Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, Marcin, jaki budżet przewidujesz przy tym projekcie? Propozycje są ciekawe, ale obawiam się, że taki zegarek będzie drogi... :mellow:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jedno Marcin. Może warto by połączyć tę zegarkową inicjatywę z jakimś wymiernym wsparciem przedmiotowego klasztora? Pierwsza myśl to przekazanie jakiegoś % zysku ze sprzedaży na rzecz ratowania tego zabytku, jednak to nie będzie kwota, która byłaby w stanie coś zmienić. Ale ta sama kwota, wykorzystana np. na sponsorowany artykuł o tym miejscu na jakimś portalu społecznościowym może przynajmniej zwiększyłaby świadomość społeczną niedoinwestowania polskich zabytków, w szczególności właśnie tego? :ph34r:

 

Czytasz w moich myślach ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia klasztornego mechanika w zakresie tarczy i wskazówek +1. To byłoby połączenie nawiązania do samego Klasztoru z niecodziennymi elementami w zegarku naręcznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz w moich myślach ? :-)

Może wykonać remont tarczy zegara? Mamy przecież fachowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zacny.

Im więcej będzie z kartusza herbowego Cystersów w projekcie- tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę -  na bardzo wstępnym etapie projektu - może bardziej adekwatna do tematu przewodniego byłaby "kieszonka" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę -  na bardzo wstępnym etapie projektu - może bardziej adekwatna do tematu przewodniego byłaby "kieszonka" ?

 

Oczywiście, ale masz 300 chętnych na zegarek tylko "na półkę" ? Ten projekt prócz sztuki dla sztuki musi jeszcze spinać się ekonomicznie, tym bardziej jeśli część jego ceny chcemy przekazać na remont zegara wbudowanego w elewację.

 

Ja dumałem dumałem i chyba wydumałem. Zrobimy autentycznie duże nakładane cyfry rzymskie. Mamy do laserowego wycięcia przecież tylko I, V oraz X ! tylko trzy znaki :-) Nabijemy je na metalowy dysk tarczy , może wykonamy ciekawe wskazówki na zamówienie i będzie miodzio.

 

Pytanie jakie barwy miał zegar klasztorny zanim zjadł go czas i pokrył się tlenkami. Czy była to goła blacha miedziana ? mosiężna ? Indeksy widać że były z innego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem tak sobie o bardziej ambitnym projekcie.

Czy " kieszonka" musiałaby być tylko "na półkę" to temat do dyskusji.

Ale jak widzę każdy niezależny pomysł musi być od razu storpedowany, w imię chyba tzw. demokratury. Jak tak to OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem tak sobie o bardziej ambitnym projekcie.

Czy " kieszonka" musiałaby być tylko "na półkę" to temat do dyskusji.

Ale jak widzę każdy niezależny pomysł musi być od razu storpedowany, w imię chyba tzw. demokratury. Jak tak to OK.

Zbieram zegarki kieszonkowe (oczywiście wg pewnego klucza) ale taki zegarek kieszonkowy nie byłby ani ciekawy  kolekcjonersko ani ciekawy użytkowo.

Przynajmniej dla mnie. 

 

Twierdzenie po jednym poście że pomysł został "storpedowany"  to lekka przesada  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie storpedowany, taki pomysł to nie nowość, ten pomysł przerabiałem kilka lat temu, sondowane było też zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zainteresowania się nie zmieniają, choć kto wie. Jednak trudno będzie tak znamienity pomysł wyjściowy przyrobić na produkt masowy bez uszczerbku na zamyśle. To taka moja swobodna uwaga - jeśli wolo mi wyrazić jakieś swoje , niezależne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

 

Pytanie jakie barwy miał zegar klasztorny zanim zjadł go czas i pokrył się tlenkami. Czy była to goła blacha miedziana ? mosiężna ? Indeksy widać że były z innego materiału.

Decyzję o projekcie tarczy opartym na zegarze z klasztornej elewacji uważam za dobry pomysł, kolor pierwotny pewnie zanim pokrył się patyną był "błyszczący"  i tu pojawia się pytanie o fakturę tarczy:gładka, jakieś szlify? No i co z kolorem koperty?-wypadało by dać złoto-barok przecież słynął ze złoceń.

Kolor tarczy może zbliżony do poniższego?

 

post-94977-0-19134300-1489817198_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak pójść w stronę tarczy takiej jak wygląda teraz i patynować miedziane dyski? Wtedy każdy zegarek byłby niepowtarzalny i chyba wyjątkowy, bo tarcze z masy perłowej, drewna, kamieni itp. już są a patynowanej miedzi nie kojarzę. Tylko nie wiem czy da się zatrzymać i zakonserwować utlenioną powierzchnię żeby nie narobiły się jakieś paskudztwa. Chyba się trochę rozpędziłem, ale podobny zabieg "indywidualizacji" mógłby uzasadnić wyższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tam piszą, że na każdej "malowalnej" powierzchni można używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan bardzo ciekawy. Inspiracja też, ale dlaczego od razu XL? Mniejszy przy tak zdobionej tarczy ma mniej szans na przesade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje nam w kolekcji czegoś większego, ciągle kręcimy się wokół 41mm. Jesli mamy się inspirować tarczą zegara to zegarek nie powinien być mały.  Jestem za tym aby był efektowny. 43-44mm będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo matko, to już XXL... Szkoda, dla mnie (i pewnie kilku innych chętnych) za duży :(


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo matko, to już XXL... Szkoda, dla mnie (i pewnie kilku innych chętnych) za duży :(

Decyduj za siebie, ja jestem ten "kilku innych" i popieram taką kopertę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dotychczasowe informacje: koperta 43-44 mm, raczej okrągła?, rzymskie cyfry i tarcza patynowana na wzór zegara, który odmierza czas w Lubiążu. Co dalej? Koperta-kształt-jaka?, data- tak patrzę i data z cyframi arabskimi i indeksy rzymskie się jakoś nie składają do kupy, więc jak, bez daty?Kolor koperty?-barok prosi się o złoto, no i jakie wskazówki? QV uchyl trochę więcej rąbków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jeśli pójdziemy w stronę rzymskich indeksów to na 90% zrezygnujemy z daty. Jakie wskazówki ? Nie wiem :-) Proponujcie, wklejajcie przykłady itd. Sprawa otwarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyduj za siebie, ja jestem ten "kilku innych" i popieram taką kopertę

 

Dziękuję Ci za radę. Decyduję. Jak każdy za siebie...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się zrobić próby z miedzianą farbą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.