Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarki i Pasja

zegarkiipasja.pl: Piękna Helena – zegarek kolejowy firmy G.Gerlach

Rekomendowane odpowiedzi

Przemieszczenie się skupisk ludności, utrzymywanie kontaktu między istniejącymi już osadami wymagało różnego rodzaju form transportu osób, korespondencji, a także ludzkiego dobytku. Z tego powodu, tak wodny, jak i lądowy transport stanowił oś rozwoju cywilizacji od początków dziejów ludzkości. To on zapewniał regularne kontakty między wszystkimi, chcącymi współpracować, lub znajdującymi się pod jednym panowaniem skupiskami ludzkimi. Na osi tego istotn

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy . Ale chropawy jeszcze dość ( czwarta generacja może być już super dopracowana - normalka ) .

Moim zdaniem : indeksy godzinowe słabo się bronią , za cienki sekundnik , radełkowanie bezela zbyt surowe , główka za duża chyba i gryzie się z bezelem , dyskusyjny profil denka , ...

A generalnie nieźle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi się wydaje ale chyba dzieci nazywają to coś lokomotywą.

Normalnie to jest parowóz pośpieszny w dodatku a nie lokomotywa...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiesz Piotrek....

Normalnie to ciuchcia, lub ciufcia. Zależy to od tego czy robi jak jedzie "ciuch, ciuch, ciuch" czy też "ciuf, ciuf, ciuf". Sam nie wiem, które lepsze, ale ciufcie podobno szybsze są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No znam ten parowóz bardzo dobrze i staram się znaleźć ślady w projekcie zegarka, będące faktycznie wynikiem inspiracji Pm36-2... może wizerunek na deklu?  Kurcze nie wiem... może to być równie dobrze Ty5 lub Ol49 lub ch... wi kolejowego lub lotniczego lub automobilowego, co....


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polscy producenci zegarków zapadli na pewną zaraźliwą chorobę. Nazywa się ona "zegarek dedykowany...", ewentualnie "zegarek poświęcony...czemuś polskiemu". Stolice, pododdziały wojskowe,  jazz (ale oczywiście POLSKI), samoloty, samochody, motocykle, parowozy, statki, okręty podwodne, maszyny szyfrujące, broń. Coś pominąłem? W sumie, to sympatyczne, budujące, ale może czas już zrobić przerwę?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobić zegarek dedykowany dedykacji, inspirowany inspiracją..

 

Własną :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ tarczy ( duże , czytelne arabskie indeksy , mały sekundnik )  jakoś tam nawiązuje jednak do zegarków kolejowych ( choćby amerykańskich ) .

Ta lokomotywa ( jak prawi STARUSZEK ) taka sobie , ale może jakiegoś  kolejowego pasjonata do zakupu zachęci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre . Mówią tak lekko pejoratywnie "ściana wschodnia" , a tam w XIX wieku pociągi jeździły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre . Mówią tak lekko pejoratywnie "ściana wschodnia" , a tam w XIX wieku pociągi jeździły .

Nie narzekaj, wy tam na śląsku też Łyskiem z pokładu Idy po torach jeżdziliście....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to było później sporo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to braki w wiedzy i stereotypy mieszają.....

Gdybyś chciał się doedukować na temat, jak to nazywasz 'sciany wchodniej" to proszę:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/138225-historia-zegarmistrzostwa-w-moim-mie%C5%9Bcie/?do=findComment&comment=1837194

Caly temat mozesz przeczytać jak udzwigniesz taką porcję wiedzy :)

Polecam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te stereotypy najgorsze .

Może bym i skorzystał , ale jak mnie straszysz , że nie udźwignę takiej porcji wiedzy , to się zastanowię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko taka forma wyrazu była..żartobliwa,bo jak nie Ty, to kto? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste , . Bo jak nie Ty to nikt , tak bezceremonialnie by tej "Pięknej Heleny" nie sprowadził do Lublina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego , ale " Piękna Helena" to to raczej nie jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi w Lublynie a pohazi z Chrzanowa... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś mam wrażenie, że im większa inspiracja tym gorzej. Najpierw był ORP Orzeł , teraz w tej samej "bardzo inspirowanej" kopercie poprawka Pm36-1 , w którym tylko ślepiec mógłby odnaleźć inspirację kolejnictwem o konkretnym parowozie już nie wspominając. Ciekaw jestem, bo jakoś nie bardzo mogę się doszukać, z czego dokładnie czerpał inspirację autor tych "pięknych" cyfr na tarczy? Chyba jednak tarant najtrafniej podsumował ten "inspirowany" wyrób, 

 

 W sumie, to sympatyczne, budujące, ale może czas już zrobić przerwę?     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak się na siłę wszystko próbuje zrobić ...opakować biznes w fundację, przekształcić china watches w tubę jednej marki, wciskac kazdy projekt na siłę w dedykowane limitki

to jest moje zdanie nt tej firmy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie szkoda, że obrany został taki kierunek, bo według mnie pokazali, że można zrobić ciekawy zegarek i który będzie bronił się sam np Żubr (choć nie do końca to sutorski projekt firmy ;) ) , który wg mnie jest świetny i bardzo chętnie wszedłbym w jego posiadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.