Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

christo74

uwaga allegro - nowy ciekawy zapis i podejrzane aukcje z omegami

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknijcie na aukcje :

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6726527603#imglayer

 

http://allegro.pl/omega-seamaster-professional-ref-21230412001002-i6726306780.html#thumb/6

 

Cecha wspólna - nie ma zgody na odbiór osobisty, nie wyśle dokłądniejszych zdjęć zegarka i PŁATNOŚĆ tylko przez payU

 

 

...dla mnie na odległość śmierdzi wałkiem , pewnie zdjecia zerznięte z netu , zapłacisz przez payU a zegarka nie dostaniesz , niby transakcja ubezpieczona ale ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnie bywa. 

zawsze jest ryzyko mniejsze czy większe.

Odbiór osobisty powinien sprzedawcy odpowiadać bo kasa do kieszeni a nie konto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie wałek. Allegro z założenia polega na sprzedaży na odległość i nie każdy ma czas lub sobie życzy, aby mu się klienci schodzili. Zdjęcia zrobił w miarę wyraźne, lepszych pewnie nie potrafi, a jak znam życie co drugi pytający chce dokładniejsze zdjęcia, więc z góry zaznaczył, że nie ma. Co do PayU, to również preferuję taki sposób.

Oczywiście może to być nieuczciwa aukcja (jak każda inna), więc standardowo należy zachować czujność.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą,czy pytałeś sprzedawce na pw bądz telefonicznie czy istnieje możliwość odbioru?

Brak zaznaczenia odbioru osobistego nie czyni jeszcze nikogo złodziejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem maila z prośbą o dokładniejsze zdjęcia przynajmniej szkła i górnej czesci koperty oraz koronki i pytanie o mozliwosć odbioru osobistego - otrzymałem informację , że te zdjęcia są wystarczające ( w domysle "idź sie wal kliencie"  ) co do odbioru osobistego to odpowiedź była " płatnosć tylko przez payU !  " z wykrzyknikiem .... potem dopisek "prosze sie nie bac płatnośc przez payU jest ubezpieczona" ...  a ja o to wcale nie pytałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslę ,że wałek Soczeka jest 10 km ode mnie 

po za tym gdzie jest sklep niejakiego Anthony Manzi  :P

w tych czasach kazdy butik ma strone w necie zwłaszcza z luksusowymi zegarkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki wyglądają OK ale opisy i sposób realizacji transakcji odrzucające, jakby ktoś robił łaskę że sprzeda.

Na obu aukcjach podobne zasady, podobnie zerowy dorobek w sprzedaży - trochę podejrzane mimo że zdjęcia raczej nie kradzione, w każdym razie wyszukiwarka ich nie znajduje. Może jakaś nowa metoda wałkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po za tym gdzie jest sklep niejakiego Anthony Manzi  :P

w tych czasach kazdy butik ma strone w necie zwłaszcza z luksusowymi zegarkami

 

Anthony Manzi to akurat imię i nazwisko pracownika butiku. Naturalnie możesz tego w internecie nie znaleźć.

Ale jeśli pytasz o to, gdzie jest sklep, to na wizytówce też jest info - na 260 Regent Street:   https://www.google.pl/search?client=opera&q=omega+260+regent+street&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 

O samym butiku więcej informacji pod tym adresem: https://www.omegawatches.com/stores/storedetails/6716/ 

 

Sposób komunikacji z potencjalnym kupującym to już akurat inna kwestia. Nikt nie każe nikomu kupować u niemiłego sprzedawcy :)


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthony Manzi to akurat imię i nazwisko pracownika butiku. Próżno szukać tego w internecie :-)

A butik to 260 Regent Street:   https://www.google.pl/search?client=opera&q=omega+260+regent+street&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 

 

 

Tylko nie wiadomo co on ma wspólnego z tym zegarkiem bo sprzedał go butik w Leicester - Goldsmiths

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiadomo co on ma wspólnego z tym zegarkiem bo sprzedał go butik w Leicester - Goldsmiths

 

Tego nie wiesz, dopóki nie zobaczysz paragonu. Pieczątka na karcie gwarancyjnej na to wskazuje, ale nie jestem pewien, czy jest to jednoznaczne z miejscem zakupu ?

 

Zresztą wcale nie twierdzę, że to uczciwy sprzedawca i absolutnie go nie bronię. Niech każdy oceni sytuację na swój rozum.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłbym sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek jest oczywisty. Kto wystawia chodliwą Omegę od złotówki na 3 dni? Oba opisy niemal identyczne, nr referencyjny w tytule aukcji. Najprawdopodobniej kradzione konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odbioru osobiście to ja także preferuję załatwiać wszystko internetowo. Zawsze ale to zawsze jak ktoś przyjeżdża po odbiór osobiście zaczyna się marudzenie że jednak za dużo no i że na paliwo by trzeba uciąć trochę z kwoty.

Kiedyś sprzedając konsolę xbox-a przyjechała babka w futrze, zajechała nowiutkim Audi Q7 po czym naciągała na obniżenie kwoty bo dla dzieci potem nie będzie miała pieniędzy. Dzieciaki każde ubrane "modnie" jakieś lacosty itd ale kit z tym :) , bidulki jeść nie będą miały co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odbioru osobiście to ja także preferuję załatwiać wszystko internetowo. Zawsze ale to zawsze jak ktoś przyjeżdża po odbiór osobiście zaczyna się marudzenie że jednak za dużo no i że na paliwo by trzeba uciąć trochę z kwoty.

Kiedyś sprzedając konsolę xbox-a przyjechała babka w futrze, zajechała nowiutkim Audi Q7 po czym naciągała na obniżenie kwoty bo dla dzieci potem nie będzie miała pieniędzy. Dzieciaki każde ubrane "modnie" jakieś lacosty itd ale kit z tym :) , bidulki jeść nie będą miały co.

Asertywność daje się ćwiczyć, jak już ktoś przyjedzie to raczej nie zrezygnuje z zakupu tylko dlatego że nie opuścisz na paliwo :)

 

Z punktu widzenia sprzedawcy internetowo wygodniej, ale jako kupujący wolałbym chyba osobiście obejrzeć towar za kilkanaście tysięcy, chyba że kupuję od kogoś zaufanego. Jak ktoś tego nie umożliwia to skreślam na wstępie choćby nie wiem jaka atrakcja to była, szkoda potem nerwów i kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nie porównuj zakupu konsoli za kilka setek do zegarka za 10000pln od goscia z 15 komentarzami

kupisz feja kasa pójdzie na konto z kartą prepaid i szukaj wiatru w polu

po kilku tygodniach Policja lub prokuratura przyśle Ci pismo o umorzeniu sprawy z powodu nie wykrycia sprawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.