Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Istvan

Walka ze smogiem i oczyszczacze powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość henio.w

Już niedługo..i całe szczęście.U nas już jeżdżą patrole i wypatrują smrodzących kominów.Walą mandaty aż miło i ok.Może to zmusi do zmiany postawy.Swoją drogą powinni wprowadzić prawne ograniczenia i ud***ć tych co zatruwają innym życie.

 

A wiesz gdzie osoba nie mająca żadnego źródła dochodu ani majątku ma taki mandat, czy zresztą każdy inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudź mnie jak te protesty cokolwiek spowodują dobrego w tym temacie, a jeżeli chodzi o to że Ciebie nie obchodzi to przeczytaj wyżej.

 

PS

Dlaczego nie protestowałeś w zeszłym roku, pięć lat temu i dawniej?

Widzisz, nie mogę zamieszkać w lepszej okolicy, bo wszędzie taki sam syf. A kto twierdzi, że wcześniej nie protestowałem? Ja jestem z Krakowa, od lat smog był krakowskim specjałem, co najwyżej tematem żarcików i memów z których się reszta Polski śmiała... no to się porobiło teraz, i nagle się okazało że nie jest śmiesznie. Oj! 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmienić się musi ale nie nastąpi to na pewno po takim... hmm...  pisaniu nienawistnych opowieści, że jak biedny to pod most bo truje twoje  dzieci, nie będę Tobie pisał, gdzie maja takie opowieści ci co muszą siedzieć w niedogrzanych mieszkaniach, a znam nawet takich co spalili swoje meble, żeby jakoś przetrwać zimę. Równie dobrze można napisać, że cierp cicho ten smród, jak nie stać Ciebie na to żeby zamieszkać w lepszej okolicy.

 

 

 

Protestowałem zawsze i bój ze smrodem toczę nie od dziś.Co do palenia meblami to z pewnością nie w tym przypadku.Ja tu biedy nie widzę tylko zwykłą chorą oszczędność.To ludzie,którzy pracują ,mają 2 samochody i źle im się nie wiedzie,tymbardziej,że b.często imprezują co też kosztuje.Wkurza mnie olewanie sąsiadów,którym czernieją płuca i elewacja ..

A wiesz gdzie osoba nie mająca żadnego źródła dochodu ani majątku ma taki mandat, czy zresztą każdy inny?

 

Teraz z pracą nie ma problemu,kto chce to ją ma.Mandaty nie znikają,odsetki rosną i kiedyś problem do takiego delikwenta wraca jak bumerang ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tymbardziej,że b.często imprezują co też kosztuje.

I wszystko jasne. :D

Jest taka maść, można kupić droga nie jest. :P


czas nie chodzi spać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, przykład z dziś... 10/100 sprawdzonych. Ciekaw jestem uzasadnień takiego stanu rzeczy, bo pewnie się jakieś znajdą. 

Można i trzeba z tym walczyć, stale a nie na zasadzie akcji, chociaż dobre i to.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akis, ale Ty ciągle o sąsiedzie a nie o problemie.
Są palący syfem bo tak. Jednak większość z nich pali syfem bo nie stać ich na palenie gazem ani nawet porządnym węglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ekolodzy lubią miesko grillowane w restauracji?, lubią :)

To uprzejmie informuję ze jak ekolodzy wrocą do ogrzewanego ekologicznie domu, to kucharz po 10 godzinach wdychania syfu z nad paleniska rzyga na czarno dalej niż widzi....

 

Smacznego! :)

 

( są jeszcze tacy co przy produkcji kosmetykow pracują, wytapianiu stali....itd)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie mogę zamieszkać w lepszej okolicy, bo wszędzie taki sam syf. A kto twierdzi, że wcześniej nie protestowałem? Ja jestem z Krakowa, od lat smog był krakowskim specjałem, co najwyżej tematem żarcików i memów z których się reszta Polski śmiała... no to się porobiło teraz, i nagle się okazało że nie jest śmiesznie. Oj! 

Był specjałem, ale to nagle się okazało, że jest źle, zabawne i do tego porobiło się teraz, wcześniej było na pewno gorzej, tak jak u nas, ale porobiło się teraz, przypadkowo oczywiście. :)

A lepszych okolic jest mnóstwo, nawet czasem niedaleko, wracając z niedalekich nawet wypadów za miasto czuje różnice i to nie tylko zima ale również w ciepłych okresach roku. Miasta i większe osiedla zawsze maja więcej smrodu niż mniejsze, a te mniejsze zawsze maja więcej smrodu niż samotny dom pod lasem.

 

Powiem na zakończenie swoich wywodów, na pewno trzeba coś z tym robić i moim zdaniem się robi, jednak zdecydowanie za mało to fakt. Jednak szerzenie histerii poprzez straszenie ludzi śmiercią z powodu zagrożenia, które istnieje jak tylko pamiętam, nic nie pomoże w tej materii, a co najwyźej skorzystają ci co maja nadzieje ubić przy tym swój interes i dorobią się na tym producenci pseudo zabezpieczeń i tyle.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Teraz z pracą nie ma problemu,kto chce to ją ma.Mandaty nie znikają,odsetki rosną i kiedyś problem do takiego delikwenta wraca jak bumerang ..

 

O to chodzi, że są tacy dla których to żaden problem.

W rezultacie do tego mandatu jeszcze grubo się dokłada - koszty bezskutecznych egzekucji, korespondencji, a na końcu przedawnienie albo umorzenie postępowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. :D

Jest taka maść, można kupić droga nie jest. :P

Może jaśniej? Nie kumam sugestii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ekolodzy lubią miesko grillowane w restauracji?, lubią :)

To uprzejmie informuję ze jak ekolodzy wrocą do ogrzewanego ekologicznie domu, to kucharz po 10 godzinach wdychania syfu z nad paleniska rzyga na czarno dalej niż widzi....

 

Smacznego! :)

 

( są jeszcze tacy co przy produkcji kosmetykow pracują, wytapianiu stali....itd)

 

Dlatego ja zawsze grilluję w masce.  :ph34r:

6f5487b5f86d6586733876129c9d1ee6.jpg


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem kopcenia z komina jest zawsze podczas rozpalania - aby rozpalić tradycyjny piec węglowy należy zemleć gazetę na to drobne szczapki na to grubsze szczapki i na górę trochę węgla - cug zaciąga od dołu piecyk szybko się rozpala i szybko jest ciepło - skutek uboczny to w początkowej fazie silne kopcenie z komina - za takie kopcenie nikt nie ma na prawa wystawić mandatu mandat jest za spalanie niedozwolonych substancji wystarczy pobrać próbki z komina i pieca analiza wykaże czy był to wungiel, szmaty z olejem czy noga teściowej.

 

Kilkanaście dni temu oglądałem wypowiedź znawcy ekologa w skórzanej kurtce radził i nauczał jak prawidłowo rozpalać piec aby nie kopcił.

I tak najpierw kazał nałożyć węgla i na górę drewna z papierem następnie podpalić - ogień będzie palił się na górze stopniowo rozgrzewając węgiel on wytworzy gaz da ciepło ale bez dymu. Wszystko pięknie tylko w piecach bez nadmuchu niestety zadziała to bardzo słabo bo jeśli nie zgaśnie od razu to nawet jak się rozpali to ciepło da po 3-4 godzinach - rozpalając od dołu żar mamy po 30 minutach a w domu ciepło.Idąc dalej z systemem rozpalania od góry to nichg mi ktoś powie jak mam po powiedzmy 5 godzinach dołożyć węgla do tego pieca tak aby żar znalazł się u góry? konieczne jest wygaszenie pieca i jego ponowne rozpalenie metoda Pana ekologa - może to być kłopotliwe przy -15 stopniach.

 

Ktoś tam pisał stronę wcześniej że klimat nie ma wpływu na smog - jak jest wiatr to smogu nie ma, jak nie ma wiatru to smog jest, wiec wpływ pogody, klimatu jest ogromny.Ruskie potrafią rozgonić chmury może i potrafią zrobić wiatr  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Paliłem w piecu kaflowym od dziecka, przez kilkadziesiąt lat.

Tak jak mnie ojciec i matka uczyli. Papier, drewno, węgiel.

Żeby odwrotnie - pierwsze słyszę. Chyba żeby co chwilę dokładać drewna i modlić się, żeby węgiel się zajął.

Papierosa też trzeba odpalać z drugiej strony, żeby było "ekologiczniej" :blink: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam tu uwagę przeciwników palenia papierosów, lawinowy wzrost zachorowań na choroby układu oddechowego, pomimo lawinowego zmniejszenia się ilości palących. ;)

Piotrek, zauważ że w tym momencie pojawia się domniemanie, że jednak jest coś na rzeczy z gorszą a nie lepszą niż kiedyś jakością powietrza.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Piotrek, zauważ że w tym momencie pojawia się domniemanie, że jednak jest coś na rzeczy z gorszą a nie lepszą niż kiedyś jakością powietrza.

 

No właśnie, ale kiedyś ogrzewanie węglowe było dużo bardziej powszechne, niż dzisiaj.

A to podobno główny winowajca...

 

P.S. Nie tylko ogrzewanie, kuchnie węglowe też były w użyciu w wielu domach, także w miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie podejmuję się wyrokować czy powietrze jest zdrowsze niż kiedyś czy odwrotnie. Natomiast na wszelki wypadek wyniosłem się na wieś a w domu założyłem wentylację mechaniczną z porządnymi filtrami zasysanego powietrza.

Podobnież na wszelki wypadek księdzu jaja wyrośli, mawia jeden znajomy ksiądz :)

 

Ale i tak najwięcej przyjemności sprawia mi spacer na wolnym powietrzu. Nic nie poradzę.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, zauważ że w tym momencie pojawia się domniemanie, że jednak jest coś na rzeczy z gorszą a nie lepszą niż kiedyś jakością powietrza.

Dokładnie tak, ale ci co się czepiają palaczy natychmiast powinni tu powiedzieć przepraszam i pozwolić kopcić gdzie popadnie tak jak było wcześniej. :D

Do tym podobnych absurdów można zawsze dojść, gdy bezkrytycznie przyjmuje się wszelkie tzw. doniesienia medialne, nie wszystkie one są całkowicie wyssane z palca, ale dla wzbudzenia sensacji, lub dla osiągnięcia pożądanego pr-u, media stosują się do powiedzenia cel uświęca środki. Teksty typu "nasi najlepsi uczeni odkryli" są nośne, ale z realiami maja zazwyczaj niewiele wspólnego, żonglowanie statystyką, mówienie półprawdy czy całego kłamstwa, zmyślanie "faktów" itd. to normalka, więc ćwiczmy się w umiejętności odróżniania prawdy od pseudo prawdy medialnej, a łatwo nie jest.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu ludzie poprostu marzli, co biedniejszym pisalo sie wniosek do MOPS-u o węgiel. Teraz wchodząc na kilka minut do rodziny z gromadką dzieci, należy kurtkę zostawić w aucie, a i polar w domu chętnie by sie zdjęło. W zeszłym roku zimą nie widziałem powietrza w swoim mieście. Teraz je i widzę i czuje. A w tej zimy wniosku o węgiel żadnego nie napisałem. Mam tylko 9 niebieskich kart, kiedyś było ich ponad 20. Ciekawe...


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunek zmian czystości powietrza na przestrzeni ostatnich dekad to jedno... ale niepokoi mnie coś innego. Mianowicie informacje o tym, że nasze poszczególne miasta są w światowej czołówce najbardziej brudnych miast i nasz kraj - najbardziej brudnych państw. W powietrzu.

 

Konstatacja moja jest taka, że niezależnie od tego czy jest lepiej czy gorzej niż kiedyś- trzeba i warto walczyć o poprawę.

Tym bardziej jeśli słuszna jest hipoteza, że smogu jest mniej niż kiedyś a chorób oddechowych więcej.

 

Na pewno więcej niż kiedyś jest całkiem przyjemnie palnych opakowań z tworzyw sztucznych. Straszne ale prawdziwe. Więcej też jest śmierdzących diesli.

 

A proste sposoby są na wyciągnięcie ręki.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej śmieszy pobierane w wielu miejscowościach tzw klimatyczne, podczas gdy powietrze w nich nie spełnia nawet średnich wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Rok temu ludzie poprostu marzli, co biedniejszym pisalo sie wniosek do MOPS-u o węgiel. Teraz wchodząc na kilka minut do rodziny z gromadką dzieci, należy kurtkę zostawić w aucie, a i polar w domu chętnie by sie zdjęło. W zeszłym roku zimą nie widziałem powietrza w swoim mieście. Teraz je i widzę i czuje. A w tej zimy wniosku o węgiel żadnego nie napisałem. Mam tylko 9 niebieskich kart, kiedyś było ich ponad 20. Ciekawe...

 

Moi znajomi prowadzą pogotowie opiekuńcze.

O ile niedawno ciągle im dzieci dowozili, teraz nic...

A jak im się frekwencja odwiedzających rodziców zwiększyła, którzy sobie nagle przypomnieli, że dzieci mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ale ci co się czepiają palaczy natychmiast powinni tu powiedzieć przepraszam i pozwolić kopcić gdzie popadnie tak jak było wcześniej. :D

Do tym podobnych absurdów można zawsze dojść, gdy bezkrytycznie przyjmuje się wszelkie tzw. doniesienia medialne, nie wszystkie one są całkowicie wyssane z palca, ale dla wzbudzenia sensacji, lub dla osiągnięcia pożądanego pr-u, media stosują się do powiedzenia cel uświęca środki. Teksty typu "nasi najlepsi uczeni odkryli" są nośne, ale z realiami maja zazwyczaj niewiele wspólnego, żonglowanie statystyką, mówienie półprawdy czy całego kłamstwa, zmyślanie "faktów" itd. to normalka, więc ćwiczmy się w umiejętności odróżniania prawdy od pseudo prawdy medialnej, a łatwo nie jest.

Nikt Ci nie każe czerpać wiedzy z doniesień medialnych , zawsze możesz sięgnąć do tekstów źródłowych i badań - najlepiej w oryginale bo tłumacz mógł coś przekręcić. A ponieważ masz ambicję "znać się na wszystkim " może Ci życia braknąć...pewnie dlatego w dyskusjach podpierasz się wrzucanymi na szybko mądrościami z " popularno naukawych " portali ...Niestety to też medialna papka z którą ponoć walczysz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ale ci co się czepiają palaczy natychmiast powinni tu powiedzieć przepraszam i pozwolić kopcić gdzie popadnie tak jak było wcześniej. :D

Do tym podobnych absurdów można zawsze dojść, gdy bezkrytycznie przyjmuje się wszelkie tzw. doniesienia medialne, nie wszystkie one są całkowicie wyssane z palca, ale dla wzbudzenia sensacji, lub dla osiągnięcia pożądanego pr-u, media stosują się do powiedzenia cel uświęca środki. Teksty typu "nasi najlepsi uczeni odkryli" są nośne, ale z realiami maja zazwyczaj niewiele wspólnego, żonglowanie statystyką, mówienie półprawdy czy całego kłamstwa, zmyślanie "faktów" itd. to normalka, więc ćwiczmy się w umiejętności odróżniania prawdy od pseudo prawdy medialnej, a łatwo nie jest.

Piotrze,pozwól ze zadam Ci pytanie. Czy czysto teoretycznie istnieje zestaw danych, (rzetelnych) który jest w stanie zmienić twoje zdanie w kwestii zanieczyszczenia czy szkodliwości palenia? (Skoro już ta kwestia też się przewinela)

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.