanie na podobnym poziomie chociaż inna myiota, gorsza luma i hardlex.

post-31273-0-63585200-1555535319_thumb.jpg

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz tańsze te rolexy robią, wrzucę tutaj może się przyjmie :))).

 

Tisellowi rośnie konkurencja, w segmencie "Rolex dla każdego", wykonanie na podobnym poziomie chociaż inna myiota, gorsza luma i hardlex.

 

Chińczyk ma jeszcze niższą WR. Prawdziwym konkurentem Tisella wydaje się inny Chińczyk, mianowicie Seagull Ocean Star. Cenowo zblżony do Tisella, a ponadto nie jest tak mocno "inspirowany" submarinerem

 

https://www.seagullwatchstore.com/SEA-GULL-816-523-Ocean-Star-200M-Dive-Watch-p/816.523.htm

 

Jeszcze tylko nadmienię, w temacie "rolex dla każdego" - tu nie chodzi by nosić namiastke rolexa, tylko porządnie wykonany, ładny zegarek w przystępnej cenie :) do tego chyba jedynie suby i ich klony (homage), może orienty mako i omegi nadają sie do garnituru, no w zasadzie seiko samurai też, względnie skx-y. Ale to już inny temat - "diver do garnituru"

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean Star to inna bajka z prostej przyczyny: jest znacznie większy. Jeśli komuś odpowiada forma koperty submarinera (i Tisella), to nie będzie mu pasować ten Seagull.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean Star to inna bajka z prostej przyczyny: jest znacznie większy. Jeśli komuś odpowiada forma koperty submarinera (i Tisella), to nie będzie mu pasować ten Seagull.

Ocean przy Tisellu ma tez slabiutka lume

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przyjemności życia w kupie :-)

To kawa z procentami :D Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki. Upadł mi Tissel i coś w środku lata - o dziwo zegarek dalej chodzi. Byłem już u pięciu zegarmistrzów na terenie Warszawy i żaden nie ma narzędzia do otwarcia dekla. Jeden próbował piłką ale bez skutku. Czy znacie jakiegoś zegarmistrza, który będzie w stanie to otworzyć (Warszawa) ? A może ktoś z Was potrafi go otworzyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z recenzji zrobiła galeria ;) ale trzeba przyznąć strix, że świetne zdjęcia robisz. Ten Seagull ładny jest, ale od wyglądu suba dzieli go przepaść - oczywiście subiektywna opinia :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden próbował piłką ale bez skutku. Czy znacie jakiegoś zegarmistrza, który będzie w stanie to otworzyć (Warszawa) ? A może ktoś z Was potrafi go otworzyć? :)

Można jeszcze spróbować kulką z taśmy klejącej, chyba najlepsza ta srebrna zbrojona. Oczywiście musi być zrobiona klejem na zewnątrz :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku osobnego wątku dla Tisella zapytam tutaj, czy ktoś z was miał już w/na ręku nowego Tisella "explorera"? czytałem, że odczucia są mieszane  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki. Upadł mi Tissel i coś w środku lata - o dziwo zegarek dalej chodzi. Byłem już u pięciu zegarmistrzów na terenie Warszawy i żaden nie ma narzędzia do otwarcia dekla. Jeden próbował piłką ale bez skutku. Czy znacie jakiegoś zegarmistrza, który będzie w stanie to otworzyć (Warszawa) ? A może ktoś z Was potrafi go otworzyć? :)

Probowales u Marka Czyzewskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku osobnego wątku dla Tisella zapytam tutaj, czy ktoś z was miał już w/na ręku nowego Tisella "explorera"? czytałem, że odczucia są mieszane  <_<

Jest takowy.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/161519-klub-miłosników-zegarków-tisell/page-21#entry2621470


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś mógłby podać liczbę wymiennych ogniw bransolety w tym Tisellu? Chodzi mi o to, ile jest w fabrycznie nowym zegarku. Czy gdzieś mozna dokupić jedno wymienne ogniwo? 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czarujmy się projekt suba z mercedesami jest niepowtarzalny i taki Seagull nie ma kompletnie tego klimatu. Tisell jak na razie jakością jest nie do pobicia w cenie ok 1kpln

Czy aby z pewnością?

A takie Deep Blue?

A może to swego rodzaju Hype, jak często tu bywało na forum?

Parę lat temu kwarcowe Zodiaki, później Monstery, SKX007, chwilę Deep Blue, teraz Tisell?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mallujemy
      Witam.
      Poszukuje następcy dla automatu Maserati R8821110003.
      Zdecydowany byłem na divera z automatem i już prawie kupiłem Tisella Marine Diver lecz nagle wpadł mi w oko zupełnie inny zegarek.. tytułowa:
      Certina DS Action Gent Chronometer C032.851.22.087.00 
      https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Certina_DS_Action_Gent_COSC_Chronometer_C0328512208700_C0328512208700-12758.html?gclid=EAIaIQobChMI97b3iszu3AIVy-d3Ch2kBwvZEAQYASABEgL-FfD_BwE
      Zegarek jest piękny, niestety posiada mechanizm kwarcowy a wersja z automatem nie dość ze kosztuje 2x tyle to na dodatek nie wygląda tak ładnie jak wersja z bateryjką.
      Tak więc warto wydawać 1500 zł na tę Certine z kwarcem?
      Ew jakieś inne propozycje w stylu tej Certiny? (koniecznie datownik ( najlepiej bez nazwy dnia) i opisane minuty na tarczy)
      Budżet ok 2000 zł.
      Pozdrawiam.
       
       

    • Przez robmir
      Tisell Pilot Watch 43mm Type A
    • Przez robmir
      Sea-Gull ST25
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.