Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pepcioza

Pipała Leatherworks

Rekomendowane odpowiedzi

Farba do krawędzi to najzwyklejsza orly, więc nic specjalnego. Nakladam kilka warstw i od drugiej warstwy po wyschnięciu szlifuje delikatnie papierem 800 i nakladam kolejną warstwę.

 

Klin jest ze skóry o grubości ok. 3.5mm i po prostu fazuję to ręcznie nożem do scieniania skóry starając się otrzymać w miarę równe fazowanie z obu stron. Nie musi być idealnie okrągłe, ale może, tylko wtedy do zabawy trzeba włączyć papier ścierny i wymodelowac nim klin. Jak będę robił następny pasek z takim klinem to wrzucę zdjęcie samego klina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bf2280ca843f4251bad07155cdef71e0.jpg

 

Muszę wypróbować, bo chyba to co kupiłem nadaje się bardziej do napraw skóry, np. uszkodzone buty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam Orly :) Do dzisiaj mi takie krawędzie nie wychodziły. Zastosowałem Twój sposób i jest na prawdę bajecznie teraz. Zauważyłem, że wcześniej dawałem za mało warstw tej farby i potrafiła pękać lub nie pokrywała nierówności. Myślałem o wypróbowaniu farby fiebiengsa bo jest zdecydowanie gęstsza i pewnie mniej warstw jej potrzeba.

 

A jutro chyba spróbuję zrobić pasek z takim klinem jak u Ciebie jednak delikatniejszym na początek, ze skóry tak 1.5mm :) I jedzie do mnie w końcu mocno wyczekiwany jucht bydlęcy. Zobaczę z czym to się je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem teraz mały przestój, niedługo powinienem powrzucać coś więcej, ale za to wrzucę teraz progress pic. Pierwszy raz kroiłem coś krokodylowatego, nie powiem, trochę ręce drżały, zwłaszcza, że materiału mam tylko na jeden pasek :D

 

RDa66MN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny! robisz postępy w zastraszającym tępię! Zdradzisz czym robiłeś otwory pod szew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny! robisz postępy w zastraszającym tępię! Zdradzisz czym robiłeś otwory pod szew?

WUTA leather pricking irons 9spi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Ale następnym razem do pasków wziąłbym chyba 11 albo i 12 spi. Z drugiej strony 9spi pozwala użyć do trochę większych rzeczy, 12 to już typowo małe pierdulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.  

Jaki tam jest odstęp miedzy otworami pod szew , niecałe 3 mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostępy to 3mm, ale to też trochę inaczej wygląda niż przy takich 3mm przy wybijakach z juchcika. Wybijaki z juchcika mają chyba podaną szerokość między ząbkami, a nie od środka ząbka do środka następnego ząbka. No i tutaj otwór też jest mniejszy niż w takich diamentowych wybijakach. Z tym, że takimi pricking irons, europejskimi, gdzie masz otwory pod szycie w takim kształcie: / / / nie przebijesz się przez skórę grubszą niż 2-3mm, bo otwory zrobią się za duże. No ale do pasków akurat pasuje :P

 

No i dokończyłem ten pasek z krokodyla. Rozmiar to 20/18. Przeszyty lnianą nicią Fil au Chinois Lin Cable 632 kolor aubergin. 

 
z6VgZ7W.jpg
 
GMefnKC.jpg
 
GoF8vfh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba. Dobra robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, szczególnie krawędzie , papier 800 zapamietam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem, ale też nie było się czym chwalić :P No ale wydłubałem takie dwa "bliźniaki", niekoniecznie jednojajowe ;) paseczki do Apple Watcha, 24/20, jaśniejsza skóra to Włoska roślinnie garbowana skórka, ciemniejsza to English Bridle. Nić biała combi 0.4mm, szerokość ściegu 9 SPI. Krawędzie malowane, dwie szlufki, jedna wszywana. 

 

pXDnb0E.jpg

 

PXHTtEa.jpg

 

EIQ4jfR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwatche zyskają na tych paseczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami też jakieś większe paski powstają :P ghxKL5i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pasek ze strusia dla sanika, drugi pasek z bridle leather wolny, jakby ktoś był zainteresowany to śmiało :)

 

Wymiary tego z bridle to 22mm szerokości, 115mm długości dłuższej części i 70mm krótszej, klamerka w zestawie, grubość ok. 3mm

 

 

SoKXEFM.jpg

 

EY6Gp1U.jpg

 

 

 

bweRtFZ.jpg

 

gdAbhK0.jpg

 

gYVLkw1.jpg

Edytowane przez Pepcioza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pasek ze strusia, tym razem ręcznie malowany.

 

Pasek ma rozmiar 22/20, przeszyty został lnianą nicią fil au chinois lin cable, ma jedną wszytą szlufkę i jedną luźną. ed7706a42267251fb47789963e18343e.jpg05da722681390378ccf2ff5af6dfed4b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pokazywany tutaj struś trafił już do nowego właściciela, a nawet już na zegarek :) chciałbym kiedyś ponosić taki zestaw :D na razie mogę sobie tylko na taki pasek pozwolić ^^f6c512a460e3fa8e5068535fdfa1c6c6.jpg0a84c8204e8af460158d3e93b019263a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny struś, kolejny bridle ;) w gratisie dwa cardholdery. 

 

post-96128-0-63489900-1500987977_thumb.jpg

 

post-96128-0-50679300-1500987979_thumb.jpg

 

post-96128-0-96623500-1500987981_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.