Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kchrapek

Ankieta "Ruskie okazje na aukcjach"

Ruskie okazje na aukcjach  

95 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

"Kup teraz" jest o tyle bezpieczne że nie ma "nakrecania" licytacji,  na czym mam wrażenie niektórym bardzo zależy.

 

Druga sprawa Paweł - czy na pewno obiektywnie podchodzisz do tematu?

 

Wszystko wystawiamy Kup-Teraz więc nie zależy  ;) zresztą drogo więc w okazjach się raczej nic nie pojawi :P  

Głosowanie idzie prawie łeb w łeb w sumie niedobrze bo nieważne który punkt przejdzie to prawie połowa nie będzie zadowolona z wyniku  -_-

Trochę mi szkoda tylko kolegi aronus - sam tam tak siedzi  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i g... prawda Jacku ale jednak  skoki cen pod wpływem dyskusji na forum będą i tak, i nie musi to mieć związku z pokazywanym linkami do allegro.

Jeżeli będzie "wałkowany" na forum  jakiś zegarek pod tytułem - "rzadki, unikat itd" to jego ceny i tak wzrosną na allegro.

Kiedys tak było ze Sławami osmiokatnymi których ceny poszybowały do sufitu. Ale to był chwilowy skok i ceny tych zegarków spadły do normalnego poziomu.

To samo było jak nastal "bum" na polskie zegarki z Blonia tyle że tu ceny nadal stale rosną ale to inna sprawa i te ceny już nie spadną raczej na pewno.

 

W ankiecie zabrakło "usunąc temat"  ponieważ jednak polowanie na rzadkie zegarki trwa i temat jednak jest potrzebny choć przydadza mu się jakieś reguły, których ostatnio nie bylo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wystawiamy Kup-Teraz więc nie zależy  ;) zresztą drogo więc w okazjach się raczej nic nie pojawi :P  

Głosowanie idzie prawie łeb w łeb w sumie niedobrze bo nieważne który punkt przejdzie to prawie połowa nie będzie zadowolona z wyniku  -_-

Trochę mi szkoda tylko kolegi aronus - sam tam tak siedzi  :(

Paweł - ja nie mam nic do Twojej sprzedaży, czasami coś od Ciebie kupuję co mnie interesuje i chwalę sobie te transakcje.

Natomiast przypuszczam że nie kupujesz wiele na allegro więc patrząc od stony "polowania" na okazje nie jesteś zainteresowany tematem.

Natomiast systematyczny wzrost cen przekłada się i na "kup teraz" - nie oszukujmy się, że jest inaczej.

To troszkę tak jak napisał Jacek - ceny i tak rosną i bedą rosły. Cały problem polega na tym czy my na forum chcemy żeby te ceny rosły szybciej czy chcemy żeby rosły wolniej.

Ankieta o tym nie mówi ale przecież to widać wyraźnie  :D

Zresztą  - były już dyskusje dlaczego potrzebne są jakieś ramy tego tematu których będziemy się trzymać.

Reszta w rękach Forumowiczów  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko co będzie to będzie dostosujemy się wszyscy w ciągu tygodnia 

 

Co z tym aronusem robimy? może chociaż jakaś klubowa smycz dla kolegi ?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wystawiamy Kup-Teraz więc nie zależy  ;) zresztą drogo więc w okazjach się raczej nic nie pojawi :P  

Głosowanie idzie prawie łeb w łeb w sumie niedobrze bo nieważne który punkt przejdzie to prawie połowa nie będzie zadowolona z wyniku  -_-

Trochę mi szkoda tylko kolegi aronus - sam tam tak siedzi  :(

Nie wiem co napisać bo w zasadzie chciałbym cię tylko zacytować :D

 

Edit. aronus? bana mu albo bardzo krótką smycz jak sugerujesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy połowa będzie zadowolona  a druga nie to jak rozważanie czy flaszka jest w połowie pełna czy w połowie pusta  :P

 

Co do wyboru trzeciej opcji to nie wiem po co te komentarze Panowie? Może sie przecież okazać, że ostatecznie wygra właśnie trzecia opcja. ;)  

 

Edycja

Rozwijając - przy remisie pomiedzy 1 a 2 okaże się że Forumowicze nie wybrali większościa żadnej opcji a ankieta tak jest skonstruowana że moze  pozostanie tak jak jest w pierwotnych założeniach czyli opcja 3  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy połowa będzie zadowolona  a druga nie to jak rozważanie czy flaszka jest w połowie pełna czy w połowie pusta  :P

 

Co do wyboru trzeciej opcji to nie wiem po co te komentarze Panowie? Może sie przecież okazać, że ostatecznie wygra właśnie trzecia opcja. ;)  

 

Edycja

Rozwijając - przy remisie pomiedzy 1 a 2 okaże się że Forumowicze nie wybrali większościa żadnej opcji a ankieta tak jest skonstruowana że moze  pozostanie tak jak jest w pierwotnych założeniach czyli opcja 3  :lol:  :lol:  :lol:

I the winner is.... aronus. Zbanowany do końca świata! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli żadna opcja nie uzyska ponad 50%, to powinna być druga tura z dwoma opcjami, które zdobędą najwięcej głosów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto będzie strzelał i z czego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto będzie strzelał i z czego:)

Kto?! - to ustali załozyciel ankiety  :D

Z czego - myśle że obojetne byle mozna było dokładnie wymierzyć  :ph34r:

No i myslę, że odległość 11 m daje szanse obu stronom + to, że cel bramkarz nie może uciekać odenerwć nóg od lini przed wybuchem strzałem  ;)

:huh:  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym założyć osobny temat "Czy to była / jest okazja?"

 

Jak zauważyłem dużo osób pyta się o to (w tym ja :) ) czy dany zegarek np po zakończonej licytacji był okazją.. Ewentualnie wklejając link do tematu z okazjami jest nie do końca przekonany/a czy zakwalifikować to jako okazję.

 

Temat z okazjami powinien służyć okazjom - jeżeli ktoś zauważył coś po okazyjnej cenie, sam nie kupił i jest na tyle koleżeński wobec innych forumowiczów że udostępni link to właśnie tam powinien go zamieścić.

 

Idea tego tematu powinna być taka - pojawia się link, klikam, podoba mi się/nie mam takiego, kup teraz, dziękuję.

Rozwodzenie się na temat czy to była okazja/ czy też nie/czy to jest okazja powinien być w osobnym wątku.

 

Między innymi z tych powodów sam nie obserwuję już tego tematu, ponieważ połowa to nie są okazje, albo nigdy się nimi nie staną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym założyć osobny temat "Czy to była / jest okazja?"

 

Jak zauważyłem dużo osób pyta się o to (w tym ja :) ) czy dany zegarek np po zakończonej licytacji był okazją.. Ewentualnie wklejając link do tematu z okazjami jest nie do końca przekonany/a czy zakwalifikować to jako okazję.

 

Temat z okazjami powinien służyć okazjom - jeżeli ktoś zauważył coś po okazyjnej cenie, sam nie kupił i jest na tyle koleżeński wobec innych forumowiczów że udostępni link to właśnie tam powinien go zamieścić.

 

Idea tego tematu powinna być taka - pojawia się link, klikam, podoba mi się/nie mam takiego, kup teraz, dziękuję.

Rozwodzenie się na temat czy to była okazja/ czy też nie/czy to jest okazja powinien być w osobnym wątku.

 

Między innymi z tych powodów sam nie obserwuję już tego tematu, ponieważ połowa to nie są okazje, albo nigdy się nimi nie staną...

Sens twojego postu jest niezaprzeczalny. Poczekajmy do końca ankiety, jak będzie dogrywka to twój głos być może coś podpowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym założyć osobny temat "Czy to była / jest okazja?"

 

Jak zauważyłem dużo osób pyta się o to (w tym ja :) ) czy dany zegarek np po zakończonej licytacji był okazją.. Ewentualnie wklejając link do tematu z okazjami jest nie do końca przekonany/a czy zakwalifikować to jako okazję.

 

Temat z okazjami powinien służyć okazjom...

Popieram, bardzo dobry pomysł, faktycznie zbyt często padało tu pytanie "Czy to jest okazja?".

Wtedy wszystkie walory edukacyjne wiążące się z wątkiem "Okazje" nie znikną, tylko przeniosą się do innego wątku, a ten będzie mógł być do tego, do czego powinien.

Może rzeczywiście poczekaj jeszcze, mimo wszystko, do końca głosowania, a potem zakładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat "Czy to jest okazja" to dopiero by była skarbnica wiedzy dla wszelkich podbijaczy cen :).

 

Tutaj masz rację... Prawdopodobnie tego by się nie uniknęło. Już nieraz widziałem zegarek wstawiony do okazji, aukcja błyskawicznie zakończona i wystawiony ponownie z wyższą ceną.

 

"Czy ten zegarek jest oryginalny" - tutaj ewentualnie można by wstawiać linki do licytacji w trakcie.

"Czy to była okazja" - temat z zakończonymi aukcjami (wiele osób jest również niepewnych jak coś kupiło czy nie "nadziało" się i przepłaciło) to mógłby być temat zbiorczy do wszystkich aukcji z nakierowaniem na rosyjskie (ponieważ jest ich najwięcej)

 

Wiem, że może się zaraz zrobić dyskusja typu: Jeżeli uważasz, że Ci się podoba i jesteś zadowolony to nie przepłaciłeś. Oraz inne tego typu dywagacje. Jednakże w takim temacie najistotniejsze byłoby pełne zachowanie obiektywizmu - sprawdzamy sprzedawcę, dokładność opisu, jak to ma się ze zdjęciami aż w końcu posiłkując się fachową wiedzą (a wielu forumowiczów taką posiada i chętnie się nią dzieli tutaj - chyba na tym też polega idea forum, aby dzielić się spostrzeżeniami a przede wszystkim wiedzą) stwierdzamy czy zakupiony zegarek jest oryginalny czy nie.

 

Rozumiem, że niektórzy nie chcą się dzielić ciekawymi aukcjami, a dopiero po zakupie pytają się czy wszystko z danym zegarkiem jest ok ponieważ sami takowej wiedzy nie posiadają. Jest to poniekąd zrozumiałe (obawa, że ktoś w momencie "sprzątnie" aukcję sprzed nosa, "a przecież mogłem mieć taki fajny zegarek w tak okazyjnej cenie"), chociaż nie oszukujmy się :) takich aukcji będzie zaledwie nikły odsetek, ponieważ większość tak naprawdę jest wychwytywana... Sam nałogowo przeglądam allegro.

 

Podsumowując:

 

Powinien być temat z okazjami na zasadzie dzielenia się tym co sami nie kupiliśmy - jest okazja kup teraz wrzucam do tematu inny forumowicz mi dziękuje, że stał się posiadaczem fajnego zegarka w okazyjnej cenie.

 

Drugi temat, który miałby szansę się rozwinąć "Czy to była okazja" - dla osób, które nie są pewne czy kupiły dobry, oryginalny zegarek. Lub po prostu zapytanie czy kupno danego zegarka miało sens (niekoniecznie trzeba być kupującym). Zaznaczam, że temat nie ma służyć do wyceniania zegarków tylko obiektywnego spojrzenia na opis/oryginalność/cenę w stosunku do nazwania zakupu okazją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev
...

 

Drugi temat, który miałby szansę się rozwinąć "Czy to była okazja" - dla osób, które nie są pewne czy kupiły dobry, oryginalny zegarek. Lub po prostu zapytanie czy kupno danego zegarka miało sens (niekoniecznie trzeba być kupującym). Zaznaczam, że temat nie ma służyć do wyceniania zegarków tylko obiektywnego spojrzenia na opis/oryginalność/cenę w stosunku do nazwania zakupu okazją.

Czyli do usunięcia:

"Co to za zegarek? Tu pytamy o swoje znaleziska..." i "Czy to oryginał, czy składak/podróbka?" ;)

 

Tak ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zegarek + Czy to oryginał to zazwyczaj nasze zegarki znalezione czy kupione gdzieś na targu etc...

 

Natomiast to mógłby być temat tylko do aukcji. Jeżeli nie będzie linku do aukcji albo chociaż screenów to takie pytanie należy przenieść do innego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No tak, nasi moderatorzy mają za mało roboty. Twórzmy więcej tematów (zupełnie niepotrzebnych) żeby mieli co i gdzie przenosić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie po to chcemy ograniczyć jeden wątek żeby stworzyć dodatkowo drugi.

Jeżeli ktoś chce zapytać o zegarek z licytacji może to zrobić bez podawania linka a pokazując jedynie zdjęcia w temacie "jaki to zegarek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czyńcie jak uważacie za najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby była opcja pierwsza i dodatkowo dla użytkowników, którzy tutaj są najwięksi stażem druga? To by wyeliminowało jakieś próby windowania cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie ankieta zamknięta wczoraj o północy.

Dziękuję wszystkim za wyrażenie opinii i oddanie głosów, a było ich dużo.

Większość z was wybrała opcję pierwszą tzn. aby w temacie zamieszczać:

Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach, aukcje Allegro wyłącznie w opcji "kup teraz"

Opcja ta uzyskała 52 głosy i  wygrała przewagą 10 głosów.

Od dziś wobec tego stosujemy się do powyższej  zasady.

Proszę was o przestrzeganie nowej reguły, jak również rozważne zamieszczanie aukcji, żeby okazje były prawdziwymi okazjami, a nie polecaniem "złomu" tylko dlatego że jest tani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.