Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Tym którzy uważają, że mistycyzm i mroczność projektu Lebeus Abbey jest błędna i nie ma nic wspólnego z Barokiem polecam wybrać się do jakiegoś muzeum i zapoznać z barokowym malarstwem. Opactwo w Lubiążu zdobiły i nadal ( chodź w okrojonym stopniu, bo niestety sporo obrazów wywieziono do Warszawy ale nie tylko ) zdobią obrazy znanego śląskiego malarza Willmanna. Mroczne, religijne pełne stępionych barw i półcieni. Ciężko o takie efekty na tarczy zegarka ale my mamy na to pomysł ! zastosowanie różnych gatunków metali : mosiądzu, brązu - szczotkowanej czernionej stali. Nie mam wątpliwości, że jeśli uda się to będzie pięknie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt koperty po wielu poprawkach w zasadzie ukończony, jest manualny mechanizm, przeszklony dekielek. Jest rezerwa na 2-warstwową tarczę. Dopracowaliśmy idealne proporcje tak aby zegarek był maksymalnie uniwersalny i wygodny na większości nadgarstków ( wiecie , że ma na tym punkcie świra, i nie wypuszczę nigdy niewygodnego zegarka jak t często robią nawet uznane koncerny ). MOże wydawać się gruby na tych pre-renderach z CAD-a ale tak naprawdę ma poniżej 10mm , dodatkowo zaokrąglone boki sprawią, że będzie się wydawał w realu jeszcze cieńszy. Teraz tylko wrzucić na drukarkę 3d, robić model w plastiku, opracować tarcze skalkulować koszty i rozpocząć zapisy.

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wskazówka sekundowa coś nie do końca mi leży. powiększenie indeksow w stosunku do moich pierwotnych szkiców/założeń na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być mrocznie i jest mrocznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wskazówka sekundowa coś nie do końca mi leży. powiększenie indeksow w stosunku do moich pierwotnych szkiców/założeń na plus.

 

mi także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta super.

 

Resztą nie zawracam sobie głowy, bo jest smutna

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo doceniam starania QuadrifoglioVerde. Myślę, że jest jeszcze sporo do zrobienia ale idzie wytrwale do przodu. Trzymam kciuki, choć wiem, że stworzenie czegoś co stylistycznie przebije mój ideał kostki jest niemal niemożliwe.

vintage_jlc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrze.

A sekundowa wygląda jak plemnik, bo ma za małą częstotliwość fali  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale teraz z kolei koperta zaczyna odstawać od reszty. Teraz pasowała by z brązu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem projekt skręca w kierunku zegarka art-deco. I z tego względu zaczyna mnie interesować. :ph34r:
87d2090c08479148f02a427cbd80d235--bacard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama koperta wg mnie jest spoko. Ale z prezentowana tarcza brakuje spójności. Te złocenia są oryginalne, ale takie rozwiązania zazwyczaj szybko się nudzą.

Ja poczekam na nieco nudniejsza wersję black&white z kolejnego (mam nadzieję) projektu. Byłby świetny garniturowiec z tego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkkolwiek by to szło , niech będzie wyraziste i kontrastowe tak , by jak się spojrzy to OD RAZU było wiadomo , która godzina. Na niektórych projektach trzeba "chwilę" popatrzeć. I nie jest to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu 2 od góry (post #252) tarcza wygląda nawet fajnie. Ale już na 4 zdjęciu - zdecydowanie za ciemno, brudno i smutno. Jeśli w planach jest coś takiego to tarcza w kolorze miedzi jak w zegarach szafkowych Gustava Beckera mogłaby fajnie wyglądać.

Niezależnie od wszystkiego kolor koperty jakoś mi zupełnie się nie zgrywa z projektem tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem projekt skręca w kierunku zegarka art-deco. I z tego względu zaczyna mnie interesować. :ph34r:

 

przymiarki do tarczy marmurowej juz dawno czyniłem ale dostawca nie mial satysfakcjonującego materiału. Subarist cos przygotuje. Byc moze strukturę marmurkową uda sie po prostu nadrukować, przy okazji będzie powtarzalnie bo przy tarczach z naturalnego kamienia byłoby o to trudno. Będziemy kombinować :-)

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma co ukrywać, że z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej trzymać się wcześniejszych, mniej udziwnionych wzorów tarcz, które niosły w sobie więcej klasyki. Idąc w zaparte z tym co widzę powyżej faktycznie realizujesz bardziej swoją początkową ideę, ale też zawężasz sobie moim zdaniem grono odbiorców.

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardziej leży ostatnia wersja.Zobaczymy czy Marcin wytrzyma presję i pójdzie tą ścieżką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Są dla mnie cenne. Szkoda, że tak mało osób się udziela :-( to już nie to samo co kiedyś.

 

Biało czarna-kolorystyka ma swoje uzasadnienie :D w pewnym sensie ponieważ habity cystersów prezentują się tak:

 

170602monks.jpg

 

w%25C5%2582ochy+cistersians_in_rome.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wielkością tej kostki? Sprawa już przesądzona, czy jeszcze można zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mi nie pasuje koncepcyjne srebrna koperta. Zegarek owszem zaczął wyglądać ładnie jednak stalowy i barok trochę mi się nie klei ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak znam Marcina to na jednej opcji się nie skończy, mam nadzieję że powróci do wariacji z czerwonymi dodatkami, grała mi na zmysłach ta sportowa wersja.post-97291-0-93437800-1517243922_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania o rozmiar. Osobiscie bylbym za czyms nie za duzym. Powyzsza opcja z czarna tarcza i czerwonymi dodatkami bardzo do mnie przemawia. A co myslelibysci o szczotkowanej kopercie zamiast polerowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wątek i muszę przyznać, że bardzo podoba mi się pomysł inspiracji modelem Reverso. Od dawna szukam też zegarka o malualnym naciągu, więc dochodzę do wniosku, że to projekt dla mnie. Gdybym miał dziś zdecydować, to wybrałbym wersję z białą kopertą, niebieskimi wskazówkami i podziałem ala Cartier. Ale nie wykluczam innych opcji. Czy wiemy coś o realnej grubości? Dekielek przeszklony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.