Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Czym się różni 2 i 3, bo na telefonie nie łapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też nie mogę wyłapać różnicy między 2 a 3...

Ok. Wyłapałem ;-)

Mój głos na wersję nr 3 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni 2 i 3, bo na telefonie nie łapię?

 

 

Też nie mogę wyłapać różnicy między 2 a 3...

Ok. Wyłapałem ;-)

Mój głos na wersję nr 3 ;-)

 

Hehe, różnica między 2 a 3 to połączone daszki cyfr po wew stronie tarczy w przypadku propozycji 2.

Pomysł na tą wersję jest taki że będzie 4 wymiarowa. Tarcza będzie kanapkowa, a wew podziałka sekundowa będzie nadrukowana od spodu szkła :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czyli dodatkowo mamy test na spostrzegawczość :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, ale zadna do mnie nie przemawia. A czy ta ponizej zostala juz definitywnie porzucona? Jak dla mnie jest swietna

 

 

post-28650-0-36273600-1517935294.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W tym konkretnym przypadku to chyba nawet duży problem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta wersja jest już bliska ideału - i to właśnie z takimi wskazówkami (choć godzinowa powinna być nieco cieńsza).

Marzy mi się prawdziwie barokowa wersja z białą tarczą i bogatymi złoceniami (indeksy, wskazówki i może nawet koperta)  :)

 

 

 


 

 

 

 

Z podanych trzech "sportowych" wersji cyferblatów optymalnym w moim odczuciu jest nr 3.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1 i również dodatkowe złocenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się prawdziwie barokowa wersja z białą tarczą i bogatymi złoceniami (indeksy, wskazówki i może nawet koperta)  :)

 

 

 

Brawa temu panu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, szacun za styl. Jak dla mnie wskazówki są super, naprawdę projekt się wyróżnia a w przypadku mikrobrandow to ważne aby czymś do siebie skusić. Panowie, wskazówka godzinowa to powtórka z visa i jego złota koronka - wyobrażacie sobie ten zegarek bez niej??? Mam visa brązowego a syn zielonego dodatkowo też Uprising i wiem że visy że złota koronką są the best i z nami pozostaną.Dlatego proponuję spojrzeć na to z tej strony.

Dodatkowo tylko nadmienię że wskazówka sekundowa w stylu zegara z klasztoru aż się prosi aby była w tym projekcie, nazwa zobowiązuje prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko w paint pomysł na wersję sportową. Czerwona podziałka sekundowa byłaby nadrukowana pod szkłem nie na tarczy.

 

Jak się podoba to dopracujemy graficznie. Szare elementy są srebrne szczotkowane!

 

avantgarde_sport.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i węzłowato. Jeśli cokolwiek będzie nadrukowywane od spodu na szkło to ja nawet tego nie tknę. Od spodu akceptuję wyłącznie warstwę antyrefleksyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawa temu panu :)

 

Heh, dzięki ;)

 

Dodam, że w wyobraźni widzę ten zegarek. Widzę białą tarczę z połyskiem, jak kiedyś na tarczach emaliowanych w zegarkach kieszonkowych. Nie wiem, czy jest to wykonalne, żeby uzyskać taki efekt...

 

Co do nadruku na szkiełku - chyba jest to słaby pomysł, bo nadruk będzie przysłaniał wskazówki... :mellow:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie samo zdanie jak ty. Tarcza emaliowana, złocenia, zdobienia itp. Chyba, że zapominamy o baroku, nazwie zegarka i lecimy po prostu w kostkę inspirowaną Cartierem. A już wersja Sport zegarka Cystersów to dla mnie śmieszny twór (oceniam same założenia, nie wygląd)

Jeśli chodzi o nadruk na szkiełku to jak byłem dzieciakiem to miałem takie cudo z nadrukiem na szkiełku. Nie pamiętam co to było, ale nie wyglądało to dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę nowych propozycji od subarist'a . Na uwagę zasługuje ciekawe modernistyczne potraktowanie rzymskich indeksów w wersjach 1,2 i 3 . Dla mnie to takie połączenie greckiego alfabetu z rzymiankami.

 

Modern_new.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 4, tylko wskazówki barwione termicznie ;)

 

Przewidujesz wersję pozłacaną? Jeśli tak, to PVD? Pamiętam, że kiedyś pokazywałeś różne wersje kolorystyczne.

post-35535-0-18705400-1518026349_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszych trzech bardzo to ładnie wygląda może z wyjątkiem bijącej po oczach białej przerwy międzu I i II, wiadomo, że ten pusty biały zawsze i wszędzie jest z przyczyn naturalnych ale tutaj strasznie to bije. Wersje 4-7 to już bardzo blisko Cartiera, co jak dla mnie nie jest minusem, ale nie wiem czy to o to chodzi. Nadruk na szkiełku również dla mnie odpada. Sam projekt tarczy bardzo fajny, ale może nie w tym projekcie - klasztorna wersja sport jest dość komiczna, podobnie jak byłby tutaj trudny do pogodzenia np. nurek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klasztorna będzie tylko jedna wersja, a reszta to będą projekty bazujące tylko na tej kopercie nie mające już nic wspólnego z tematem przewodnim.

 

Wrzucam jeszcze projekty modernistyczne przygotowane przez innego kolegę forumowego.

 

27721492_10209202175366038_1885250014_n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zgodnie z tytułem tego tematu omawiajmy tutaj tylko wersję Leubus Abbey a na inne załóż nowe tematy?

Bo teraz to jest tu niezła ro***erducha z koncepcjami i ośmielam się pytać: Quo Vadis? (swoją drogą niezła nazwa dla zegarka...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukamy złotego strzału, projektu który jak większość zobaczy to krzyknie TAK TAK TAK !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja klasztorna jest słaba, wersje nieklasztorne są też słabe - brakuje  im tego "czegoś" 

To tylko moje zdanie ale to nie ten kierunek  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego wariantu preferuję kombinację 4 i 7 (układ jak w 7 ze wskazówkami jak w 4 ale barwionymi termicznie).

Z drugiego wariantu wybieram wersję 3 z górnego rzędu. Optycznie wyszczupla kostkę. Jeśli ma to być również wersja kanapkowa, to nie chciałbym, aby indeksy wystawały do środka powyżej warstwy centralnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.