Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

W tej kolorystyce idealny sikor na stypę. Ale nie wiem, czy znajdą się chętni żeby kupić zegarek na pogrzeby... Chociaż może akurat odkryjemy nową niszę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wskazówki przypominają mi nietoperza :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w tym mroku, co przyciąga bardziej niż odpycha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w tym mroku, co przyciąga bardziej niż odpycha...

 

Oczywiście, że jest ale niektórzy nie potrafią sobie tego wyobrazić w głowie. Robiłem próby z typowo barokowymi kolorami i nie wyglądało to tak dobrze jak w przypadku tej mroczności. Cały efekt chcemy osiągnąć wykończeniem i wieloma poziomami tarczy, różne faktury itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem, proszę o ocenę wzorniczą a nie kolorystyczną, ponieważ zegarek pojawi się w minimum 2 a najpewniej 3 wersjach kolorystycznych. Liczę się z tym, że może się nie spodobać ponieważ nie jest kopią ani JLC ani Cariera a ludzie lubią kopie nawet jeśli oficjalnie się tego wypierają ;-)

Obiecuje sobie sporo po tym projekcie ale w tych projektach rzuca mi się w oczy coś... i tu nie bardzo chodzi o kopię czegokolwiek tylko o to że to jest wzornictwo damskiego zegarka. W każdym wypadku. Oczywiście to tylko moje zdanie ale ja bym nie szedł w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...można by uznać, że cały Barok jest damski! motywy roślinne, krągłości, pastele. Passat to apoteoza mężczyzny a Alfa Giulietta kobiety ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny ale może....jakby wskaźnik rezerwy chodu w niego wmontować to byłby jeszcze ciekawszy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tu ciemnej strony, pomysł z dwuwarstwową tarczą jest dobry, ale niech to będzie barok, jak na zdjęciu zegara w poście #186.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie wersja Modern, także jak kogoś odrzuci moja wizja Baroku to zawsze będzie alternatywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli środek tarczy byłby 3D, coś jak wkładka dekla w VISie to jeszcze ujdzie. Bo tak to ani Leubus, ani Abbey...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kogoś odrzuca , to zawsze może zamówić Georga w platynie od Lang& Heyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motyw w centralnej części to typowy wzór sgraffito - zmultiplikowany- więc jakieś nawiązanie do zdobień pałacowych jest. Ale z założenia to miała być, jak napisał QV, modernistyczna wersja.

Czy będzie 2d czy 3d to jest na etapie rozważań....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajnie.

Ciekaw jestem renderów :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej podobały mi się wcześniejsze wersje. Bardzo lubię kostki i poważnie się nad nią zastanawiałem, ale w nowym wariancie na 100% nie będę zainteresowany. Taki sobie, ot zegarek. Nic mnie w nim nie urzeka, nic nie przyciąga, niestety. Mam nadzieję, że sprawa jeszcze nie jest przesądzona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam rozważany wariant w zestawieniu z innym zbliżonym

d6f323bcbdcc5502.jpg

oraz zestawienie z rozwinięciem poprzednich wariantów które zeszły trochę na drugi plan

b71f8108b39c7a36.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 lub 3 od lewej.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu ludzi, tyle opinii. Dla mnie 2, tarcza współgra z kopertą i nowe logo tu też pasuje bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej podobały mi się wcześniejsze wersje. Bardzo lubię kostki i poważnie się nad nią zastanawiałem, ale w nowym wariancie na 100% nie będę zainteresowany. Taki sobie, ot zegarek. Nic mnie w nim nie urzeka, nic nie przyciąga, niestety. Mam nadzieję, że sprawa jeszcze nie jest przesądzona...

Tak, właściwie też tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wszystko rozbija się o to, że przedstawione projekty nie są zegarkami barokowymi. Nie mają też nic wspólnego z opactwem/nazwą projektu.

Jeśliby odciąć się od pierwotnego założenia, że zegarek ten ma mieć cokolwiek wspólnego z opactwem cystersów to można od biedy uznać, że te zegarki to dość klasyczne kostki, niczym specjalnym się nie wyróżniające ale dla fanów marki VC całkiem przyjemne (przynajmniej wersje białe). Sam design nie jest odkrywczy, wystarczy zerknąć np na Lorusa RS989AX9 za 190zł.

Natomiast jeśli czytam tutaj, że wersja ciemna to będzie barokowa tylko mroczna to mnie śmiech ogarnia. Barok, czyli okres przepychu, złoceń zdobień, robienia wszystkiego żeby się wydawało jeszcze bardziej okazałe niż w rzeczywistości. Czytałem kiedyś, że gdy barok wdzierał się do sztuki to renesansowcy określali ten styl "bezguściem, kiczem, frywolnością".

Najblizej do barokowoego stylu moim zdaniem ma ten Łucz pokazany przez rk700 w poscie #211.

Trochę kicz? Taki był barok.

Jeśli okazuje sie QV, że przestrzeliłeś trochę z tym projektem w jego załozeniach to odłóżmy go na lepsze czasy. Dlaczego marnować jego potencjał. Wycofaj sie póki się da, a zrób po prostu kostkę jaka ci się podoba - bez zaciecia barokowego, bez wmawiania że zegarek jest czymś czym nie jest.

Wtedy będziemy na niego patrzyli z innej perspektywy (czyli oryginalności projektu, czy sie podoba itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie projektujemy jeszcze kopertę, bo te wizualizacje to jest nic w porównaniu do wykonania technicznych planów koperty. Ustalenia odpowiednich proporcji itd. Nie o wszystkim melduję, ale np. 2 tygodnie temu zapadła decyzja o przeprojektowaniu dekla na wbudowany i wydłużeniu lug to lug bo w pogoni za " rekomendacjami" użytkowników wyszła by nam kostka jakich miliony na rynku a chyba nie o to chodzi ? Model JLC Reverso do którego się odwołujemy w pewien sposób występuje w ok 8miu wymiarach !!  3-ch podstawowych Classic, Medium i Large ale w zależności od komplikacji także wymiary się zmieniają, dochodzą jeszcze modele Squadra które są już ultra nowoczesne i baardzo duże. Jak dogodzić wymiarami wszystkim ? Jeden będzie stękał że L2L za duże , drugi, że zgwałciliśmy klasyczne proporcje Reverso i wyszła zwykła kostka. Robię wycinanki z papieru i przykładam do nadgarstka, aby dopracować w miarę uniwersalne proporcje i wymiaru dla tej naszej kostki. A Wy się podniecacie tylko kolorkami na pierwszych rysunkach i wydajecie zdecydowane opinie.

 

Od początku powtarzam, że:

- Zegarek będzie nawiązywał do Baroku w sposób minimalistyczny i nowoczesny, gdybyśmy chcieli w 100% oddać tej styl to nikt by tego zegarka nie kupił i byłby cholernie drogi ( można ręcznie grawerować koperty motywami roślinnymi )

- Powstaną minimum 2 a najpewniej 3 rodzaje tarcz, zdecydowanie różniące się od siebie i tylko jedna z nich będzie sygnowana Leubus Abbey.

 

Porównania do tego Lorusa pozostawię bez komentarza, taki zegarek mogę wytrzepać z rękawa w ciągu 3 miesięcy do gotowego produktu.

 

No i na koniec - będą ankiety odnośnie wyboru tarcz :-) także zdecyduje demokaracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.