Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomchlop

Kącik do pracy - jakieś porady ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedł dzień, w którym rodzina zastrajkowała <_< , Dostałem nakaz eksmisji ze stołu w jadalni (z braku miejsca dawno już tam nie jedliśmy). Jedyne wolne miejsce to kącik za szafą w sypialni. Więc chcąc nie chcą muszę zorganizować sobie tam moje królestwo :D . Stąd moja prośba o jakieś fotki waszych stanowisk albo porady na co zwracać uwagę? Jakieś oryginalne pomysły "home made" mile widziane.


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim miejscu to najlepiej zrobić regał z kątowników, spawany lub skręcany, zajmujący całe miejsce. Od dołu biurko, a wyżej odpowiednie półki. Warto dać dobre kółeczka meblowe, do tego wygodny fotel. Dobrze jak biurko ma wystający kant wyłapujący części chętne do spadania na podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś tam zacząłem. Wykorzystałem resztki z jednego modułu szafy więc nawet jakoś to wygląda. Niestety już po pierwszej przymiarce wyszło, że za mało półek. Ogólnie zamówiłem sobie segregator z szufladkami i mam nadzieję jakoś go wcisnąć.... :unsure:

miejsce2.jpg


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy blat nie jest zbyt nisko? Przy pracach w zegarkach lepiej by był wyższy niż w normalnym stole. Nachylanie się do blatu po kilka godzin dziennie może spowodować ból pleców. Sam tego doświadczyłem. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie lubisz lewego kolana? A może całej lewej nogi? Te półki pod spodem to średnio udany pomysł, przynajmniej moim skromnym zdaniem. Bądź litościwy dla siebie i zaokrąglij wystające rogi półek podblatowych. Najlepiej przenieś je na ścianę. Proponuję dużą szufladę na środku i jedną wąską "jamnika" ~25cm szerokości, po tej stronie, po której posługujesz się ręką prowadzącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do cienkich nie należę :D . Mimo to mam na nogi 70cm szerokości. Krzesło wysuwane a nie obrotowe. Robiłem kilka prób i półki są na takiej wysokości, że o nie, nie uderzam.

miejsce3.jpg

 

Przyszedł mój prezent imieninowy :D . Robię przymiarki na sucho i chyba będą zmiany. Szkoda mi marnować miejsce na blacie i wmontuje je na półce wyżej. Poza tym trochę się boję latających sprężynek, zapadek itp. Jak mi wpadnie gdzieś do szufladki to będę szukał do zasr... śmierci :wacko: .

 

 

miejsce4.jpg

 

Ritter dzięki :rolleyes: 

O szufladzie nawet nie pomyślałem. Chyba zrobię taką na całą szerokość ale cienką ok 6cm.  Miejsce na moje nożyska muszę zostawić. Zrobię tam sobie przegródki na narzędzia bo nie wszystkie zmieszczą się do szufladek.

 

No taka prosta sprawa i nie wpadłem. Wstyd... :unsure:


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pracuje przy nowym stanowisku? Czy plecy nie bolą po robocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzina, rodzina, pewnie za oknem cały ogródek z kwiatuszkami a Ty w takim kąciku :) węższą szafę do sypialni i kącik powiększyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez znajomego stolarza. Jak się dowiedział, że mnie z jadalni wyrzucili, to zarzucił mi pół auta odpadami z dębu. Dawno bym miał skończone z odpadków, a tak siedzę i kombinuję... :unsure: . Jeszcze dostałem grubą okleiną dębową i już mnie korci, żeby blat oklejać. Walczę z tym ale nie wiem czy dam radę się oprzeć.....


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapomniałem wstawić fotki wersji końcowej. Na razie jestem zadowolony. Zostało jeszcze sporo wolnego miejsca na przyszłość :rolleyes: . Szuflada też skończona. Muszę jeszcze zrobić jakąś zawieszkę do szlifierki. W końcu wszystko pod ręką a nie rozsiane po całym mieszkaniu. Teraz czas na garaż :unsure: . Przebudowa frezarki skończona i miejsce na tokarkę zrobione. Czas na składanie i remont mojego nowego nabytku DLZ SD500.  :D

miejsce5.jpg

 

miejsce6.jpg


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam  jak  masz  mieksce  oczywiscie  ,male biurko,sporo  polek ,wszystko  w  zasiegu  reki  ,u  mnie ten  balagan  tak  wyglada.

post-27388-0-99418200-1492797329.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapomniałem wstawić fotki wersji końcowej. Na razie jestem zadowolony. Zostało jeszcze sporo wolnego miejsca na przyszłość :rolleyes: . Szuflada też skończona. Muszę jeszcze zrobić jakąś zawieszkę do szlifierki. W końcu wszystko pod ręką a nie rozsiane po całym mieszkaniu. Teraz czas na garaż :unsure: . Przebudowa frezarki skończona i miejsce na tokarkę zrobione. Czas na składanie i remont mojego nowego nabytku DLZ SD500.  :D

 

Ładnie. :)  Dzięki za zdjęcia.

 

Tylko może lepiej nic nie szlifować w miejscu gdzie się naprawia zegary. Pył wszędzie się unosi. :wacko:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapomniałem wstawić fotki wersji końcowej. Na razie jestem zadowolony. Zostało jeszcze sporo wolnego miejsca na przyszłość :rolleyes: . Szuflada też skończona. Muszę jeszcze zrobić jakąś zawieszkę do szlifierki. W końcu wszystko pod ręką a nie rozsiane po całym mieszkaniu. Teraz czas na garaż :unsure: . Przebudowa frezarki skończona i miejsce na tokarkę zrobione. Czas na składanie i remont mojego nowego nabytku DLZ SD500. :D

 

 

 

Mógłbyś podać wymiary. Szczególnie szerokość i wysokość od podłogi do blatu roboczego.

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szerokość 85cm. Wysokość od podłogi do góry blatu 80cm. Wysokość dobrana tak, żeby mi było najwygodniej. Ściana zabudowana do sufitu czyli 2,5mb.

Dziękuję. Jestem zegarmistrzem. Standardowe biurka zegarmistrzowskie mają 90 cm, a nawet 92. Nie za niskie Twoje?

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory robiłem przy stole, który miał 85cm i było trochę za wysoko. Żeby zerkać do binokularu musiałem się "podciągać" na łokciach :blink: . Ręce drętwiały przy dłuższej robótce. Teraz jest OK. Gdybym miał regulowane krzesło to może poszedłbym trochę wyżej.


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.