Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aleandir

Mechanik do 1tys

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam zegarka mechanicznego do 1tys zl. Jakis czas temu sporo zastanawialem się nad zakupem orient curator, spodobał mi się ale szukam alternatyw gdyż i tak zegarek będzie noszony codziennie i nie wiem czy rezerwa bedzie potrzebna.

Kwota do 1tys zł, może być z  zagranicy
-mechaniczny
-czarna tarcza
-na pasku skorzanym
-Klasyczny, do garnituru, ale i na piwo isc nie wstyd. bardziej zbliżony do orient curator, tzw do tańca i do różańca
-mechaniczny


-nie chce OH
-nie chce na branzolecie

-nie chce cyfr arabskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się zastanawiać na czymś innym. Bierz curatora, a 40 h rezerwy to podstawa.

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry mechanik do 1000zł to ograniczenie do 2/3 opcji:

- made in Japan (np. Twój faworyt w postaci Orienta)

- używki (w tym vintage).

 

Jeśli celujesz w nowy zegarek, Curator odhacza wszystkie pola na których Ci zależy, a Orient to bardzo dobra jakość - zarówno wykończenia jak i mechanizmu. Nie ma co się długo zastanawiać. ;)

 

edit: ewentualnie mógłbyś też spojrzeć w ofertę Seiko, np.:

SRP706J1 http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-watches-69/seiko-automatic-23-jewels-japan-made-srp706-srp706j1-srp706j-mens-watch-9806.html

SRP706K1 http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-watches-69/seiko-automatic-100m-srp706-srp706k1-srp706k-mens-watch-7303.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał curatora. To świetny zegarek a wskaźnik rezerwy daje mu właśnie możliwość że założysz go nie tylko do ślubu a i na piwo z nim wyjdziesz. Więcej się dzieje na tarczy ale bez przesady - podsumowując brałbym curatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry mechanik do 1000zł to ograniczenie do 2/3 opcji:

- made in Japan (np. Twój faworyt w postaci Orienta)

- używki (w tym vintage).

 

Jeśli celujesz w nowy zegarek, Curator odhacza wszystkie pola na których Ci zależy, a Orient to bardzo dobra jakość - zarówno wykończenia jak i mechanizmu. Nie ma co się długo zastanawiać. ;)

 

edit: ewentualnie mógłbyś też spojrzeć w ofertę Seiko, np.:

SRP706J1 http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-watches-69/seiko-automatic-23-jewels-japan-made-srp706-srp706j1-srp706j-mens-watch-9806.html

SRP706K1 http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-watches-69/seiko-automatic-100m-srp706-srp706k1-srp706k-mens-watch-7303.html

cyfry arabskie, nie lubie niestety.

 

Nastawiam sie na curatora, ale jest jednak jakas alternatywa do porownania? Cos co rowniez warto wziac pod uwage?

Btw. curator nie jest nigdzie dostepny, szukalem nawet od pewnej osoby z forum ale brak dostepnosci wiec nie wiem jak z zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Stachu2400
      Czy ten zegarek jest z radem? Jest radioaktywny? 


    • Przez Pawel582
      Witam, szukam zegarka do 1000 zł, max 1200 jeśli mi się spodoba  . 
      Fajnie by było żeby był automatyczny lub mechaniczny interesują mnie zegarki o eleganckim wyglądzie bez żadnych zbędnych bajerów na tarczy mogą być używane i stąd moje pytanie co polecacie?  Czytałem trochę, ale nie znam się na zegarkach za bardzo więc wole się zapytać ,zależy mi żeby  na trochę mi posłużył
      I jeszcze znalazłem taki zegarek https://www.seriouswatches.eu/products/edox-les-vauberts-date-automatic-80081-3-ain używany za około 1000 zł w dobry stanie czy warto się w ogóle tym zainteresować czy lepiej sobie odpuścić? No i ogólnie chodzi mi o taki wygląd jak ten zegarek w linku mniej więcej może być na pasku albo bransolecie bez różnicy w sumie. 
      Co o tym myślicie?
       
       
       
       
       
       
       
       
      Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez NocnyMarek
      Witam.
       
      Na wstępie napiszę że poszukałem podobnego tematu, przeczytałem temat o wyborze taniego zegarka etc.
       
      A więc tak..
       
      Budżet na zakup pierwszego zegarka: 100 - maks 200zł.
       
      Stan: używany lub NOS
       
      Werk: mechaniczny lub automatyczny, może być z alarmem ale nie musi ( decyduje cena ).
       
      Koperta: min. 33mm, pozłacana lub stalowa.
       
      Tarcza: w kolorze perłowym lub srebrnym, dobrze jakby były jakieś cyferki a nie same kreski.
       
      Firma: Poljot, Rakieta.. Może inne ale się nie znam.
       
      Ogólnie założyłem ten temat, ponieważ nie wiem która firma robiła solidniejsze zegarki, niektóre w jednej fabryce jak czytałem..
       
      Z tego co udało mi się wywnioskować patrząc po forum, YT i portalach aukcyjnych to najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość - Poljot, potem Rakieta, Wostok, Łucz, Slava, a na końcu Pobieda.
       
      Szukałem sporo na olx i innych.. Wpadł mi w oko Poljot de luxe pozłacany ale w tej cenie ciężko dostać w dobrym stanie. Jakie są inne firmy i modele mieszczące się w tej cenie, stylu itp. ? Firma Mir też ma jakieś ładne, solidna ?
      Jakie są najpopularniejsze i najtrwalsze mechanizmy w takich zegarkach?
       
      Każda odpowiedź włącznie z krytyką mile widziana. Od dawien dawna chciałem sobie kupić jakiś zegarek mechaniczny, zawsze myślałem że kosztują majątek, szczególnie te stare a tu zaskoczenie
    • Przez Przebeg
      Zakupiłem ostatnio z ciekawości chronografik o Alphy (https://www.alpha-1993.com/en/Chronograph/Stainless-steel-band/Alpha-mechanical-chronograph-watch-shop-3.html) i jest zaskakująco dobrze oprócz jednej rzeczy, mianowicie  kiedy jakiś tydzień temu zabrałem się do nakręcania i chciałem zakręcić koronkę to przez dosłownie 3 minuty koronka nie mogła wskoczyć na gwint i jakby gwint się starł i zrobił się krótszy. Zaczęło mnie to już lekko irytować i chciałbym u jakiegoś dobrego zegarmistrza wymienić ten gwint albo wymienić koronkę z zakręcanej na wciskaną i moje pytanie jest właśnie takie: Czy taka operacja jest w ogóle możliwa i ile mogłaby kosztować (żeby nie przekroczyła ceny zegarka )?
    • Przez krzxsiek
      Poszukuje mechanicznego głośno tykającego zegarka do 400zł. (max 500)
      Najlepiej w stylu Wostoka z tarczą z cyframi (bez cyfr odpada). Mile widziany datownik.

      Posiadam Atlantica Worldmaster 526 z lat 50-60 który bardzo fajnie tyka (chociaż nie jakoś bardzo ale całkiem głośno) tylko że mam go po dziadku i raczej odpada jako zegarek na co dzień.
      Mógłbym się zastanowić nad drugim Atlantic'iem ale w dobrym stanie trochę kosztują.

      Wiecie może jak jest z głośnością tykania w Rakecie Róża Wiatrów? Bardzo mi się podoba i zastanawiam się czy go kupić jak uda mi się go gdzieś upolować
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.