Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość cypkenzie

LONGINES SUB_SECUNDA XL 1974Zapytanie o zegarek z Allegro.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cypkenzie

Co sądzicie o tym zegarku ?

Czy jest to taki rarytas jak opisuje sprzedający ?

Oto opis:

 

LONGINES

SUB_SECUNDA XL

Vintage 17 Jewels

Vintage z 1964 roku, unikat.

 

SWISS MADE

ZEGAREK Z GWARANCJĄ!!!

ZEGARKI W TAKIM STANIE TO PRAWDZIWA GRATKA!! NIE CZĘSTO SPOTYKA SIĘ TAK WIEKOWE ZEGARKI W TAK DOSKONAŁYM STANIE.

Mają Państwo okazję kupić wyjątkowo ładny zegarek z kultowym mechanizmem (rarytas) taka okazja może się szybko nie powtórzyć.

 

Uskrzydlona klepsydra Longines'a uważana jest za najstarszy znak towarowy na świecie, który pozostał w niezmienionej formie.

Przedmiotem aukcji jest model LONGINES z roku 1964 zachowany w doskonałym stanie z naciągiem manualnym. 17 KAMIENI RUBINOWYCH

Prezentowany zegarek to klasyk w OLBRZYMIM XL męskim rozmiarze.

Prezentowany na aukcji zegarek jest po przeglądzie i konserwacji w pracowni zegarmistrzowskiej.

 

DANE TECHNICZNE.

 

*WYMIARY XL [ szeroka – 35 mm, z koronką – 37,2 mm, długa-40 mm,

*KOPERTA [ oryginalna, idealna, szlachetna stal nierdzewna najwyższej jakości, ostre krawędzie koperty,

trzy- częściowa koperta, minimalnie polerowany, na szlif lustrzany, w doskonałym stanie, wygląda cudownie

*TARCZA [ oryginalna, tło tarczy profesjonalnie odnowione, głęboki czarny półmat, LOGO MARKI ORAZ NAPIS LONGINES NAKŁADANE RĘCZNIE –wykonane z różowego złota, BARDZO RZADKI MODEL, na dole tarczy mały sekundnik, indeksy godzinowe z różowego złota, nakładane ręcznie, końce indeksów lekko zadarte do góry - wygląda to naprawdę fajnie, na dole tarczy napis SWISS MADE

*WSKAZÓWKI [ oryginalny KOMPLET LONGINES, nieodnawiane, złote w bardzo dobrym stanie

*KORONKA [ oryginalna, nowa, z logo LONGINES, specjalna, unikatowa, przeciw pyłowa, stan doskonały, ostra i precyzyjna.

*DEKIEL [ oryginalny, stal nierdzewna, na wewnętrznej stronie sygnowany szyldem fabrycznym LONGINES - ACIER INOXYDABLE, FAB. SUISSE, SWISS MADE; na zewnętrznej stronie wybity numer koperty.

*MECHANIZM[ oryginalny FLAGOWY po przeglądzie i konserwacji manufakturowy, własny werk InHause" kaliber 30l, mechanizm o amplitudzie wahnięć 18.000/h, produkcji LONGINES, werk bardzo duży zajmuje całą kopertę - bez żadnych wkładek dystansowych. Mechanizm ten stosowany był w najlepszych modelach LONGINESA W TYM CZASIE, JEST KULTOWY, NIEZAWODNY I PIĘKNY, zastosowano w nim ZŁOTE SZATONY I NIEBIESKI WŁOS BREGUETOWSKI - STOSOWANY W NAJLEPSZYCH WERKACH, KOŁO BALANSU WYWAŻANE RĘCZNIE WKRĘTAMI BALANSOWYMI, precyzyjny, 17 JEWELS, nakręcanie: mechanicznie, ręczne. Po mimo upływu 53-lat werk jak widać wygląda b.dobrze. Mechanizm po regulacji dokładności chodu, następny przegląd za ok. 5 lat.

*SZKIEŁKO[ z utwardzonego akrylu (hesalitowe), doskonałe

*PASEK [czarny lakierowany, NOWY Z LOGO LONGINES wykonany ze skóry naturalnej, gratis!

Pasek w komplecie z NOWĄ KLAMERKĄ LONGINESA - gratis!

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk85cf2ca16043f24c3d440aaefdc75fb9.jpg1334995f8a4827b974bb9d92d4c713de.jpg595638d943c8bf36b5f7b34e84cc38df.jpg87ade89013643c64695d49466a6c63aa.jpg57665473b3831f370f9211fc90046e4a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest rarytas, tylko zegarek z odmalowaną tarczą, który tak naprawdę już nie jest w pełni oryginalny. Do tego przygotowany został wybitnie na sprzedaż (polerka, szlifowanie koperty, szkiełko).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie. Biorąc pod uwagę aktualną cenę - 2800 oraz fakt, że do końca licytacji zostało jeszcze 6 dni - nie warto.

 

Subiektywnie - mocno spolerowany zegarek, z odmalowaną tarczą i krzywo nałożonymi indeksami. Wskazówki nie od tego modelu, koronka również. Poetycki opis, brakuje tylko "płakał, jak sprzedawał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cypkenzie

Wielgachne dzięki za pomoc. No i za express :)

Jesteście super !!!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza "oryginalna' :), stawiam na 'oświęcimską szkołę" ;)

Co do szkiełka o którym wspomniał kolega, to na zdjeciach go brak, to 'znany trick' by podkreślic przejzystosć (?) tarczy.

Reszta jak koledzy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Taki spokojny Atlantic za 200 PLN znalazłem na ale drogo... trochę szkiełko zmęczone.... e tam na prawdę nigdzie nie mogę znaleźć takiego samego... fake?

post-96187-0-05768000-1487707373_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cypkenzie

Tak się zastanawiam, bo właściwie nie rozumiem czemu ten zegarek waszym zdaniem jest nie OK ? Dlatego, że ktoś się postarał i go odnowił ? Przywrócił do życia i eleganckiego wyglądu jaki mu się należy ? Wytłumaczcie mi proszę zanim podejmę nierozważne ruchy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie, to nie jest rarytas, tylko zegarek z odmalowaną tarczą, który tak naprawdę już nie jest w pełni oryginalny. Do tego przygotowany został wybitnie na sprzedaż (polerka, szlifowanie koperty, szkiełko).

No dobrze został odpicowany. Ale zdjęcie brudu to grzech ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tarcza "oryginalna' :), stawiam na 'oświęcimską szkołę" ;)

Co do szkiełka o którym wspomniał kolega, to na zdjeciach go brak, to 'znany trick' by podkreślic przejzystosć (?) tarczy.

Reszta jak koledzy.

Co znaczy oświęcimska szkoła ?

Czyli twierdzisz, że oryginalnego zegarka w zegarku już nie ma ? Czy są oryginalne części ( werk ) i szkiełka ale wyczyszczone ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, ze się powtórzę. Obiektywnie nie jest warty 2800 zł.

Dlaczego? Na to pytanie odpowiedzi znajdziesz w postach kolegów wyżej.

Właśnie dlatego jest "cholernie daleko od OK" cytując filmowego klasyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam malują tarcze, w Oświecimiu.

Szkielka, juz pisałem brak na zdjęciach.

Mechanizm oryginalny , ladny.

 

Bo tego typu zegarki z punktu widzenia kolekcjonerskiego są malo warte, liczy się oryginalnośc, im jej więcej, tym lepiej.

Wiesz czemu dzieła sztuki odnawiają profesjonalni renowatorzy, a nie malarze pokojowi?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, Taki spokojny Atlantic za 200 PLN znalazłem na ale drogo... trochę szkiełko zmęczone.... e tam na prawdę nigdzie nie mogę znaleźć takiego samego... fake?

wygląda na ori, ale 2 stów za kwarcowego Atlantica bym nie dawał.

 

@cypkenzie

przywróceniem do życia byłaby profesjonalna renowacja (jeśli zegarek był bardzo zmęczony), która sporo kosztuje, więc handlarze jej nie robią. są tacy, którzy potrafią malować tarcze. a tutaj dostajesz modną w tym sezonie czerń (choć tarcza w tym zegarku zapewne czarna nie była) i marne wykonanie. partanina. to nawet paru stów nie jest warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cypkenzie

W takim razie jak nazwać taki zegarek który ma porządny oryginalny werk z bardzo trwałych materiałów które po dziś dzień funkcjonują i jeszcze drugie tyle przed nimi ? Jak nazwać ten super mechanizm ? Szybka czy pasek to dodatki jak szyba w aucie i opony. Reszta jest odnowiona. Czemu wrak auta po "wyszlifowaniu" jest Old timerem wartym fortunę, a zegarek nie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu pieniądze, te wydane przez mennicę przedstawiają wartośc, a te wyprodukowane przez fałszerzy nie?

 

Czemu oryginalny Picasso jest wart fortunę, a technicznie lepsza replika z empiku tylko 30 pln?

 

Czemu oryginalna czesć we wspomnianym old timerze kosztuje duzo, a taka sama wyprodukowana na drukarce 3d mniej?

 

.........

.........

 

 

.........

....

.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, Taki spokojny Atlantic za 200 PLN znalazłem na ale drogo... trochę szkiełko zmęczone.... e tam na prawdę nigdzie nie mogę znaleźć takiego samego... fake?

 

Oryginał, bardzo fajny - wiem, bo mam i bardzo lubię go nosić (tylko, że mam wersję na bransolecie). Może i trochę drogawo. Wymiana szkiełka to koszt rzędu 40-50 zł max.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cypkenzie

Czemu pieniądze, te wydane przez mennicę przedstawiają wartośc, a te wyprodukowane przez fałszerzy nie?

 

Czemu oryginalny Picasso jest wart fortunę, a technicznie lepsza replika z empiku tylko 30 pln?

 

Czemu oryginalna czesć we wspomnianym old timerze kosztuje duzo, a taka sama wyprodukowana na drukarce 3d mniej?

 

.........

.........

 

 

.........

....

.....

Nie zgodzę się. Sami piszecie ze jest na ori werku w dobrym stanie. Nikt niczego nie dołożył tylko wyrównał i odnowił.

Popatrz jeszcze raz na zdjęcia i powiedz mi co jest nie tak?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chcę byście zrozumieli, że to nie ja sprzedaje ten zegarek tylko chce go kupić. Nie ja jestem Waszym wrogiem. Próbuje Was sprowokować do zanegowania tego w co tak wierzycie. Nie jesteście nieomylni. Nie jesteście wyrocznią. Jedno pytanie i jedna odpowiedź.

CZEMU ODNOWIONE AUTO NA CZĘŚCIACH ORI BĄDŹ TECHNOLOGICZNIE LEPSZYCH JEST SUPERBRYKĄ, a ZEGAREK ODNOWIONY W TEN SAM SPOSÓB W/G WAS NIE ! ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to zegarek nie samochód!

W czasach tandety i wszelakiej masci podróbek oryginał nabiera wartości.

Tak trudno to pojać? :)

 

 

P.S Zapytaj tych od 'superbryk', czy wolą oryginalne Ferrari, czy przerobkę z Tychów :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cypkenzie

Mam klasyka i uważam za przestarzale myślenie, że nie wolno w nim zamontować wydechu z kwasówyki tylko dlatego, że ori jest nie do wyprodukowania, odnalezienia po prostu nie istnieje. Mam wyrzucić klasyka ? Czy może pomóc mu wrócić na drogi dzięki postępowi. Zegarek to też urządzenie. Jeśli ma przetrwać dzięki kilku szlifom i nowemu paskowi to ja jestem za. 95% oryginału to dalej o 95% lepiej niż nowy Chińczyk. Jesteście postępowi ? Jak Ci tak nie pasują zmiany to wywal większość Swojej kolekcji. Przecież użyłeś nowych smarów i śrubek i maszyn i przyrządów. Jesteście w trackim razie zakłamanymi hipokrytami. Ot co ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałeś co wiedziałeś i dobrze, ale czemu nas obrażasz?

 

Dobranoc się z panem, kolegom też proponuje nie przedłuzać dyskusji :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.