Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Dekielek przeszklony

Grubość nie przekroczy 10mm

Wymiary: Szer bez koronki 30mm, długość czyli L2L 48mm

 

Wersja sportowa na pewno będzie. Wszystko tak naprawdę zależy od tego ilu będzie na to chętnych i czy nasza praca w tym momencie 3 osobowa nie pójdzie na marne. 2-3 zachwyconych nie wystarczy. Dużo ryzykuję tym projektem. Zegarki w kształcie innym niż okrągłym to może 10% rynku, a z tego naprawdę ładnych kostek to jest może 0,5% w czym zawiera się głownie Reverso i Heuer Monaco. Reszta to w większości kiczowate wielkie modowe klocki.

 

Myślę, że bez pomocy Stowarzyszenia KMZiZ będzie ciężko uzbierać jakieś minimum chętnych pozwalające sensownie myśleć o rozwinięciu kolekcji opartej na tą kopertę.

Za mało osób zagląda do tego tematu. Będę musiał pogadać z prezesem o jakimś mailingu aby obudzić śpiące niedźwiedzie.

 

PS. Planuję wersję damską - tak tak pierwszy damski zegarek od VC jak na damski zegarek będzie on spory ale "noszalny" - raczej dla odważnych silnych kobiet, dlatego nie chciałem szaleć z wymiarami, one są mocno przemyślane tak aby zadowoliły 70% odbiorców. Wersja damska nie będzie się zasadniczo różniła designem tarczy a jedynie kolorem. Kolor z resztą już mam wybrany dla tej wersji :-) na razie go nie zdradzę. NIE! nie będzie różowy ani brązowy :-) będzie to bardzo rzadki kolor - facetom także może się spodobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek przeszklony

Grubość nie przekroczy 10mm

Wymiary: Szer bez koronki 30mm, długość czyli L2L 48mm

To na 90% piszę się na taki zegarek. Te 10% niepewności wynika jedynie z obaw co do ostatecznej wersji kolorystycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek przeszklony

Grubość nie przekroczy 10mm

Wymiary: Szer bez koronki 30mm, długość czyli L2L 48mm

 

Wersja sportowa na pewno będzie. Wszystko tak naprawdę zależy od tego ilu będzie na to chętnych i czy nasza praca w tym momencie 3 osobowa nie pójdzie na marne. 2-3 zachwyconych nie wystarczy. Dużo ryzykuję tym projektem. Zegarki w kształcie innym niż okrągłym to może 10% rynku, a z tego naprawdę ładnych kostek to jest może 0,5% w czym zawiera się głownie Reverso i Heuer Monaco. Reszta to w większości kiczowate wielkie modowe klocki.

 

Myślę, że bez pomocy Stowarzyszenia KMZiZ będzie ciężko uzbierać jakieś minimum chętnych pozwalające sensownie myśleć o rozwinięciu kolekcji opartej na tą kopertę.

Za mało osób zagląda do tego tematu. Będę musiał pogadać z prezesem o jakimś mailingu aby obudzić śpiące niedźwiedzie.

 

PS. Planuję wersję damską - tak tak pierwszy damski zegarek od VC jak na damski zegarek będzie on spory ale "noszalny" - raczej dla odważnych silnych kobiet, dlatego nie chciałem szaleć z wymiarami, one są mocno przemyślane tak aby zadowoliły 70% odbiorców. Wersja damska nie będzie się zasadniczo różniła designem tarczy a jedynie kolorem. Kolor z resztą już mam wybrany dla tej wersji :-) na razie go nie zdradzę. NIE! nie będzie różowy ani brązowy :-) będzie to bardzo rzadki kolor - facetom także może się spodobać.

Jestem 100% zdecydowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez bylbym zainteresowany. Natomiast wziolbym pod uwage mozliwosc zmiany koperty na nieco "lzejsza". Ta zbyt mi podchodzi pod Reverso i jest troche przyciezawa. Sugerowalbym zwrocic sie w strone czegos na ksztalt ML masterpiece rectangulaire

post-28650-0-33786700-1517306099_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też z przyjemnością nabędę polski artdeco/reverso zwłaszcza, że sądząc po tempie prac to pewnie na Gwiazdkę wypadnie :) (choć szacunek jeśli chodzi o tempo z Pan-Africą, ale tam rozumiem, że tylko drobna modyfikacja tarczy i nowy dekiel, a tu jednak zupełnie nowy zegarek). Wydaje mi się jednak, że nawet limitacja rzędu 200-300 zegarków się sprzeda, ponieważ na rynku polskim jest wielka czarna dziura w tym zakresie. A może pomyśleć o jakiejś kopercie ciut węższej dla wszystkich tych zegarków, żeby to był po prostu unisex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie postanowiłem że jakiś zegarek kupię od Ciebie ale z białą tarczą. Myślę o kostce i Arctowskim. Bardzo dobre wrażenie robi Pan-Africa i nad nim też się zastanawiam. Jest to świetny pomysł który niesie ze sobą możliwość wypuszczenia kolejnych "kontynentów". Dziś pokazana kostka w czerni wygląda rewelacyjnie.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Co do damskiego to jaki mechanizm będzie ?

Z własnych obserwacji wiem że jeżeli kobieta ma kilka zegarków to woli baterie.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję wątek od początku.

Nie odzywam się, bo kierunki zmieniają się dosyć często i po prostu czekam jaki będzie efekt.

Bardziej mi pasowały początkowe wersje w stylu reverso.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że ten projekt się tak rozwija, ja zbieram kasę na 3 zegarki, dla mnie klasyk, dla syna (już mi zapowiedział że chce sportowa kostkę) a teraz jeszcze żona pewnie sobie też coś wybierze. Marcin, sam piszesz że to nisza a ty przecież tworzysz krótkie serie, myślę że ten projekt ma szansę dorównać Visowi 1ej generacji, sprzedać się na pniu. Proszę tylko o w miarę wygodną koronkę bo żona ma starą certine mechanika i ma trochę problemów z nakrecaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez bylbym zainteresowany. Natomiast wziolbym pod uwage mozliwosc zmiany koperty na nieco "lzejsza". Ta zbyt mi podchodzi pod Reverso i jest troche przyciezawa. Sugerowalbym zwrocic sie w strone czegos na ksztalt ML masterpiece rectangulaire

 

Mamy nieco inny pomysł na ewentualne urozmaicenie koperty Reverso-style, ale o tym później. Nie sugerowałbym się ostatnimi kadowskimi renderami bo mocno przekłamują perspektywę. W ciągu 3 tygodni powinien być wydruk w plasticzku i moja galeria nadgarstkowa :-) i to da nam odpowiedź jaka ta koperta faktycznie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wersja z datownikiem?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez raczej się pisze, ale myślę że limitacja 200-300 jak napisał kolega nie ma szans powodzenia, kostka jest za mało popularna i tutaj tylko mniejsze limitki około 100 mogą zostać sprzedane na pniu, a chyba o to chodzi żeby nie mrozić kasy i mieć na nowe projekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wersja z datownikiem?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Jeśli zdecydowaliśmy się na manualny mechanizm to niestety występuje tylko bez daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV a myślałeś o tarczy wielopoziomowej? Da radę coś takiego wykonać? Tak na szybko zrobiłem coś takiego:

post-87540-0-27233200-1517343277_thumb.jpg

 

Generalnie chodzi o to, żeby trzymając się zasad baroku, czyli łączenia różnych tekstur i wymiarów skomponować taką tarczę, w której znajdziemy elementy wystające, zagłębione, matowe, polerowane, tak żeby światło mogło się odbijać, a cała tarcza żeby mieniła się blaskiem...do tego czarne matowe wskazówki z białymi elementami. Tak sobie wymyślam, bo narzekałeś, że mało ludzi się udziela :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź sobie te ostatnie nasze grafiki koperty na wprost zmniejsz na komputerze do realnego rozmiaru czyli szerokość 30mm, wydrukuj i wytnij z papieru :-) ....już wiesz o co chodzi ? :-)

Tarcza będzie 2 warstwowa ale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez raczej się pisze, ale myślę że limitacja 200-300 jak napisał kolega nie ma szans powodzenia, kostka jest za mało popularna i tutaj tylko mniejsze limitki około 100 mogą zostać sprzedane na pniu, a chyba o to chodzi żeby nie mrozić kasy i mieć na nowe projekty.

rynku w Polsce to raczej nie ma, bo poza reverso w sumie nic nie kojarzę (ML to jednak po prostu kostka, art deco zdaje się żadnego nie mają), a wiadomo że na JLC to mało kogo stać. Natomiast vintage'owe art deco sprzedaje się na pniu, w każdym razie trudno coś upolować i są z reguły droższe od okrągłych wersji tych samych firm. Także myślę, że może zaskoczyć i pierwsze artdeco/reverso sprzeda się na pniu nawet w limitce 300 szt. (przy 100 to chyba nie opłaca się robić, bo koszt koperty byłby gigantyczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kostek masz jeszcze Monaco od TH, Madison Eterny - to jeszcze tylko takie co z nowych sprzedają się jeszcze dobrze, ale nie tanie.

A i w klimacie zbliżonym do naszego powstało jeszcze coś takiego Eterny, ale nie wiem jak ze sprzedażą, chyba słabo.

 

post-100967-0-08169200-1517357344_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kostek masz jeszcze Monaco od TH, Madison Eterny - to jeszcze tylko takie co z nowych sprzedają się jeszcze dobrze, ale nie tanie.

A i w klimacie zbliżonym do naszego powstało jeszcze coś takiego Eterny, ale nie wiem jak ze sprzedażą, chyba słabo.

kostek jest jeszcze cała masa. Możliwe, że nie precyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o to, że z artdecoskich zostało tylko JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydowaliśmy się na manualny mechanizm to niestety występuje tylko bez daty.

Jezeli taka kostka o ktorej myslimy to data tylko by popsula efekt. Zdecydowanie jestem za wersja bez daty. Za to pomyslalbym o nieco szlachetnieszym mechanizmie.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie szlachetniejszym ? Jeśli chodzi o manualne werki to nic szlachetniejszego tam nie włożę bo producenci mechanizmów dla niezależnych twórców dawno temu wyszli z manuali i tylko miyota pozostawiła dwa rodzynki - zaleta będzie cena niższa od automatów. Nomos swoich mechanizmów nie sprzedaje firmom trzecim, Piaget także ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaletą będzie cena niższa od automatów

A dużo niższa, czy tylko symbolicznie? Zmieścimy się w 1000 zł, czy nie ma szans? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa zmieścić się w 1000zl, myślę, że cena zegarka to będzie max 1100zl , ale dużo będzie zależeć też od tego co nawydziwiamy z tarczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja sportowa na pewno będzie. ..

 

Za mało osób zagląda do tego tematu...

 

PS. Planuję wersję damską...

Ja zaglądam (i do pozostałych Twoich też), ale się nie wypowiadałem, bo jakoś kostka mi tak nie bardzo podchodzi, to co tam będę grymasił. Ale wywołany do tablicy mówię, że z tych dotychczasowych to akurat ta "spotowa", czarna, z wyraźnymi czerwonymi akcentami jeszcze najbardziej mnie przekonuje. Ale musiałaby być duża, wyraźnie na męską rękę i czarna koperta.

Damką może też byłbym zainteresowany (nie dla mnie rzecz jasna), ale zobaczę, jak będzie wyglądać finalnie.

Edit: wersja damska, to moim zdaniem raczej kwarc, bo inaczej musiałbym go codziennie osobiście nakręcać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja damska, to moim zdaniem raczej kwarc

Tu się nie zgodzę. Moja żona nosi z powodzeniem automatycznego Eposa, a najchętniej kupiłaby jakiegoś skeletona... To kwestia wpływu otoczenia (czyli nas) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie jak u poprzedniego kolegi, jak dla żony to tylko kwarc lub ecodrive

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, nie mam zamiaru bić się na rynku damskich zegarków. Po prostu chcę zapewnić pewien parytet :-) Jeśli powstanie model z dedykacją dla Pań to będzie 50-100szt dla świadomych, silnych kobiet, często partnerek pasjonatów ale nie tylko.

Ja znam przynajmniej 3 kobiety które noszą naszego VIS-a a przyznać musicie, że to odwaga :-)

Nie mam zamiaru uświadamiać ogółu Pań, że nasz zegarek jest 10 razy lepszy od Majkela Korsa lub innego tam Łelingtona. Rozmiarami nasz zegarek to jest Reverso w wersji Large, 48mm L2L powoduje, że dla dziewczyny postury 155-160cm raczej nie przypasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.