Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lucjan_l

Radziecki automat damka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Z góry przepraszam jak piszę w złym dziale czy miejscu.

 

Szukam zegarka dla żony. Ja zbieram zegarki radzieckie, żona podchwyciła i poprosiła o jakiś. Ale koniecznie automat i koniecznie z tarczą z wszystkimi cyframi, nie tylko 12 czy 6 godzina. Znacie jakiś taki model? Ja dopiero poznaję podstawowe marki rosyjskie, a modeli w każdej jest naprawdę dużo.

 

Z góry dzięki za wskazówki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Chyba najtrudniej będzie spełnić warunek o oznaczeniu cyfrowym tarczy ;)

Jakoś nie kojarzę takiego zegarka. Ktoś da choćby foto ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damskie automaty produkował: Łucz, Zaria oraz Czajka. Modele Czajki sa bardzo rzadkie.

Łuczy mam sporo ale niestety zaden nie spełnia Twoich oczekiwań czy tez wytycznych.

Z Zarią jest podobnie jak z Łuczem.

No i Czajka. Niestety ale też kicha.    Chyba nic takiego nie znajdziesz. Ja bynajmniej sobie nie przypominam.

 

Może coś meskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ne znajdę nic z cyframi na tarczy? Raczej żona wolałaby damski zegarek, jakiś niewielki i zgrabny. Jakie modele szukać? Miały jakeś nazwy zwyczajowe? Czy rodzaje werków? No i gdzie doradzacie szukać? Na Alle czy ebay?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z radzieckich co polecacie dla dziewczyny? Ma być ładne, zgrabne, łatwe w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A z radzieckich co polecacie dla dziewczyny? Ma być ładne, zgrabne, łatwe w obsłudze.

Zależy jaki styl preferuje ?

"Zwykły", klasyczny zegarek czy taki bardziej biżuteryjny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły, codzienny, moźliwie wytrzymały. Zegarki żony mają niewytłumaczalną zdolność, szkiełka same się rozbijają. Niezbadane zjawisko. Myślałem o Amfibii, ale ciut za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Jest jeszcze Seconda (Zaria). Możesz swobodnie przełożyć tarczę z 21/22 kamykowej Zarii do automatu gdyż jest to ten sam mechanizm 2009B rozszerzony o naciąg automatyczny. Spotkałem kilka tarcz Zarii/Secondy z liczbami na wszystkich 12. polach. 

Jak chcesz kupić coś trwałego to proponuję Seiko na 4602B podwójny kalendarz, wytrzymałe płaskie szkiełko, koperta ze stali nierdzewnej i mechanizm 21k6 czyli precyzyjny. Pewnym mankamentem są cyferblaty bez liczb, tylko z indeksami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.