Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Istvan

Walka ze smogiem i oczyszczacze powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj czytałem, że rzad poważnie przymierza się do zwolnienia aut elektrycznych z akcyzy i vat-u. I to jest bardzo ok! Takie decyzje popychają technologię na przód

 

Zdecydowanie. Jeszcze tylko przydałaby się infrastruktura żeby można było je ładować, bo na razie biednie. Ale takie zwolnienie z opłat może być bodźcem aby powstała ona szybciej. W Norwegii auta elektryczne są zwolnione i całkiem dobrze im się tam powodzi. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Tuwim pisał:  ;)

 

Z kominów domostw i elektrowni
pełzając niczym wężowe plemię
wtłaczając w przestrzeń duszące dymy
sinym dywanem spłynął na ziemię
 
Wcisnął się w płuca trującym jadem
kaszlem kichaniem zawładnął ciało
gryząc i szczypiąc zapłakał łzami
odebrał oddech i wciąż mu mało
 
Panosząc się niczym bezwzględny władca
płynie ku miastu co tam w dolinie
kiedyś oazą zieleni kwitło
dzisiaj od jego ciężaru ginie
 
Złowroga cisza zaległa w parkach
drogi i ścieżki osnute cieniem
w potrzasku smogu świat traci barwy
drzewa milczące stoją kamieniem
 
 
 
 
 Pozdrawiam Renię  :)

"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie inwestuje w infrastrukturę ładowania aut elektrycznych bo to jest nieopłacalne w tej chwili. Dlatego tak ważne jest aby bodziec poszedł od rządu, zakup takiego auta będzie tani, przybędzie takich aut to za chwilę pojawi się infrastruktura. Ba infrastruktura pojawi sie być moze nawet szybciej bo pewnikiem będzie że za chwilę 2-cyfrowo będzie rosła ilość takich aut. Z resztą jak ktoś ma dom jednorodzinny to może takie autko ładować z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym dziwnego? Chyba dobrze, że problem zauważono później niż wcale. To się nazywa postęp cywilizacyjny Piotrze, że coraz więcej ludzi zaczyna mieć chęć do życia w przyjaznym środowisko, ma porównanie jak się oddycha w zachodnich miastach a jak u nas. Ta presja przynosi już pierwsze efekty w postaci rozwiązań prawnych, dotacji itd. Chyba nie chcesz ciągle żyć jak w XVIII wieku ?

Postęp cywilizacyjny nie następuje z dnia na dzień, a już na pewno nie w momencie gdy jest komus bardzo potrzebny. Nie robi się nic w kierunku zmniejszenia spalania śmieci, bo to nikogo nie interesuje, gdy tylko Polska zrezygnuje z węgla jako głównego źródła energii, wtedy założę się ,ze płacz nad śmiertelnym (?) zagrożeniem naszego zdrowia ucichnie. Sterowany postęp, to obłudne manipulowanie naszą świadomością i nic więcej, nasze zdrowie mają w ...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie każe rezygnować z węgla, tylko niech ten węgiel będzie spalany w elektrociepłowniach a domy prywatne powinny przejść na gaz wspierany technologiami odnawialnymi, przynajmniej domostwa znajdujące się w gęstej zabudowie miejskiej. To jest drogie dlatego potrzebne są dotacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie każe rezygnować z węgla, tylko niech ten węgiel będzie spalany w elektrociepłowniach a domy prywatne powinny przejść na gaz wspierany technologiami odnawialnymi, przynajmniej domostwa znajdujące się w gęstej zabudowie miejskiej. To jest drogie dlatego potrzebne są dotacje.

Każe, łunia. Piszesz to co ja, tyle ,ze trochę inaczej i mówisz, że nie mam racji...

 

PS

W domu w którym mieszkam (stare budownictwo) ok. 20 mieszkań, nikt już chyba nie pali węglem, na dzielnicy podobnie, węglem opala mieszkania ułamek procenta tego co było kilkanaście lat temu. Ale w maskach będą biegać teraz... :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że smog powstał jako "odpowiedź na realne potrzeby społeczeństwa" - moi drodzy i to nie jest nasze ostatnie słowo.  :ph34r:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam gdzie jest Trynkiewicz i Matka Madzi ? ;-) i czy już się pobrali ?

Zawsze jest tak, że media sobie wezmą jakąś sprawę na tapetę i będzie wałkowana przez kilka tygodni i powstanie wrażenie, że problem urodził się tu i teraz.

Ludzie zaczną biegać w maskach, bo wcześniej nikt nie trąbił nie uświadamiał tego jakie to powietrze jest faktycznie. Każdy z nas wyszedł zimą na dwór i czuł ten swąd...swoje pomyślał wrócił do domu i zapomniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to że w Polsce rocznie przedwcześnie umiera ok 40tys osób z przyczyn związanych z zanieczyszczeniami powietrza to pewnie też pomijalna kwestia...

I to nie są jakieś informacje które wypłyneły wczoraj, tylko o tym już było wiadaomo chyba z 1,5-2 lata temu. (a przynajmniej ja o tym tyle czasu temu słyszałem).


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że smog powstał jako "odpowiedź na realne potrzeby społeczeństwa" - moi drodzy i to nie jest nasze ostatnie słowo.  :ph34r:

No własnie nie społeczeństwa...

 

 

A ja się pytam gdzie jest Trynkiewicz i Matka Madzi ? ;-) i czy już się pobrali ?

Zawsze jest tak, że media sobie wezmą jakąś sprawę na tapetę i będzie wałkowana przez kilka tygodni i powstanie wrażenie, że problem urodził się tu i teraz.

Ludzie zaczną biegać w maskach, bo wcześniej nikt nie trąbił nie uświadamiał tego jakie to powietrze jest faktycznie. Każdy z nas wyszedł zimą na dwór i czuł ten swąd...swoje pomyślał wrócił do domu i zapomniał.

Jeden zapomniał, inny sam smrodzi itd. Faktem jest, że spalanie śmieci to jest problem i to nie od dzisiaj. A to że u mnie na dzielnicy akurat jest lepiej (zlikwidowali przemysł) to nie jest jeszcze powód do radości.

 

No bo to że w Polsce rocznie przedwcześnie umiera ok 40tys osób z przyczyn związanych z zanieczyszczeniami powietrza to pewnie też pomijalna kwestia...

I to nie są jakieś informacje które wypłyneły wczoraj, tylko o tym już było wiadaomo chyba z 1,5-2 lata temu. (a przynajmniej ja o tym tyle czasu temu słyszałem).

Co znaczy przedwcześnie i kto ma zapisane kiedy kto powinien umrzeć? Już tu na forum o tym dyskutowałem, ale trudno nauczyć ludzi oddzielania prawdy od chłamu. Ludzie obecnie umierają zazwyczaj przedwcześnie, śmierć ze starości to rzadkość, w każdym razie nie mieści się w pierwszej dziesiątce.

 

post-859-0-89665300-1487594652_thumb.jpeg

 

Kto decyduje o tym, którzy umarli tu od smogu?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze tu na forum rozwiązemy problem ;)

Ja sie bede śmiecmi zajmował a władze miasta w zmianę właścicieli kamienic :)

 

P. S Dziś w Lublinie jakieś zawody sa , zewsząd słychać warkot pił spalinowych....właśnie mijałem teren w śródmieściu , a tak z 1/2 hektara skweru padła pokotem.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a w Ameryce biją murzynów.

 

 

"No bo to że w Polsce rocznie przedwcześnie umiera ok 40tys osób z przyczyn związanych z zanieczyszczeniami powietrza to pewnie też pomijalna kwestia..."

 

Zupełnie pomijalna, dopóki nie porówna sie z tym, ile umierało z tego powodu 10, 20 ... 50 lat temu.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Ja mieszkam w Krakowie i od 1 miesiąca mam zakupiony oczyszczacz powietrza  :) mam 2 małych dzieci (1,5 i 4,5) i dlatego go kupiłam... zrobiłam sobie zdjęcie filtra przed włączeniem oczyszczacza i po 3 tygodniach używania go - widok cudny - cały czarny - masakra jakaś. Oczywiście chodzi mi oczyszczacz cały dzień i cała noc. Naprawdę polecam - droga zabawka ale coś za coś... Rzeczywiście mam lepsze powietrze w domu oprócz tego zabija mi prawie 99,99 % wirusów i bakterii. A uwierzcie mi na słowa jest taki syf w powietrzu w Krakowie że szkoda gadać :(

olu18 z Krakowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Ja mieszkam w Krakowie i od 1 miesiąca mam zakupiony oczyszczacz powietrza  :) mam 2 małych dzieci (1,5 i 4,5) i dlatego go kupiłam... zrobiłam sobie zdjęcie filtra przed włączeniem oczyszczacza i po 3 tygodniach używania go - widok cudny - cały czarny - masakra jakaś. Oczywiście chodzi mi oczyszczacz cały dzień i cała noc. Naprawdę polecam - droga zabawka ale coś za coś... Rzeczywiście mam lepsze powietrze w domu oprócz tego zabija mi prawie 99,99 % wirusów i bakterii. A uwierzcie mi na słowa jest taki syf w powietrzu w Krakowie że szkoda gadać :(

olu18 z Krakowa :)

I z tego powodu będziecie żyli do 150 lat, bo ja bez filtra dociągnąłem zaledwie do 65 w znakomitym jak na mój wiek zdrowiu. :D Ale potrzebny jest jeszcze koniecznie filtr do wody i filtr do jedzenia


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tego powodu będziecie żyli do 150 lat, bo ja bez filtra dociągnąłem zaledwie do 65 w znakomitym jak na mój wiek zdrowiu. :D Ale potrzebny jest jeszcze koniecznie filtr do wody i filtr do jedzenia

I jeszcze jeden ważny, jeśli nie najważniejszy filtr jest potrzebny: antystresowy. Zabija dużo więcej ludzi niż wszystkie smogi.

No ale jak się tu nie stresować, jak za oknem... smog.

Wcale bym się nie zdziwił, jakby stres ze smogiem byli w zmowie.  :D


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze proszę się tu nie nabijać :) hehehe - raczej żebym dożyła 80 to będzie super :) hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o tym smogu tyle że aż się przestraszyłem i wczoraj zrobiłem u mnie w domu próbę z wacikiem i odkurzaczem. Wyszło moim zdaniem rewelacyjnie. Po 5 minutach wacik był czyściutki. Mieszkam w linii prostej około 18 km od Pałacu Kultury i Nauki. Jestem również oddzielony od Warszawy parkiem leśnym (rezerwat przyrody)o powierzchni około 1000 ha. 

Wszystkie domy w mojej okolicy opalane są gazem ziemnym. Jedyne zadymienie i zapylenie mogą dawać kominki. Więc u mnie smoga chyba nie ma. :)

 

Wieczorem byłem u syna który mieszka na Ochocie na skraju parku w okolicach ul. Włodarzewskiej siódme piętro widać całe centrum i też zrobiliśmy próbę z wacikiem i odkurzaczem, po pięciu minutach ssania w mieszkaniu wacik był czysty. Więc w okolicach parku na Szczęśliwicach też chyba smoga nie ma.

 

Natomiast filtr w samochodzie w nawiewie kabiny wymieniam dość często i rzeczywiście jest zawsze prawie czarny. Czyli na warszawskich drogach zapylenie jest chyba duże. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze proszę się tu nie nabijać :) hehehe - raczej żebym dożyła 80 to będzie super :) hehehe

Czego z całego serca Tobie życzę. Żywy organizm potrafi nieźle sobie dawać radę z wieloma zagrożeniami, bez wydawania na to dużej kasy. Paradoksalnie w rzece Warcie było o wiele więcej ryb gdy widoczność pod wodą nie była większa jak 1 cm, w porównaniu do teraz gdy mamy powyżej 100 cm (ryby nie nadawały się do jedzenia), Myślę, że gdyby przenieść wehikułem czasu człowieka żyjącego z 1000 lat temu, do naszych czasów, to po wyjściu z niego padł by momentalnie trupem, my jednak spokojnie dożywamy tu wieku o którym 1000 lat temu mogli tylko pomarzyć. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odróżnia się (lub czym wyróżnia się) zgon spowodowany nadmiernym zapyleniem powietrza lub smogiem? 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odróżnia się (lub czym wyróżnia się) zgon spowodowany nadmiernym zapyleniem powietrza lub smogiem? 

 

Badają to ekolewac... przepraszam, specjalne Unijne Instytuty.  :P

 

To chyba jest tak:

bierzemy pod lupę 1000 nieboszczyków

i skoro wiemy że:

- 400 zeszło na raka

- 200 rozbiło się w samochodzie po pijaku

- 250 mialo zawał serca

- 50 obwiesiło się na strychu

z tego wniosek, że pozostałe

- 100 udusiło się smogiem.  ;)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj byłem u znajomych w Katowicach i pokazali mi ten sam artykuł.

Mieszkają 200m. od kopalni Wujek,i twierdzą,że tak czystego powietrza nie mieli od lat.

Pokazali mi stary ale bielutki śnieg w ogródku,gdzie bawią się dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrważający jest poziom wiedzy ekologicznej w naszym społeczeństwie, najlepszym przykładem niektóre wypowiedzi w tym wątku. :wacko: Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby sprowadzać problem do "gównoburzy w mediach"? Nie wiem jak można ignorować lawinowy wzrost zachorowań na choroby układu oddechowego, w tym zwłaszcza alergie, astmy, przewlekłe zapalenia oskrzeli, także choroby nowotworowe? Nie wiem jak można przejść do porządku dziennego na tym, że trzykrotnie wzrosła w Polsce w ciągu ostatnich 25 radosnego konsumowania wolności ilość samochodów? Nie rozumiem co kieruje ludźmi, którzy zamykają na te kwestie oczy, przeraża mnie taka lekkomyślność.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrważający jest poziom wiedzy ekologicznej w naszym społeczeństwie, najlepszym przykładem niektóre wypowiedzi w tym wątku. :wacko: Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby sprowadzać problem do "gównoburzy w mediach"? Nie wiem jak można ignorować lawinowy wzrost zachorowań na choroby układu oddechowego, w tym zwłaszcza alergie, astmy, przewlekłe zapalenia oskrzeli, także choroby nowotworowe? Nie wiem jak można przejść do porządku dziennego na tym, że trzykrotnie wzrosła w Polsce w ciągu ostatnich 25 radosnego konsumowania wolności ilość samochodów? Nie rozumiem co kieruje ludźmi, którzy zamykają na te kwestie oczy, przeraża mnie taka lekkomyślność.  

... i bez komentarza... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrważający jest poziom wiedzy ekologicznej w naszym społeczeństwie, najlepszym przykładem niektóre wypowiedzi w tym wątku. :wacko: Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby sprowadzać problem do "gównoburzy w mediach"? Nie wiem jak można ignorować lawinowy wzrost zachorowań na choroby układu oddechowego, w tym zwłaszcza alergie, astmy, przewlekłe zapalenia oskrzeli, także choroby nowotworowe? Nie wiem jak można przejść do porządku dziennego na tym, że trzykrotnie wzrosła w Polsce w ciągu ostatnich 25 radosnego konsumowania wolności ilość samochodów? Nie rozumiem co kieruje ludźmi, którzy zamykają na te kwestie oczy, przeraża mnie taka lekkomyślność.  

Jest żle, będzie jeszcze gorzej.

Co proponujesz żeby to zmienić?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.